Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Park-O 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Park-O 1
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: tisdag 16 april 2019

D21

3 480 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karna ThorssonOK Linné20:445:57
2Elin KristofferssonLitsbygdens SK21:06+0:226:03
3Maria Dovåker LissÖstersunds OK21:23+0:396:08
4Anna-Lotta IrewallTjällmo-Godegårds OK21:25+0:416:09
5Lina LarssonVänersborgs SK21:55+1:116:17
6Britta NorgrenÖstersunds OK22:24+1:406:26
7Julia JanssonKlubblös22:31+1:476:28
8Helen HanstockÖstersunds OK23:40+2:566:48
9Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OK23:48+3:046:50
10Matilda Heiskanen SjölundÖstersunds OK24:34+3:507:03
11Stina AndreassonFrösö IF25:44+5:007:23
12Malin JonssonNäldens IF31:47+11:039:07
13Zandra BennmarKlubblös33:18+12:349:34

H21

3 810 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar BrandtHJS-Vansbro OK18:264:50
2Olle NäslundÖstersunds OK18:28+0:024:50
3Ulf LindqvistÖstersunds OK19:54+1:285:13
4Erik MemmiÖstersunds OK20:07+1:415:16
5Andreas KårströmNäldens IF20:20+1:545:20
6Bertil NordqvistFältjägarnas IF20:43+2:175:26
7Erik HedmanÖstersunds OK20:54+2:285:29
8David LarssonKlubblös21:16+2:505:34
9Jonas JohanssonÖstersunds OK22:18+3:525:51
10Marcus AmrénÖstersunds OK22:47+4:215:58
11Lennart HambergÖstersunds OK22:52+4:266:00
12Daniel NäslundKlubblös22:59+4:336:01
13Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OK23:23+4:576:08
13Daniel SjölundÖstersunds OK23:23+4:576:08
15Per-Olof ErikssonFrösö IF23:29+5:036:09
16Martin OhlssonOK Storsjön23:46+5:206:14
17Axel ArnessonÖstersunds OK23:47+5:216:14
18Anton KjellssonÖstersunds OK25:23+6:576:39
19Anders ErikssonFrösö IF25:30+7:046:41
20Björn RönnestrandFrösö IF26:59+8:337:04
21Hampus LindblomÅsarna IK27:01+8:357:05
22Roger KrohnFältjägarnas IF27:13+8:477:08
23James TurtonÖstersunds OK27:54+9:287:19
24Fredrik MartinssonFrösö IF28:49+10:237:33
25Björn OlofssonOK Storsjön28:54+10:287:35
26Andres LindströmKlubblös47:47+29:2112:32
Jonas HammarskiöldOK Skogsfalkenej godkänd

D20

3 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tindra ÖsterbergÖstersunds OK22:007:18
2Ester OlofssonOK Storsjön27:51+5:519:15
3Monika ÅgrenBrunflo IF28:26+6:269:26

D16

2 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilde OscarssonÖstersunds OK20:258:39

H16

2 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vidar BäckmanFrösö IF16:517:08

D14

2 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LindqvistÖstersunds OK12:226:07
2Greta HedmanÖstersunds OK16:00+3:387:55
3Märta SvedskogÖstersunds OK20:00+7:389:54

H14

2 020 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore HambergÖstersunds OK11:415:47
2Oskar BoströmÖstersunds OK12:31+0:506:11
3Olle HambergÖstersunds OK12:57+1:166:24
4Oskar NowénFrösö IF13:41+2:006:46
5Jonatan GreenÖstersunds OK15:33+3:527:41
6Joar BäckmanFrösö IF16:06+4:257:58
7Olle SjöblomÖstersunds OK16:43+5:028:16
8Toste WallskogÖstersunds OK19:12+7:319:30
9Axel LodinÖstersunds OK21:10+9:2910:28
10Elias HalvarssonÖstersunds OK26:53+15:1213:18

D12

1 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida KarlssonKlubblös27:1420:28

H12

1 330 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor TimrénÖstersunds OK10:267:50
2Isak OskarssonFrösö IF12:31+2:059:24
3Loa NordströmFrösö IF12:33+2:079:26
4Adam TengbladFrösö IF12:37+2:119:29
5Wille LarssonOK Storsjön12:58+2:329:44
6Malte SjöblomÖstersunds OK28:09+17:4321:09

D10

1 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia JohanssonÖstersunds OK12:0710:54
2Alice KindmalmÖstersunds OK13:45+1:3812:23
3Stella BoströmÖstersunds OK16:26+4:1914:48

H10

1 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid HedmanÖstersunds OK10:589:52
2Freddie NilssonÅs IF17:38+6:4015:53
3Wilmer NilssonÅs IF17:47+6:4916:01
4Alfons BylanderFrösö IF23:35+12:3721:14

D35

3 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla HambergÖstersunds OK20:426:52
2Anna-Karin RoosÖstersunds OK22:12+1:307:22
3Kristina HammarfalkÖstersunds OK23:21+2:397:45

H35

3 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper KolmodinAndrarums IF18:405:21
2Johan AndreassonFrösö IF19:18+0:385:32
3Robert HadefjellÖstersunds OK21:40+3:006:13
4Hans ÅgrenÖstersunds OK24:28+5:487:01
5Mats KarlströmFrösö IF24:43+6:037:06
6Johan BeiersenÖstersunds OK25:18+6:387:16
Anders DanielssonÖstersunds OKej godkänd

D45

2 360 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Catrine WikstenKlubblös18:097:41
2Rene LövkvistFrösö IF19:03+0:548:04
3Susanne LingblomOK Storsjön21:58+3:499:18
4Anneli WivlénBrunflo IF23:26+5:179:55

H45

3 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars LodinÖstersunds OK21:177:04
2Andre NordströmÖstersunds OK26:34+5:178:49

D55

2 360 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla GillströmÖstersunds OK19:278:14
2Agneta SamuelssonFältjägarnas IF22:40+3:139:36
3Maria AndersdotterBrunflo IF23:22+3:559:54
Monica Skoog BoströmBrunflo IFej godkänd

H55

2 360 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats NilssonÖstersunds OK14:246:06
2Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF20:28+6:048:40
3Per Ove ForssOK Storsjön24:09+9:4510:13
4Hans GreenÖstersunds OK24:31+10:0710:23

D65

2 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin WalltinÖstersunds OK19:209:34
2Helen EriksdotterÖstersunds OK21:08+1:4810:27
3Ingeborg DanielssonÖstersunds OK21:10+1:5010:28

H65

2 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove HemmingssonBrunflo IF14:297:10
2Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF15:25+0:567:37
3Tom BrantheimÖstersunds OK15:59+1:307:54
4Seth PerssonFältjägarnas IF16:02+1:337:56
5Lars-Eric GahlinÖstersunds OK16:47+2:188:18
6Sven-Martin ErikssonÖstersunds OK17:24+2:558:36
7Åke BengtssonÖstersunds OK20:14+5:4510:00
8Lars SahlénÖstersunds OK20:18+5:4910:02
9Per HedmanÖOK22:51+8:2211:18

D75

1 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eivor LindgrenBrunflo IF23:5117:40

H75

1 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn WikstrandÖstersunds OK18:4713:54

Inskolning

1 110 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
August HübinetteÖstersunds OKfullföljt
Ellen KindmalmÖstersunds OKfullföljt
Olivia KindmalmÖstersunds OKfullföljt
Ella MaripuuÖstersunds OKfullföljt
Elvin NäslundÖstersunds OKfullföljt
Grete OhlssonOK Storsjönfullföljt
Svante SehlenKlubblösfullföljt

U2

1 110 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hedvig SvedskogÖstersunds OK14:5513:26
2Anja JanssonFrösö IF17:58+3:0316:11
3Frans DeldinKlubblös18:51+3:5616:58
4Bertil BodénLitsbygdens SK20:00+5:0518:01
5Gunnar BodénLitsbygdens SK20:03+5:0818:03
6Elise LandgrenÖstersunds OK28:36+13:4125:45
7Elsa HägglundÖstersunds OK30:01+15:0627:02

Öppen 1

1 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Thord-Eric NilssonFrösö IFfullföljt
Victor TimrenÖstersunds OKfullföljt

Öppen 3

1 350 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Victor TimrenÖstersunds OK9:126:48
2Siri NybergFrösö IF11:04+1:528:11
3Signe RoosÖstersunds OK11:25+2:138:27
4Victor TimrenÖstersunds OK12:17+3:059:05
5Amanda BengtssonOK Vilse 8715:15+6:0311:17
6Anja HolmgrenÖstersunds OK17:44+8:3213:08

Öppen 5

2 360 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina BodénLitsbygdens SK14:236:05
2Ida NordinÖstersunds OK17:10+2:477:16
3Torulf BäckmanFrösö IF18:51+4:287:59
4Amanda DragsnesOK Storsjön18:59+4:368:02
5Klara RoosÖstersunds OK19:39+5:168:19
6Charlotta NilssonFrösö IF19:53+5:308:25
7Emma HanssonÖstersunds OK20:27+6:048:39
8Nils RönnestrandFrösö IF23:26+9:039:55
9Malla OlssonHede SK23:58+9:3510:09
10Barry CarolanÖstersunds OK24:15+9:5210:16
11Erik MaripuuÖstersunds OK24:16+9:5310:16
12Evelina WallentinKlubblös24:45+10:2210:29
13Madeléne WallentinÖstersunds OK25:00+10:3710:35
14Bengt JonssonÖstersunds OK26:09+11:4611:04
15Mille WallinKlubblös28:22+13:5912:01
16Mia WallinKlubblös28:23+14:0012:01
17Karin BäckHede SK29:14+14:5112:23
18Kristina LarssonÖstersunds OK38:24+24:0116:16
19Hanna OscarssonÖstersunds OK1:11:12+56:4930:10
20Maja WallinKlubblös1:11:13+56:5030:10

Öppen 7

3 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär BodénLitsbygdens SK22:205:51
2Henrik JonssonÖstersunds OK24:33+2:136:26
3Josefina SundmanÅsarna IK26:14+3:546:53
4Håkan CarnlandFrösö IF26:25+4:056:56
5Ingela RönnestrandFrösö IF33:41+11:218:50

Öppen 3 UT

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Janna ThalenFrösö IFfullföljt

Öppen 5 UT

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Erika KindmalmÖstersunds OKfullföljt
Helene OlssonHäggenås SKfullföljt
Jan-Ove OlssonHäggenås SKfullföljt

Miniknat

810 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Greta AndreassonFrösö IFfullföljt
Nils HedmanÖstersunds OKfullföljt
Tuva HübinetteÖstersunds OKfullföljt
Anja JanssonFrösö IFfullföljt
Fridolf LidarKlubblösfullföljt
Harry LutmanKlubblösfullföljt
Alva MaripuuÖstersunds OKfullföljt
Elsa NybergKlubblösfullföljt
Bob-Filip NymanKlubblösfullföljt
Karl-Hugo NymanKlubblösfullföljt
Nike LindebergFrösö IFej godkänd
Julian MorsättFrösö IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser