Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skaraborg by night

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skaraborg by night
Arrangörsorganisation: IK Gandvik
Datum: torsdag 10 januari 2019

Brattås CK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ulrik OlssonHerr Lång (12)1:06:01+5:348:15

Falköpings AIK OK

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Vilma BlennowDam Lång (2)59:117:23Ladda ner rutt i gpx-format
1Anna HammarDam Kort Svår (7)39:1716:22
1Elsa SonessonDam Mellan (10)44:578:39
1Alice WahlbergDam Kort Lätt (5)38:3713:10
2Helena SonessonDam Kort Lätt (5)38:40+0:0313:11
4Lars-Eric AnderssonHerr Kort Svår (17)39:02+0:2911:12
5Jonas NiklassonHerr Lång (12)1:14:34+14:079:19
6Pia WallinDam Kort Svår (7)1:27:28+48:1136:26
6Lisa WeimannDam Mellan (10)50:22+5:259:42
7Magnus NiklassonHerr Kort Svår (17)40:06+1:3311:31
8Karin TorstenssonDam Mellan (10)57:22+12:2511:03
9Magnus BlennowHerr Mellan (25)53:25+8:3510:17
11Anders SträngHerr Mellan (25)54:43+9:5310:32
15Eric ÅstrandHerr Kort Svår (17)1:27:26+48:5325:07
18Stefan MusslinderHerr Mellan (25)1:06:41+21:5112:50
Niclas StåhlHerr Lång (12)ej godkänd
Erik LösethHerr Lång (12)ej start
Henrik Billman PetterssonHerr Mellan (25)ej start
Patrik WallinHerr Mellan (25)ej start

Gudhems IF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Monica AbrahamssonDam X-Kort Svår (7)43:24+1:5718:05
11Jan-Åke EmilssonHerr Kort Svår (17)43:17+4:4412:26
Susanne OlssonDam Kort Svår (7)ej godkänd
Peter RavnellHerr Mellan (25)ej godkänd
Elisabeth FredrikssonDam Kort Svår (7)ej start

Hjobygdens OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Ann-Catrine AhlströmDam X-Kort Svår (7)59:25+17:5824:45
7Gunnar BrystHerr X-Kort Svår (12)57:55+18:5424:07
15Håkan OlssonHerr Mellan (25)1:00:09+15:1911:35
17Bertil KarlssonHerr Mellan (25)1:03:25+18:3512:13
23Bernhard GrenaboHerr Mellan (25)1:33:43+48:5318:03

IF Hagen

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Moa AlsiöDam Lång (2)1:18:24+19:139:48
2Maria WidmarkDam Kort Svår (7)40:29+1:1216:52
2Liam JohanssonHerr Mellan (25)48:18+3:289:18
2Hanna AlsiöDam Mellan (10)47:48+2:519:12
3Inger WesterbergDam Kort Svår (7)42:08+2:5117:33
3Moa SkoogDam Mellan (10)49:16+4:199:29
4Anton CarlssonHerr Lång (12)1:09:17+8:508:39
4Stefan Karlsson AlsiöHerr X-Kort Svår (12)42:54+3:5317:52
6Lars HolmbergHerr Lång (12)1:15:16+14:499:24
7Per CarlssonHerr Mellan (25)51:26+6:369:54
8Karl GellermanHerr Lång (12)1:24:38+24:1110:34
9Niclas WesterbergHerr Lång (12)1:27:00+26:3310:52
9Åsa AlsiöDam Mellan (10)57:49+12:5211:08
10Tommy WesterbergHerr Kort Svår (17)43:09+4:3612:23
12Kjell JohanssonHerr Mellan (25)55:03+10:1310:36
13Mats KarlssonHerr Mellan (25)57:17+12:2711:02
16Åke WijkmarkHerr Mellan (25)1:00:18+15:2811:37
Karl Evert SvenssonHerr Mellan (25)ej godkänd
Albin AlsiöHerr Lång (12)ej start
Joachim FribergHerr Lång (12)ej start
Alicia FribergDam Lång (2)ej start
Karin B. AnderssonDam X-Kort Svår (7)ej start

IK Gandvik

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik AnderssonHerr Mellan (25)44:508:38
8Marthin AnderssonHerr Kort Svår (17)40:49+2:1611:43
22Sofi AnderssonHerr Mellan (25)1:12:47+27:5714:01
Hjalmar KällHerr Kort Svår (17)ej godkänd
Anna AnderssonDam Kort Lätt (5)ej godkänd
Johan AnderssonHerr Kort Lätt (7)ej start

Istrums SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Lars WahlströmHerr X-Kort Svår (12)42:45+3:4417:48
4Tony GustavsenHerr Mellan (25)50:09+5:199:39
12Jan AlbertssonHerr Kort Svår (17)43:41+5:0812:33
Karl-Inge KarlssonHerr X-Kort Svår (12)ej start

Lidköpings VSK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Ulrika LarssonDam Kort Lätt (5)1:08:52+30:1523:30
5Claes-Håkan EkbergHerr Mellan (25)51:00+6:109:49
7Anna-Lena SvenssonDam X-Kort Svår (7)1:22:30+41:0334:22
10Filippa AnderssonDam Mellan (10)1:13:11+28:1414:06
13Anders SwedinHerr Kort Svår (17)55:09+16:3615:50
14Folke DahlénHerr Kort Svår (17)1:02:48+24:1518:02
14Mikael MellegårdHerr Mellan (25)57:45+12:5511:07
19Lars MelanderHerr Mellan (25)1:08:36+23:4613:13
21Jan-Otto AnderssonHerr Mellan (25)1:10:09+25:1913:30

Mariestads FK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Petter RybergHerr Kort Lätt (7)31:3610:47
1Lars-Erik NilssonHerr X-Kort Svår (12)39:0116:15
2Alva KarlssonDam X-Kort Lätt (4)34:20+5:2815:58
5Jan-Olof AnderssonHerr X-Kort Svår (12)43:44+4:4318:13
5Maria SkogsbergDam Mellan (10)49:55+4:589:37
6Kjell PerssonHerr X-Kort Svår (12)50:03+11:0220:51
6Anne-Catrine PerssonDam X-Kort Svår (7)1:00:49+19:2225:20
Hans-Gösta BernhardHerr Kort Svår (17)ej godkänd
Jessica Käck KarlssonDam X-Kort Lätt (4)ej godkänd
Anton KarlssonHerr Mellan (25)ej start

Mullsjö SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Kasper VemdalHerr Kort Lätt (7)51:17+19:4117:30
5Wilhelm VictorzonHerr Kort Lätt (7)54:54+23:1818:44
6Linus VictorzonHerr Kort Lätt (7)56:54+25:1819:25
7Patrick EricsonHerr Lång (12)1:19:33+19:069:56
Inger LindénDam Kort Lätt (5)ej godkänd
Marie AnebreidDam Kort Svår (7)ej start
Lena ArnoldssonDam Kort Svår (7)ej start

OK Klyftamo

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lars-Olof GustafssonHerr X-Kort Svår (12)39:19+0:1816:22
3Oscar NystrandHerr Kort Lätt (7)48:59+17:2316:43
6Sten OlssonHerr Kort Svår (17)39:24+0:5111:19
7Kristina Höök PatrikssonDam Mellan (10)57:10+12:1311:00
8Åke NordbergHerr X-Kort Svår (12)59:09+20:0824:38
20Eric NystrandHerr Mellan (25)1:08:39+23:4913:13
Knut HöökHerr X-Kort Svår (12)ej godkänd

OK Skogsstjärnan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Roland SvenssonHerr Kort Svår (17)38:3311:04
5Sven-Erik JohanssonHerr Kort Svår (17)39:10+0:3711:15
Marita LemmingDam Kort Svår (7)ej start

Ryda SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Fredrika ErikssonDam X-Kort Svår (7)41:37+0:1017:20
5Tove ErikssonDam Kort Svår (7)51:31+12:1421:27

Skåneslättens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Niclas TjernlundHerr Lång (12)1:00:277:33

SOK Träff

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Marite ÅkerströmDam X-Kort Svår (7)44:26+2:5918:30
Roland KarlssonHerr X-Kort Svår (12)ej godkänd

Tibro OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Jesper LiderudHerr Lång (12)1:01:07+0:407:38
4Anna OlssonDam Mellan (10)49:37+4:409:33
6Mats AhnheimHerr Mellan (25)51:03+6:139:50
8Pär-Magnus BjurekHerr Mellan (25)52:25+7:3510:05
9Bo KlamfeltHerr Kort Svår (17)42:12+3:3912:07
9Sune GustavssonHerr X-Kort Svår (12)1:01:50+22:4925:45
10Victor ArvesvedHerr Lång (12)1:33:34+33:0711:41
Anton PetterssonHerr Mellan (25)ej start

Tidaholm SOK Sisu

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alexander AnderssonHerr X-Kort Lätt (2)28:5813:28
1Arek MilevaDam X-Kort Lätt (4)28:5213:25
1Lena WallströmDam X-Kort Svår (7)41:2717:16
2Oscar KarlssonHerr Kort Svår (17)38:52+0:1911:10
2Konrad EnerothHerr X-Kort Lätt (2)28:59+0:0113:28
2Johannes JakobssonHerr Kort Lätt (7)38:32+6:5613:09
3Robert JakobssonHerr Kort Svår (17)38:59+0:2611:12
3Ulrika EnerothDam X-Kort Lätt (4)42:56+14:0419:58
3Stefan KarlssonHerr Mellan (25)49:41+4:519:34
4Julia WallströmDam Kort Svår (7)51:22+12:0521:24
7Kiril MilevHerr Kort Lätt (7)1:16:41+45:0526:10
10Harry BrandkvistHerr X-Kort Svår (12)1:29:36+50:3537:20
Leo OlssonHerr X-Kort Lätt (2)ej start
Kerstin KarlssonDam X-Kort Svår (7)ej start

Ulricehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Per AnderssonHerr Mellan (25)53:44+8:5410:21
Marcus KvarndalHerr Lång (12)ej godkänd
Christer MannfolkHerr Mellan (25)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser