Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Park-O 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Park-O 4
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: torsdag 25 april 2019

D21

3 460 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie OhlssonOK Storsjön22:396:32
2Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OK22:55+0:166:37
3Julia AngelsiööOK Linné24:19+1:407:01
4Matilda Heiskanen SjölundÖstersunds OK25:28+2:497:21
5Agnes MattssonTandsbyns IF26:42+4:037:43
6Stina AndreassonFrösö IF27:07+4:287:50
7Monika ÅgrenKlubblös27:43+5:048:00
8Pernilla BlomRehns BK29:16+6:378:27
9Malin JonssonUPC-O30:55+8:168:56
10Greta HedmanÖstersunds OK31:11+8:329:00

H21

3 780 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David SundströmSöderhamns OK17:384:39
2Oskar BrandtHJS-Vansbro OK18:13+0:354:49
3Olle NäslundÖstersunds OK18:30+0:524:53
4Arfred BusqvistIK Stern18:42+1:044:56
5Andreas KårströmUPC-O19:23+1:455:07
6Hampus LindblomÅsarna IK19:43+2:055:12
7Ulf LindqvistÖstersunds OK19:47+2:095:14
8Bertil NordqvistFältjägarnas IF19:54+2:165:15
9Edvard SundmanÅsarna IK20:21+2:435:23
10Erik MemmiÖstersunds OK20:57+3:195:32
11Erik HedmanÖstersunds OK21:04+3:265:34
12Johan AndreassonFrösö IF21:24+3:465:39
13Marcus AmrénÖstersunds OK22:02+4:245:49
14Daniel SjölundÖstersunds OK22:28+4:505:56
15Daniel BerggrenÖstersunds OK23:13+5:356:08
16Johan NäslundÖstersunds OK23:54+6:166:19
16Julius LidarÖstersunds OK23:54+6:166:19
18Anders ErikssonFrösö IF24:39+7:016:31
19Roger KrohnFältjägarnas IF25:07+7:296:38
20Fredrik BäckmanBrunflo IF25:53+8:156:50
21Hugo KransFältjägarnas IF25:54+8:166:51
22Jakob WickenbergÖstersunds OK27:49+10:117:21
23Jens WickenbergÖstersunds OK30:23+12:458:02

D20

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny JohannessonKlubblös35:1111:43

D14

1 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LindqvistÖstersunds OK10:595:36

H14

1 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar BoströmÖstersunds OK12:036:08
2Jonatan GreenÖstersunds OK15:36+3:337:57
3Olle SjöblomÖstersunds OK16:30+4:278:25
4Wille LarssonOK Storsjön30:59+18:5615:48

D12

1 270 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elma RoosÖstersunds OK13:2210:31

H12

1 270 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor TimrénÖstersunds OK9:137:15
2Arvid BerggrenÖstersunds OK11:45+2:329:15
3Sixten HenrikssonKlubblös13:41+4:2810:46
4Arvid HedmanÖstersunds OK14:04+4:5111:04
5Mattis HalvarssonÖstersunds OK27:53+18:4021:57
Viktor TimrénÖstersunds OKej start

D10

1 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stella BoströmÖstersunds OK11:2511:25
2Sigrid OhlssonOK Storsjön14:39+3:1414:39

D35

3 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Karin RoosÖstersunds OK25:338:31
2Maria HansonÖstersunds OK28:29+2:569:29

H35

3 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper KolmodinAndrarums IF21:136:07
2Gunnar HagqvistFrösö IF22:26+1:136:29
3Johan BeiersenÖstersunds OK22:42+1:296:33
4Mats KarlströmFrösö IF25:20+4:077:19
5Hans ÅgrenÖstersunds OK26:29+5:167:39

D45

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna FalkeströmFrösö IF20:418:16
2Veronika BäckmanBrunflo IF26:09+5:2810:27
3Viktoria WinbergÖstersunds OK36:02+15:2114:24

H45

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Åke FalkeströmFrösö IF19:216:27
2Olof RoosÖstersunds OK20:16+0:556:45
3Hans GreenÖstersunds OK30:03+10:4210:01
Jens HalvarssonÖstersunds OKej godkänd

D55

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla GillströmÖstersunds OK19:417:52
2Agneta SamuelssonFältjägarnas IF21:05+1:248:26
3Elisabeth ÅgrenÖstersunds OK23:17+3:369:18
4Maria AndersdotterBrunflo IF23:32+3:519:24
5Monica Skoog BoströmBrunflo IF26:27+6:4610:34
6Madeléne WallentinÖstersunds OK38:31+18:5015:24

H55

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats NilssonÖstersunds OK14:265:46
2Sjölund PederFM IF17:53+3:277:09
3Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF19:43+5:177:53

D65

1 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingeborg DanielssonÖstersunds OK14:407:28
2Eivor LindgrenBrunflo IF19:21+4:419:52
3Karin WalltinÖstersunds OK19:57+5:1710:10
4Helen EriksdotterÖstersunds OK24:21+9:4112:25

H65

1 960 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove HemmingssonBrunflo IF12:466:30
2Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF13:58+1:127:07
3Tom BrantheimÖstersunds OK14:19+1:337:18
4Seth PerssonFältjägarnas IF14:29+1:437:23
5Lars-Eric GahlinÖstersunds OK14:42+1:567:30
6Sven-Martin ErikssonÖstersunds OK15:06+2:207:42
7Kent R NilssonAndrarums IF17:25+4:398:53
8Bengt JonssonÖstersunds OK17:39+4:539:00
9Gunnar HellströmOK Drommen18:40+5:549:31

H75

1 260 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt HannersjöÖstersunds OK9:307:32
2Ove JönssonBrunflo IF10:44+1:148:31
3Lennart BerggrenOK Silvanus13:42+4:1210:52
4Björn WikstrandÖstersunds OK15:00+5:3011:54

Inskolning

1 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Albin HenrikssonKlubblösfullföljt
Malte HenrikssonKlubblösfullföljt
Sixten HenrikssonKlubblösfullföljt
Nike LindebergFrösö IFfullföljt
Karl-Johan LindénKlubblösfullföljt
Alva MaripuuFrösö IFfullföljt
Grete OhlssonOK Storsjönfullföljt
Malte SjöblomÖstersunds OKfullföljt
Viggo SjölundKlubblösfullföljt
Ellen WickenbergÖstersunds OKfullföljt
Emma WickenbergÖstersunds OKfullföljt

U2

1 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob HeiskanenÖstersunds OK11:5311:53
2Elsa HägglundÖstersunds OK15:46+3:5315:46
3Agnes KonradssonÖstersunds OK18:35+6:4218:35

Öppen 1

1 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thord-Eric NilssonFrösö IF20:5520:55

Öppen 3

1 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea HemåBrunflo IF8:056:24
2Anna-Karin LindebergFrösö IF13:37+5:3210:48
3Nils KonradssonÖstersunds OK18:13+10:0814:27

Öppen 5

2 500 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie StålbergÖstersunds OK19:127:40
2Lars Jönsson-LooJämtkraft IF19:14+0:027:41
3Ida NordinÖstersunds OK19:27+0:157:46
4Lina BoströmÖstersunds OK19:42+0:307:52
5Klara RoosÖstersunds OK20:49+1:378:19
6Emma HanssonÖstersunds OK21:22+2:108:32
7Siri NybergFrösö IF21:31+2:198:36
8Malin OlssonÖstersunds OK21:44+2:328:41
9Birgitta HansonÖstersunds OK24:03+4:519:37
9Daniel BladhKlubblös24:03+4:519:37
11Maja WallinKlubblös34:40+15:2813:52
12Mia WallinKlubblös34:43+15:3113:53
13Mille WallinKlubblös34:45+15:3313:54
14Erik OlofssonÖstersunds OK36:03+16:5114:25
Katarina LindenÖstersunds OKej godkänd

Öppen 7

3 780 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna ÖbergPiteå IF21:265:40
2Josefina SundmanÅsarna IK23:01+1:356:05
3Henrik JonssonÖstersunds OK23:18+1:526:09
4Anna WesterlundÖstersunds OK23:25+1:596:11
5Mårten EnebergOK Storsjön23:41+2:156:15
6Pär JohannessonKlubblös24:46+3:206:33
7Richard EngholmTandsbyns IF25:40+4:146:47
7Joakim StenvallÖstersunds OK25:40+4:146:47
9Jörgen ÅgranOK Storsjön27:01+5:357:08
10Håkan CarnlandFrösö IF28:01+6:357:24
11Sofia StenvallÖstersunds OK30:25+8:598:02
12Barry CarolanÖstersunds OK30:43+9:178:07
13Jan-Ove HenrikssonKlubblös31:28+10:028:19

Öppen 1 UT

1 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Marie Lindqvist TimrénÖstersunds OKutgått

Öppen 7 UT

3 780 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Anders JohanssonÖstersunds OKfullföljt

Knatte

770 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Greta AndreassonFrösö IFfullföljt
Birgit HagqvistFrösö IFfullföljt
Edvin HallqvistÖstersunds OKfullföljt
Kerstin HallqvistÖstersunds OKfullföljt
Nils HedmanÖstersunds OKfullföljt
Fridolf LidarÖstersunds OKfullföljt
Elsa NybergKlubblösfullföljt
Moltas Olsson BerggrenÖstersunds OKfullföljt
Sjölund SagaHede SKfullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser