Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kylk(l)ampen deltävling 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kylk(l)ampen deltävling 5
Arrangörsorganisation: Sisu Forshaga SK
Datum: onsdag 23 januari 2019

Långa

6 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor SkoogKils OK1:17:1011:20
2Daniel BrohedeOK Tyr1:21:47+4:3712:01
3Johan WennermarkOK Tyr1:28:50+11:4013:03

Mellan

5 200 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten WestlundOK Tyr54:3710:30
2Elin ErikssonVästvärmlands OK58:45+4:0811:17
3Mats BergenfurIK Vikings OK59:28+4:5111:26
4Mats LiljaOK Älgen59:54+5:1711:31
5David WästlundOK Tyr1:02:23+7:4611:59
6Jonas SamuelssonLustens OK1:07:22+12:4512:57
7Mattias PerssonOK Tyr1:12:18+17:4113:54
8Lars-Ola WesterlundLustens OK1:15:07+20:3014:26
Örjan BeckiusOK Tyrej godkänd
Håkan BlomkvistSkattkärrs SOKej godkänd
Anders HedqvistOK Tyrej godkänd
Martin Koppfeldt FogelbergVästvärmlands OKej godkänd
Lars NordströmKils OKej godkänd
Magnus NordströmKils OKej godkänd
Mikael NybergSkattkärrs SOKej godkänd
Jonas BergenfurSkattkärrs SOKutgått
Erik ErikssonOK Älgenej start

Korta

3 600 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina RööhsSkattkärrs SOK41:4611:36
2Ulf SkoglundKils OK41:47+0:0111:36
3Lars AnderssonOK Tyr44:12+2:2612:16
4Terje GudbrandsenHamar OK44:48+3:0212:26
5Lina UllerKils OK45:53+4:0712:44
6Angelica WikströmOK Tyr46:25+4:3912:53
7Ann HyvönenSkattkärrs SOK46:37+4:5112:56
8Stefan GunnarssonKristinehamns OK47:48+6:0213:16
9Julia ForsgrenOK Tyr48:27+6:4113:27
10Linus NilssonOK Tyr48:34+6:4813:29
11Mats VesterbergOK Tyr49:17+7:3113:41
12Anna NordströmKils OK51:37+9:5114:20
13Mats KensbyOK Tyr58:03+16:1716:07
14Anders ErikssonLustens OK59:58+18:1216:39
15Jenny NybergSkattkärrs SOK1:10:01+28:1519:26
Alfred NybergSkattkärrs SOKej godkänd
Fredrik WestlundKils OKej godkänd
Sven-Erik BrodinKristinehamns OKej start

Lätta

2 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus HultsvedOK Tyr43:4215:04
2Karin MoodhOK Tyr46:10+2:2815:55
3Ann-Sofie HultsvedOK Tyr46:27+2:4516:01
4Ivar WikströmOK Tyr48:20+4:3816:40
5Sara Storm-AnderssonOK Tyr49:04+5:2216:55
Jenny GullqvistVästvärmlands OKej start
Elias JosefssonVästvärmlands OKej start
Tina WestlundKils OKej start

Prova på

2 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alrik WikströmOK Tyr48:1821:57

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser