Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kylklampen 2018-2019 deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kylklampen 2018-2019 deltävling 1
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: onsdag 21 november 2018

Långa

7 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas OlmKils OK51:527:00
2Henric BrohedeOK Tyr57:12+5:207:43
3Daniel BrohedeOK Tyr1:01:05+9:138:15
4Jan OlmKils OK1:01:39+9:478:19
5Johan SöderlundOK Tyr1:01:47+9:558:20
6Viktor SkoogKils OK1:05:23+13:318:50
7Johan WennermarkOK Orion1:05:36+13:448:51
Fredrik HaneOK Tyrutgått

Mellan

5 300 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK44:008:18
2Mikael NybergSkattkärrs SOK44:04+0:048:18
3Sixten WestlundOK Tyr44:18+0:188:21
4Magnus NordströmKils OK45:12+1:128:31
5Mattias PerssonOK Tyr46:12+2:128:43
6Mats BergenfurIK Vikings OK46:15+2:158:43
7Jonas BergenfurSkattkärrs SOK46:18+2:188:44
8Pär NymanOK Tyr46:21+2:218:44
9Elin ErikssonVästvärmlands OK46:52+2:528:50
10Stefan WennbergSkattkärrs SOK46:56+2:568:51
11Anton UllerKils OK47:47+3:479:00
12Rolf WikströmOK Tyr48:00+4:009:03
13Christer SkoogKils OK48:08+4:089:04
14Lars NordströmKils OK49:10+5:109:16
15Anders HedqvistOK Tyr52:02+8:029:49
16Jonas UllerKils OK53:14+9:1410:02
17Malin JonssonOK Tyr1:00:36+16:3611:26
18Jonas LarssonKristinehamns OK1:01:52+17:5211:40
19Albin SigbyOK Tyr1:02:53+18:5311:51
Hannes BergenfurIK Vikings OKej godkänd
Mikael HjerpeOK Tyrej godkänd
Bengt JohanssonOK Tyrutgått
Lars-Ola WesterlundLustens OKutgått
Marcus BeckiusOK Tyrej start
Örjan BeckiusOK Tyrej start
David WästlundOK Tyrej start

Korta

3 900 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton JonssonOK Tyr33:408:37
2Thomas HollowellOK Tyr33:54+0:148:41
3Julia ForsgrenOK Tyr34:00+0:208:43
4Ulf SkoglundKils OK35:08+1:289:00
5Olov ÖströmOK Tyr35:10+1:309:01
6Lina RööhsSkattkärrs SOK35:12+1:329:01
7Lars AnderssonOK Tyr35:24+1:449:04
8Fredrik WestlundKils OK35:28+1:489:05
9Tone HollowellOK Tyr40:07+6:2710:17
10Anna NordströmKils OK40:33+6:5310:23
11Ann HyvönenSkattkärrs SOK40:49+7:0910:27
12William RebaneKils OK43:57+10:1711:16
13Johan WiseniusSkattkärrs SOK44:21+10:4111:22
14Mats KensbyOK Tyr45:26+11:4611:38
15Angelica WikströmOK Tyr49:00+15:2012:33
16Stefan GunnarssonKristinehamns OK49:12+15:3212:36
17Sven-Erik BrodinKristinehamns OK49:17+15:3712:38
18Elisabeth ÖströmOK Tyr49:34+15:5412:42
19Ingrid KensbyOK Tyr49:41+16:0112:44
20Michael ForslundKristinehamns OK50:11+16:3112:52
21Lina UllerKils OK52:07+18:2713:21
22Alfred NybergSkattkärrs SOK52:12+18:3213:23
23Christer HöglundOK Tyr54:40+21:0014:01
24Anders WestlundKils OK56:12+22:3214:24
25Hans PerssonOK Älgen56:38+22:5814:31
26Jenny NybergSkattkärrs SOK1:00:42+27:0215:33
27Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK1:12:45+39:0518:39
Linn AnderssonOK Tyrej godkänd
Lisa AnnersandOK Tyrej godkänd
Åke GustavssonOK Älgenutgått
Bertil JohanssonKristinehamns OKutgått
Lars MellkvistOK Hierneej start
Karin MoodhOK Tyrej start
Linus NilssonOK Tyrej start
Björn SvenssonSK Örnenej start

Lätta

3 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias JosefssonVästvärmlands OK28:089:22
2Jenny GullqvistVästvärmlands OK28:11+0:039:23
3Ivar WikströmOK Tyr29:20+1:129:46
4Ove LundbergOK Tyr29:37+1:299:52
5Sara Storm-AnderssonOK Tyr29:56+1:489:58
6Leif EricssonOK Tyr30:22+2:1410:07
7Ann-Sofie HultsvedOK Tyr35:33+7:2511:51
8Helene Helgesson HällmanOK Tyr47:54+19:4615:58
Felicia RööhsSkattkärrs SOKej godkänd
Tina WestlundKils OKej godkänd
Sören AnderssonOK Tyrutgått
Tony GullqvistVästvärmlands OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser