Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Park-O 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Park-O 3
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: tisdag 23 april 2019

D21

3 490 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia AngelsiööOK Linné24:006:52
2Lina LarssonVänersborgs SK24:13+0:136:56
3Maria Dovåker LissÖstersunds OK24:29+0:297:00
4Monika SöderhjelmLitsbygdens SK25:19+1:197:15
5Martina HöökÖstersunds OK25:57+1:577:26
6Matilda Heiskanen SjölundÖstersunds OK26:35+2:357:37
7Agnes MattssonTandsbyns IF29:41+5:418:30
8Monika ÅgrenKlubblös29:48+5:488:32
9Malin JonssonUPC-O30:52+6:528:50
10Birgitta HansonÖstersunds OK33:03+9:039:28
11Stina AndreassonFrösö IF34:38+10:389:55
12Frida HäggmarkFrösö IF40:29+16:2911:35

H21

3 920 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar BrandtHJS-Vansbro OK20:015:06
2Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken20:21+0:205:11
3Erik HedmanÖstersunds OK21:25+1:245:27
4Bertil NordqvistFältjägarnas IF22:32+2:315:44
5Daniel BerggrenÖstersunds OK23:47+3:466:04
6Andreas KårströmUPC-O24:01+4:006:07
7Hampus LindblomÅsarna IK24:11+4:106:10
8Markus AmrenÖstersunds OK25:16+5:156:26
9Mikael GardelinVisborgs OK25:20+5:196:27
10Melin-Söderström ErikÖstersunds OK25:21+5:206:28
11Daniel SjölundÖstersunds OK25:35+5:346:31
12Johan NäslundÖstersunds OK26:50+6:496:50
13TommieYrevall Klubblös26:56+6:556:52
14Anders ErikssonFrösö IF27:20+7:196:58
15Olivia KindmalmÖstersunds OK29:55+9:547:37
16Richard EngholmTandsbyns IF30:04+10:037:40
17Roger KrohnFältjägarnas IF30:14+10:137:42
18Fredrik BäckmanBrunflo IF34:31+14:308:48
19Hugo KransFältjägarnas IF37:31+17:309:34
Per-Olof ErikssonFrösö IFej godkänd
David LarssonKlubblösej godkänd

H20

3 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thor NybergFrösö IF24:567:08

D14

1 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa BernstenÖstersunds OK15:248:08
2Märta SvedskogÖstersunds OK16:47+1:238:52
3Greta HedmanÖstersunds OK17:37+2:139:19

H14

1 890 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joar BäckmanFrösö IF15:418:17
2Jonatan GreenÖstersunds OK15:52+0:118:23
3Joel NordFrösö IF20:24+4:4310:47
4Wille LarssonOK Storsjön21:56+6:1511:36
5Axel LodinÖstersunds OK24:46+9:0513:06
6Rasmus KarlströmOK Storsjön36:28+20:4719:17

D12

1 380 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa BernstenÖstersunds OK16:1211:44

H12

1 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor TimrénÖstersunds OK11:098:04
2Adam TengbladFrösö IF12:09+1:008:48
3Bo SvedskogÖstersunds OK13:18+2:099:38
4Arvid HedmanÖstersunds OK13:26+2:179:44
5Erik TengbladFrösö IF21:29+10:2015:34

D10

970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid SvedskogÖstersunds OK11:1411:34

H10

970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle PirajenenÖstersunds OK25:0125:47

D35

2 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria LindenKlubblös23:458:03
2Maria HansonÖstersunds OK29:07+5:229:52

H35

3 490 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan AndreassonFrösö IF21:256:08
2Robert HadefjellÖstersunds OK23:29+2:046:43
3Johan BeiersenÖstersunds OK25:44+4:197:22
4Hans ÅgrenÖstersunds OK26:17+4:527:31
5Mats KarlströmFrösö IF27:55+6:307:59

D45

2 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny SwartzFrösö IF17:437:24

H45

2 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars LodinÖstersunds OK21:487:23

D55

2 390 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria AndersdotterBrunflo IF22:419:29
2Kristina PeterssonIFK Umeå24:04+1:2310:04
3Camilla GillströmÖstersunds OK26:12+3:3110:57
4Agneta SamuelssonFältjägarnas IF26:43+4:0211:10
5Elisabeth ÅgrenKlubblös31:14+8:3313:04

H55

2 390 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats NilssonÖstersunds OK16:196:49
2Jörgen ÅgranOK Storsjön18:02+1:437:32
3Sjölund PederFM IF19:29+3:108:09
4Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF19:58+3:398:21
5Per Ove ForsOK Storsjön25:46+9:2710:46

D65

1 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin WalltinÖstersunds OK22:5012:04
2Helen EriksdotterÖstersunds OK28:15+5:2514:56
3Eivor LindgrenBrunflo IF30:54+8:0416:20

H65

1 890 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove HemmingssonBrunflo IF15:057:58
2Seth PerssonFältjägarnas IF16:21+1:168:39
3Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF16:33+1:288:45
4Tom BrantheimÖstersunds OK17:54+2:499:28
5Lars-Eric GahlinÖstersunds OK18:08+3:039:35
6Göran NilssonOK Vildhussen18:46+3:419:55
7Åke BengtssonÖstersunds OK20:34+5:2910:52
8Bengt JonssonÖstersunds OK21:15+6:1011:14
9Sven-Martin ErikssonÖstersunds OK22:16+7:1111:46

Inskolning

970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Karl Johan LindenÖstersunds OKfullföljt
Ellen WickenbergÖstersunds OKfullföljt
Emma WickenbergÖstersunds OKfullföljt

U2

970 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob HeiskanenÖstersunds OK10:3910:58
2Edvin HeiskanenÖstersunds OK15:22+4:4315:50
3August HübinetteÖstersunds OK16:44+6:0517:15
4Elvin NäslundÖstersunds OK23:18+12:3924:01
5Agnes KonradssonÖstersunds OK2:14:24+2:03:452:18:33

Öppen 1

970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hedvg SvedskogÖstersunds OK11:2211:43
2Elin HedmanÖstersunds OK15:59+4:3716:28
3Thord-Eric NilssonFrösö IF16:12+4:5016:42
4Nils KonradssonÖstersunds OK18:29+7:0719:03

Öppen 3

1 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte HenrikssonKlubblös27:1119:50
2Tyra LodinÖstersunds OK47:41+20:3034:48

Öppen 5

2 390 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida NordinÖstersunds OK17:317:19
2Lars Jönsson-LooJämtkraft IF19:01+1:307:57
3Torulf BäckmanFrösö IF20:21+2:508:30
3Cristine ÅsbergKlubblös20:21+2:508:30
5Ylva NowénFrösö IF20:36+3:058:37
6Emelie StålbergÖstersunds OK21:21+3:508:55
7Hans GreenÖstersunds OK21:51+4:209:08
8Charlotta NilssonFrösö IF22:09+4:389:16
9Emma HanssonÖstersunds OK23:56+6:2510:00
10Sören WallénMyssjö-Oviken29:12+11:4112:13
11Maja WallinKlubblös33:42+16:1114:06
12Mia WallinKlubblös33:45+16:1414:07
Mille WallinKlubblösej godkänd

Öppen 7

3 920 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik JonssonÖstersunds OK26:076:39
2Julius LidarÖstersunds OK28:48+2:417:20
3Oskar NowénFrösö IF29:21+3:147:29
4Mårten EnebergOK Storsjön30:03+3:567:39
5Fredrik PerssonDomnarvets GOIF36:08+10:019:13
6Tomas ValliKlubblös48:10+22:0312:17

Öppen 1 UT

970 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Danvind OliverKlubblösfullföljt

Öppen 5 UT

2 390 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Belinda DahlinBrunflo IFfullföljt
Siri NybergFrösö IFfullföljt

Öppen 7 UT

3 920 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Markus FlinkbergÖSKfullföljt
Kristin KarlssonKlubblösfullföljt
Katarina LindenÖstersunds OKfullföljt
Jonas PetersonIFK Umeåfullföljt
David SundströmSöderhamns OKfullföljt

Miniknat

720 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Greta AndreassonFrösö IFfullföljt
Edvin HallqvistÖstersunds OKfullföljt
Kerstin HallqvistÖstersunds OKfullföljt
Tuva HübinetteÖstersunds OKfullföljt
Frans HäggströmKlubblösfullföljt
Bo LindbergUPC-Ofullföljt
Stina LindbergKlubblösfullföljt
Assar LindenÖstersunds OKfullföljt
Harry LuthmanKlubblösfullföljt
Elsa NybergKlubblösfullföljt
Mia PiranrinenKlubblösfullföljt
Oscar SöderhjelmLitsbygdens SKfullföljt
Majken SöderhjälmLitsbygdens SKfullföljt
Vide ÅsbergKlubblösfullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser