*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Natt 7an Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt 7an Etapp 2
Arrangörsorganisation: OK Tranan
Datum: torsdag 15 november 2018

Bredareds IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Gunilla LarssonDam 3 (5)37:32+10:5410:45
6Måns ThörnqvistHerr 1 (7)1:14:16+24:239:25

Hestra IF

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Victor HelgessonHerr 1 (7)49:536:19
2Johan IngemarssonHerr 1 (7)58:28+8:357:25
2Albin SundströmHerr 3 (10)26:33+2:247:36
3Fredrik PlumppuHerr 2 (6)58:50+10:5711:33
4Erik ForsHerr 1 (7)1:01:16+11:237:46
4Moa HolstenDam 3 (5)49:01+22:2314:02
4Filip IngemarssonHerr 3 (10)26:36+2:277:37
Bill AnderssonHerr 2 (6)ej godkänd

Markbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Bo HerderssonHerr 2 (6)59:02+11:0911:35
Mikael BergstedtHerr 2 (6)ej start

OK Orinto

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Magnus HomannHerr 1 (7)1:00:58+11:057:44
5Jenny HomannDam 3 (5)1:03:03+36:2518:03

OK Tranan

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emma NilssonDam 2 (1)43:368:33
1Lisa ÖstenssonDam 3 (5)26:387:37
2Sofia ÖstenssonDam 3 (5)34:15+7:379:48
5Max LarssonHerr 1 (7)1:11:03+21:109:00
5Erik KindlundHerr 3 (10)33:00+8:519:27
Mats KindlundHerr 3 (10)ej godkänd

Ulricehamns OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Alfred HallqvistHerr 2 (6)47:539:24
1Per HolmbergHerr 3 (10)24:096:55
2Joel HolmbergHerr 2 (6)48:15+0:229:28
3Lukas KlangHerr 3 (10)26:35+2:267:37
6Albin GenbergHerr 3 (10)33:46+9:379:40
7Christian ArnessonHerr 1 (7)1:19:41+29:4810:06
7Edvin LennartsonHerr 3 (10)34:02+9:539:45
8Karl-Johan LennartsonHerr 3 (10)36:20+12:1110:24
9Kjell-Åke NilssonHerr 3 (10)38:44+14:3511:05
Magnus AnderssonHerr 2 (6)ej godkänd
Karl-Anton KarlssonHerr 2 (6)ej start
Adam SkoglundHerr 3 (10)ej start
Isak SkoglundHerr 3 (10)ej start
Anton KarlssonHerr 4ej start
Gustav KarlssonHerr 4ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser