Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, J-cup/NOF-cup, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, J-cup/NOF-cup, sprint
Arrangörsorganisation: OK Renen
Datum: söndag 10 februari 2019

D21

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin LundgrenI 19 IF23:157:30

H21

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon ErikssonUmeå OK21:046:35
2Jon LindmarkCentrum OK23:26+2:227:19

D20

2 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia WestinI 19 IF16:196:31
2Eliane DeiningerIFK Mora OK16:49+0:306:43
3Sofia BerglundIFK Mora OK17:57+1:387:10
4Kristina TholerudSeskarö IF18:05+1:467:14
5Anna HerbertTäby OK18:49+2:307:31
6Kaisa RoobaUmeå OK18:53+2:347:33
7Hanna BoquistIK Uven26:39+10:2010:39

H20

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel LarssonGammelstads IF19:246:15
2Edvin NordströmTäby OK19:34+0:106:18
3Truls LindholmSundsvalls OK21:01+1:376:46
4Zeb PalmHJS-Vansbro OK21:27+2:036:55
5Andreas GustafssonIK Vista21:28+2:046:55
6Emil ArvidssonSäterbygdens OK22:57+3:337:24

D18

2 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK17:216:56
2Elin EdströmHärnösands OK17:57+0:367:10
3Lovisa MoqvistLerums SOK18:24+1:037:21
4Lilian PalmHJS-Vansbro OK19:16+1:557:42
5Amelie JosefssonSkogslöparna21:19+3:588:31
6Anna AasaÖvertorneå IF22:00+4:398:48
7Emmie LindbäckOK Renen25:46+8:2510:18
8Moa EngströmOK Renen34:47+17:2613:54

H18

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan StåhlIFK Mora OK18:325:58
2Anton HänströmTäby OK20:25+1:536:35
3Rasmus ErikssonUmeå OK22:06+3:347:07
4Lukas StridsmanOK Renen26:30+7:588:32

D16

2 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edit KarlssonÄlvsby IF OK20:248:13
2Matilda AasaÖvertorneå IF21:57+1:338:51
3Hanny EdströmHärnösands OK24:02+3:389:41
4Frida JohanssonÄlvsby IF OK28:53+8:2911:38

H16

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK17:327:00
2Albin LundbergArvidsjaurs OK19:09+1:377:39

D12

1 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tova HolmbergBergnäsets AIK22:1113:46

H12

1 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilgot KuokkanenOK Renen13:018:05
2Hugo PellaVittjärvs IK18:35+5:3411:32
3Melker WollbrandOK Renen19:58+6:5712:24

D10

1 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma KuokkanenOK Renen12:409:31

H10

1 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin BerggrenOK Renen15:1411:27

D35

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta HolmgrenBergnäsets AIK30:3912:15

D40

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karolina BennitzOK Renen32:4213:04

D45

2 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria OlssonHJS-Vansbro OK17:407:07
2Susanna EdströmHärnösands OK22:40+5:009:08
3Karin KarlssonÄlvsby IF OK25:59+8:1910:28

H45

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan KarlssonÄlvsby IF OK19:227:44
2Martin HolmbergBergnäsets AIK19:50+0:287:56
3Fredrik LundströmOK Renen24:54+5:329:57
4Rein PellaVittjärvs IK25:40+6:1810:16

D50

2 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette PalmHJS-Vansbro OK18:207:23

H50

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats LuspaIFK Kiruna17:477:06
2Mikael GustafssonIK Vista18:03+0:167:13
3Johan LundbergArvidsjaurs OK20:52+3:058:20
4Per-Johan JosefssonSkogslöparna37:51+20:0415:08
5Kjell HenrikssonSeskarö IF38:35+20:4815:26

H55

2 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter NordströmTäby OK17:196:58
2Magnus AasaOK Kullingshof19:01+1:427:40

H60

2 480 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sture NorénÄlvsby IF OK16:566:49
2Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK22:39+5:439:07
3Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK25:30+8:3410:16

H65

2 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans YlipääSeskarö IF19:398:28
2Roland JanssonÄlvsby IF OK24:36+4:5710:36

H70

2 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus SäverosNilivaara IS19:228:20
2Bo JohanssonIK Örnen Måttsund21:05+1:439:05
3Conny LagerskogArvidsjaurs OK21:42+2:209:21
4Eje AnderssonBodens Bandyklubb OS27:08+7:4611:41
5Kjell MörtbergBodens Bandyklubb OS27:38+8:1611:54

D75

1 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann PerssonPiteå IF Orienteringsklubb13:2210:03

H75

1 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove JohanssonIK Örnen Måttsund16:4910:26

Öppen 2

1 610 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Knut HolmbergBergnäsets AIK26:2316:23
2Elias Levén EngströmOK Renen50:35+24:1231:25
3Torkel Lund JungOK Renen51:14+24:5131:49
4My RosenOK Renen51:17+24:5431:51

Öppen 5

2 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats HerbertTäby OK20:428:20
2Magnus BlennowFalköpings AIK OK22:23+1:419:01
3Robert SvartholmGammelstads IF25:41+4:5910:21
4Henry PilstålOK Renen40:03+19:2116:08

Öppen 8

3 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin SalénI 19 IF18:345:59
2Joakim StåhlJärbo OK23:48+5:147:40
3Peter WestinVittjärvs IK25:02+6:288:04
4Karin BjörnlingerUlricehamns OK27:06+8:328:44
5Johan EdenhamnLänna IF29:15+10:419:26
6M AasaOK Kullingshof29:40+11:069:34
Magnus AasaOK Kullingshofej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser