Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lucianatten 2018

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lucianatten 2018
Arrangörsorganisation: Lessebo OK
Datum: lördag 8 december 2018

Herrar Öppen

5 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus PeterssonOK Orion38:287:32
2Gustav OlssonOK Orion40:16+1:487:53
3Simon FogelströmTorsås OK47:56+9:289:23
4Magnus OlssonTorsås OK53:29+15:0110:29
5Ulrik KarlssonMotala AIF OL55:07+16:3910:48
6Björn KarlssonKexholms SK1:02:38+24:1012:16
7Arne LindströmTorsås OK1:08:04+29:3613:20
8Rasmus EjermarkTorsås OK1:13:42+35:1414:27
Lisa OlssonTorsås OKej godkänd
Jimmy NicklassonKexholms SKej start

Herrar Medel

4 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove LernåKalmar OK44:1310:31
2Tomas KarlssonKexholms SK56:02+11:4913:20
Jan DanielssonKalmar OKej start

Damer Öppen

4 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK43:1110:16
2Viktoria AhlströmEmmaboda Verda OK59:26+16:1514:09
3Frida LindénVäxjö OK1:05:48+22:3715:40

Herrar 60+

3 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils KarlssonVäxjö AIS36:3012:10
2Pahn GardhemNybro OK47:20+10:5015:46
3Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK48:37+12:0716:12
4Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK52:34+16:0417:31
Leif LindströmNybro OKej godkänd
Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OKej godkänd

Damer 40+

3 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK40:5713:39
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK42:43+1:4614:14
3Caroline LiljebjörnNybro OK43:31+2:3414:30
4Eva PetterssonVäxjö OK43:32+2:3514:30
5Ros-Mari KarlssonNybro OK55:45+14:4818:35
Siv LarssonEmmaboda Verda OKej godkänd
Catrine OlssonTorsås OKej godkänd

Öppen kort

3 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas NiemiEmmaboda Verda OK28:449:34
2Axel LindströmTorsås OK41:27+12:4313:49
3Emma LindénVäxjö OK41:40+12:5613:53
4Alvin JakobssonNybro OK47:34+18:5015:51
Algot LindströmTorsås OKej godkänd
Fabian SeluskaLessebo OKej start

Nybörjare

2 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arthur LindströmTorsås OK20:289:18
2Anton LindströmTorsås OK20:43+0:159:25
3Thyra LindqvistLessebo OK24:47+4:1911:15
4Emilia JakobssonNybro OK27:30+7:0212:29
5Felicia FärmLessebo OK31:50+11:2214:28
6Belle WildeLessebo OK31:53+11:2514:29
7Thilly LindqvistLessebo OK32:19+11:5114:41
8Anna DacklingLessebo OK34:38+14:1015:44
9Saga AronssonLessebo OK34:42+14:1415:46
10Emma LindblomLessebo OK34:56+14:2815:52
11Torsten LindströmTorsås OK36:03+15:3516:23
12Julia Sjöberg SvenssonLessebo OK37:39+17:1117:06
13Pia NymanLessebo OK48:54+28:2622:13
14Emma KjellsonLessebo OK48:55+28:2722:14
15Helena KjellsonLessebo OK51:03+30:3523:12
16Tim AhlströmEmmaboda Verda OK57:39+37:1126:12
17Minna AhlströmEmmaboda Verda OK59:23+38:5526:59
Lily ThunellLessebo OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser