Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nattcup 18/19 del1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nattcup 18/19 del1
Arrangörsorganisation: Strängnäs-Malmby OL
Datum: torsdag 15 november 2018

Lätta

1 660 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL22:5913:50
2Jonathan AlnebergSträngnäs-Malmby OL32:28+9:2919:33
3Noah AlnebergSträngnäs-Malmby OL32:36+9:3719:38
4Jenny HallenekSträngnäs-Malmby OL33:03+10:0419:54
5Sunny RiikonenSträngnäs-Malmby OL37:45+14:4622:44
6Hilda HaraldssonSträngnäs-Malmby OL42:20+19:2125:30
Johanna HaraldssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd

Korta

2 970 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL33:1911:13
2Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL33:22+0:0311:14
3Linus HallenekSträngnäs-Malmby OL33:49+0:3011:23
4Christer LennellSträngnäs-Malmby OL34:04+0:4511:28
5Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL36:55+3:3612:25
6Hanna LundströmSträngnäs-Malmby OL37:15+3:5612:32
7Lovisa HallenekSträngnäs-Malmby OL37:16+3:5712:32
8Jonathan IhrsénSträngnäs-Malmby OL41:01+7:4213:48
9Alfred AhlinSträngnäs-Malmby OL41:09+7:5013:51
10Hannalina HaraldssonSträngnäs-Malmby OL42:52+9:3314:25
11Lotta StenströmSträngnäs-Malmby OL43:02+9:4314:29
12Jeremiah Hammar-BengtssonSträngnäs-Malmby OL43:40+10:2114:42
13August AhlinSträngnäs-Malmby OL47:59+14:4016:09
14Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL1:01:18+27:5920:38
Johan WallinSträngnäs-Malmby OLej godkänd

Mellan

3 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig-Johan WiklundSträngnäs-Malmby OL34:248:49
2Anders WestbomSträngnäs-Malmby OL36:01+1:379:14
3Håkan BernSträngnäs-Malmby OL39:01+4:3710:00
4Jan-Erik AnderssonSträngnäs-Malmby OL39:02+4:3810:00
5Vidar SöderholmSträngnäs-Malmby OL40:13+5:4910:18
6Robert LindelöfSträngnäs-Malmby OL42:20+7:5610:51
7Olle IhrsenSträngnäs-Malmby OL1:08:24+34:0017:32

Långa

7 220 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik SandénSträngnäs-Malmby OL54:247:32
2Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL55:02+0:387:37
3Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OL56:57+2:337:53
Petter SundinSträngnäs-Malmby OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser