Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skaraborg By Night

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skaraborg By Night
Arrangörsorganisation: Falköpings AIK OK
Datum: torsdag 22 november 2018

X Kort lätt Dam

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice WahlbergFalköpings AIK OK16:467:17
2Pia WallinFalköpings AIK OK18:15+1:297:56
3Frida SkoglundUlricehamns OK32:48+16:0214:15
Arek MilevaTidaholm SOK Sisuej godkänd

X Kort lätt Herr

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teo PalmérUlricehamns OK24:5510:50
2Folke LundhFalköpings AIK OK25:21+0:2611:01

X Kort svår Dam

2 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marite ÅkerströmSOK Träff31:3812:30
2Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK39:06+7:2815:27
3Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK42:46+11:0816:54
4Karin B. AnderssonIF Hagen49:01+17:2319:22
5Kristina JohanssonMullsjö SOK53:29+21:5121:08

X Kort svår Herr

2 530 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan NordinUlricehamns OK19:047:32
2Sören KarlssonMullsjö SOK26:18+7:1410:23
3Åke NordbergOK Klyftamo31:51+12:4712:35
4Karl-Inge KarlssonIstrums SK32:01+12:5712:39
5Knut HöökOK Klyftamo34:24+15:2013:35
6Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK40:45+21:4116:06
7Harry BrandkvistTidaholm SOK Sisu59:57+40:5323:41
Gunnar BrystHjobygdens OKej godkänd
Stig HjerpIstrums SKutgått
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OKej start

Kort lätt Dam

3 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK24:588:03
2Annika WesthMullsjö SOK25:11+0:138:07
3Malin AnderssonUlricehamns OK31:50+6:5210:16
4Emilia MellegårdLidköpings VSK34:33+9:3511:08
5Hanna NordlöfIF Hagen37:27+12:2912:04
6Fredrika ErikssonRyda SK48:00+23:0215:29
7Inger LindénMullsjö SOK1:02:22+37:2420:07
8Ulrika LarssonLidköpings VSK1:05:56+40:5821:16

Kort lätt Herr

3 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kasper VemdalMullsjö SOK25:138:08
2Linus AhlénIF Hagen27:15+2:028:47
3Adam SamuelssonFalköpings AIK OK31:55+6:4210:17
4Mikael MellegårdLidköpings VSK34:34+9:2111:09
5Johan AnderssonIK Gandvik42:21+17:0813:39
6Kiril MilevTidaholm SOK Sisu48:41+23:2815:42
7Konrad EnerothTidaholm SOK Sisu49:35+24:2215:59
William HärströmFalköpings AIK OKej start

Kort svår Dam

3 320 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia WesthMullsjö SOK28:598:43
2Kerstin AnderssonRyda SK30:16+1:179:06
3Inger WesterbergIF Hagen30:26+1:279:10
4Anna StombergIF Hagen30:38+1:399:13
5Elisabeth FredrikssonGudhems IF30:43+1:449:15
6Johanna HallqvistUlricehamns OK31:28+2:299:28
7Tove ErikssonRyda SK31:54+2:559:36
8Karin HolmIstrums SK33:07+4:089:58
9Lena ArnoldssonMullsjö SOK33:41+4:4210:08
10Jane JohanssonIstrums SK35:07+6:0810:34
11Anna HammarFalköpings AIK OK37:42+8:4311:21
12Frida KjellmanLidköpings VSK42:10+13:1112:42
13Elise JohanssonFalköpings AIK OK43:38+14:3913:08
14Anna-Carin MolinFalköpings AIK OK43:40+14:4113:09
15Susanne OlssonGudhems IF43:52+14:5313:12
16Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu46:30+17:3114:00
17Marita LemmingOK Skogsstjärnan47:45+18:4614:22
Anneli AnderssonIK Gandvikej start
Marie AnebreidMullsjö SOKej start

Kort svår Herr

3 320 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon WesthMullsjö SOK27:148:12
2Marthin AnderssonIK Gandvik29:19+2:058:49
3Roland SvenssonOK Skogsstjärnan29:40+2:268:56
4Jan AlbertssonIstrums SK29:51+2:378:59
5Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK OK29:58+2:449:01
6Greger AhlénIF Hagen30:14+3:009:06
7Peter RavnellGudhems IF30:30+3:169:11
8Tommy WesterbergIF Hagen32:17+5:039:43
9Jan-Åke EmilssonGudhems IF34:39+7:2510:26
10Anders PeterssonTibro OK43:24+16:1013:04
11Folke DahlénLidköpings VSK44:44+17:3013:28
12Anders SwedinLidköpings VSK48:12+20:5814:31
Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnanej godkänd

Mellan Dam

5 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna AlsiöIF Hagen43:188:04
2Alicia FribergIF Hagen50:15+6:579:22
3Åsa AlsiöIF Hagen1:05:35+22:1712:14

Mellan Herr

5 360 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam SkoglundUlricehamns OK39:437:24
2Isak SkoglundUlricehamns OK39:59+0:167:27
3Alfred HallqvistUlricehamns OK40:01+0:187:27
4Joel HolmbergUlricehamns OK40:05+0:227:28
5Per HolmbergUlricehamns OK40:17+0:347:30
6Lasse Karlsson-LodIstrums SK40:30+0:477:33
7Åke LarssonIstrums SK40:49+1:067:36
8Björn MårtenssonIF Hagen41:15+1:327:41
9Mats JohnssonFalköpings AIK OK43:13+3:308:03
10Thomas LjungqvistTibro OK43:21+3:388:05
11Victor ArvesvedTibro OK43:36+3:538:08
12Pär-Magnus BjurekTibro OK46:55+7:128:45
13Thomas HjertFalköpings AIK OK47:07+7:248:47
14Peter BrämersonTibro OK47:12+7:298:48
15Anders SträngFalköpings AIK OK47:34+7:518:52
16Albin GenbergUlricehamns OK48:44+9:019:05
17Henrik PetterssonFalköpings AIK OK49:49+10:069:17
18Joachim FribergIF Hagen50:16+10:339:22
19Andreas ÅkerströmSOK Träff51:45+12:029:39
20Per CarlssonIF Hagen51:57+12:149:41
21Tommy RoosFalköpings AIK OK53:26+13:439:58
22Åke WijkmarkIF Hagen54:15+14:3210:07
23Lukas KlangUlricehamns OK54:22+14:3910:08
24Mats AhnheimTibro OK54:39+14:5610:11 Ladda ner rutt i gpx-format
25Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu55:01+15:1810:15
26Stig JohanssonFalköpings AIK OK55:14+15:3110:18
27Anton PetterssonTibro OK55:50+16:0710:25
28Lars GrehnMullsjö SOK57:07+17:2410:39
29Jan SamuelssonFalköpings AIK OK1:01:00+21:1711:22
30Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:16:01+36:1814:10
31Lennart JakobssonTibro OK1:30:05+50:2216:48
32Martin BrandkvistTidaholm SOK Sisu1:35:29+55:4617:48
Nils GustavssonLidköpings VSKej godkänd
Owe TörnrothHjobygdens OKej godkänd
Mikael PetterssonIK Gandvikutgått
Lars MelanderLidköpings VSKej start

Långa Herr

8 250 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin AxelssonMullsjö SOK49:306:00
2Christian ArnessonUlricehamns OK49:44+0:146:01
3Filip KarlssonIF Hagen49:51+0:216:02
4Niclas TjernlundSkåneslättens OL51:29+1:596:14
5Marcus KvarndalUlricehamns OK51:38+2:086:15
6Daniel HärströmFalköpings AIK OK58:22+8:527:04
7Jonas NiklassonFalköpings AIK OK1:02:56+13:267:37
8Bo HallbergFalköpings AIK OK1:02:57+13:277:37
9Johan MårtenssonIF Hagen1:07:25+17:558:10
10Anton CarlssonIF Hagen1:07:26+17:568:10
11Patrick EricsonMullsjö SOK1:07:29+17:598:10
Jan-Otto AnderssonLidköpings VSKej godkänd
Erik LösethFalköpings AIK OKej godkänd
Oscar StombergIF Hagenej godkänd
Karl GellermanIF Hagenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser