Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-7:an Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-7:an Etapp 3
Arrangörsorganisation: Bredareds IF
Datum: torsdag 29 november 2018

Herrar 1

6 870 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ClassonOK Orinto45:106:34
2Victor HelgessonHestra IF45:18+0:086:35
3Andreas HolmqvistHestra IF52:24+7:147:37
4Johan IngemarssonHestra IF56:46+11:368:15
5Magnus HomannOK Orinto57:05+11:558:18

Damer 1

6 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK1:04:029:19
2Erika ÅkessonMarkbygdens OK1:10:15+6:1310:13

Herrar 2

4 710 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred HallqvistUlricehamns OK40:168:32
2Fredrik SundströmHestra IF41:58+1:428:54
3Stefan AronengHestra IF42:13+1:578:57
4Isak SkoglundUlricehamns OK45:25+5:099:38
5Ludvig CarlbomUlricehamns OK45:55+5:399:44
6Stefan NordinUlricehamns OK46:04+5:489:46
7Jonatan BörjessonOK Skogshjortarna50:44+10:2810:46
8Lukas KlangUlricehamns OK51:57+11:4111:01
9Bo HerderssonMarkbygdens OK52:34+12:1811:09
10Anton BlomqvistMarkbygdens OK56:02+15:4611:53
11Anders GenbergUlricehamns OK1:05:38+25:2213:56
Albin GenbergUlricehamns OKej godkänd
Jan HildingHestra IFej godkänd
Adam SkoglundUlricehamns OKej godkänd

Damer 2

4 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna SundrströmHestra IF46:099:47
2Johanna HallqvistUlricehamns OK1:12:51+26:4215:28

Herrar 3

3 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik CarlbomUlricehamns OK33:159:30
2Albin SundströmHestra IF38:09+4:5410:54
3Viktor SundströmBredareds IF38:20+5:0510:57
4Sven SundströmBredareds IF38:39+5:2411:02
5Jörgen AdrianssonBorås GIF39:38+6:2311:19
6Bill AnderssonHestra IF41:36+8:2111:53
7Mikael HindgårdBredareds IF49:21+16:0614:06
8Bengt klassonOrinto1:03:31+30:1618:08
9Thomas AlmgrenBorås GIF1:05:19+32:0418:39

Damer 3

3 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa ÖstenssonOK Tranan33:109:28
2Nora AronengHestra IF37:18+4:0810:39
3Gunilla LarssonBredareds IF43:06+9:5612:18
4Sofia ÖstenssonOK Tranan43:12+10:0212:20
5Elin BlomqvistMarkbygdens OK1:00:02+26:5217:09
6Helena BlomqvistMarkbygdens OK1:00:06+26:5617:10
Jenny HomannOK Orintoej start

Herrar 4

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker SundströmHestra IF18:107:53
2Olle BlomqvistMarkbygdens OK38:23+20:1316:41
3Einar GranatMarkbygdens OK38:56+20:4616:55
Joar BlomqvistBredareds IFåterbud
Nils HallbergBredareds IFåterbud
Nils KvistBredareds IFåterbud
Gustav RiiseBredareds IFåterbud

Damer 4

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa IngemarssonHestra IF35:0215:13
Julia ErikssonBredareds IFåterbud
Agnes JohanssonBredareds IFåterbud
Elsa JohanssonBredareds IFåterbud
Millie KvicklundBredareds IFåterbud
Ellen LagerströmBredareds IFåterbud
Alice LarssonBredareds IFåterbud
Leonie LichtenbergBredareds IFåterbud
Alice RiiseBredareds IFåterbud
Agnes WilhelmssonBredareds IFåterbud
Ebba ÅbergBredareds IFåterbud

Herrar 5

3 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus LarssonBredareds IF55:3318:12
2Millie KviqlundBredareds IF55:50+0:1718:18

Damer 5

3 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida SkoglundUlricehamns OK57:3218:51
2Gina TellnorBredareds IF1:00:56+3:2419:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser