Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kretstävling Grupp Söder 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kretstävling Grupp Söder 1
Arrangörsorganisation: Hellas Orientering
Datum: tisdag 10 maj 2011

D16

4 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magdalena van de VoordeTullinge SK32:258:00
2Linnéa EngstedtTullinge SK35:08+2:438:40
3Alexandra LengquistTullinge SK40:14+7:499:56
4Sara TynongTullinge SK41:21+8:5610:12
5Elsa RajalaTullinge SK43:42+11:1710:47
6Ronja BergmanTullinge SK44:19+11:5410:56
7Amanda EmanuelssonTullinge SK57:32+25:0714:12

H16

5 220 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas HultqvistTullinge SK34:206:34
2Joel PetterssonTullinge SK35:11+0:516:44
3Niklas SundqvistTullinge SK36:07+1:476:55
4Emil AnderssonTullinge SK39:19+4:597:31
5Daniel BengtssonTullinge SK39:25+5:057:33
6Anton BlomdahlTullinge SK40:23+6:037:44
7Elias KrookOK Älvsjö-Örby1:10:16+35:5613:27

D14

3 570 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sonja MellbergTumba-Mälarhöjden OK26:007:16
2Amanda BerggrenTullinge SK26:46+0:467:29
3Märta SkogTullinge SK29:38+3:388:18
4Ebba LeicktTullinge SK30:52+4:528:38
5Frida ForsbergTullinge SK33:02+7:029:15
6Frida JunegardTullinge SK33:06+7:069:16
7Amanda BlomdahlTullinge SK38:16+12:1610:43
8Caroline LängheimTullinge SK38:40+12:4010:49
9Amanda DufbergTullinge SK39:14+13:1410:59
Hanna TynongTullinge SKej start

H14

4 060 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon ImarkTullinge SK25:386:18
2Olle AnderssonTullinge SK27:29+1:516:46
3Victor ImarkTullinge SK30:26+4:487:29
4Olle SkogTullinge SK33:03+7:258:08
5Erik EngstedtTullinge SK33:41+8:038:17
6Jonathan EnvallTumba-Mälarhöjden OK34:52+9:148:35
7Albin TranbergTullinge SK51:02+25:2412:34
Anton HaefflerTumba-Mälarhöjden OKdiskvalificerad
Emil NilssonOK Älvsjö-Örbydiskvalificerad
Simon AlheimTullinge SKej start

D12

2 730 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa LängheimTullinge SK28:3510:28
2Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK30:43+2:0811:15
3Anna HelanderOK Älvsjö-Örby34:28+5:5312:37
4Ella SjöbergTullinge SK36:09+7:3413:14
5Trine KarlbergTullinge SK37:10+8:3513:36
6Linnéa BerglundTumba-Mälarhöjden OK38:21+9:4614:02
7Sara MånbergOK Älvsjö-Örby40:27+11:5214:49
8Nathalie NilssonTullinge SK41:40+13:0515:15
9Cajsa SchöldOK Älvsjö-Örby42:07+13:3215:25
10Sanna StarborgOK Älvsjö-Örby48:09+19:3417:38
11Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK52:06+23:3119:05
12Evely NordTumba-Mälarhöjden OK57:33+28:5821:04
Moa HillTumba-Mälarhöjden OKej start

H12

2 480 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AnderssonTullinge SK17:166:57
2Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK23:19+6:039:24
3Oskar ForsbergTullinge SK25:14+7:5810:10
4Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK25:42+8:2610:21
5Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby26:28+9:1210:40
6Axel JunegardTullinge SK27:59+10:4311:17
7Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK29:44+12:2811:59
8Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OK33:58+16:4213:41
9Kristoffer NybergHellas Orientering34:05+16:4913:44
10Lukas ArkängTullinge SK35:32+18:1614:19
11Jack WrethedTumba-Mälarhöjden OK35:53+18:3714:28
12Jonas EngstedtTullinge SK37:47+20:3115:14
13Rodi AliHellas Orientering40:47+23:3116:26
14Francois WesterbergOK Älvsjö-Örby43:07+25:5117:23
15Sahiljit SinghHellas Orientering54:12+36:5621:51
Elias HålandTullinge SKej start
Olle BerggrenTullinge SKej start

D10

2 390 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda AnderssonTullinge SK22:569:35
2Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK23:50+0:549:58
3Hanna ÅbergTumba-Mälarhöjden OK30:06+7:1012:35
4Josefin HersénTullinge SK30:19+7:2312:41
5Klara BolinTullinge SK31:50+8:5413:19

H10

2 370 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfred LängheimTullinge SK19:218:09
2Adam BrattTullinge SK20:06+0:458:28
3Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby21:40+2:199:08
4Robin HernodhHellas Orientering24:24+5:0310:17
Emil AhlrothTumba-Mälarhöjden OKdiskvalificerad

Inskolning

1 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Nora EnglundHellas Orienteringfullföljt
Jonathan GarteTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Klara JunegardTullinge SKfullföljt
Benjamin MacdonaldTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Alva ErikssonHellas Orienteringej start

U1

1 550 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby16:1710:30
2Mattias NybergHellas Orientering17:28+1:1111:16
3Tobias AchrénTullinge SK18:38+2:2112:01
4Isak AlheimTullinge SK20:22+4:0513:08
5Thea BolinTullinge SK20:48+4:3113:25
6Blenda BohmanHellas Orientering22:35+6:1814:34
7Pelle BerggrenTullinge SK24:37+8:2015:52
8Bosse BergmanTullinge SK26:30+10:1317:05
9Madicken BergmanTullinge SK26:33+10:1617:07
10Wilma LeicktTullinge SK26:39+10:2217:11
11Tuva FredTullinge SK26:43+10:2617:14
12Otto MånbergOK Älvsjö-Örby28:15+11:5818:13
13Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK28:30+12:1318:23
14Tove SjöbergTullinge SK32:39+16:2221:03
15Marcus LengquistTullinge SK33:13+16:5621:25
16Kristina LindstenTumba-Mälarhöjden OK34:13+17:5622:04
17Nellie BohlinTullinge SK34:26+18:0922:12
18Lena PerssonTullinge SK38:26+22:0924:47
19Lina AsadiTullinge SK42:11+25:5427:12
20Martin HörnellTumba-Mälarhöjden OK43:53+27:3628:18
21Herman WallmarkTumba-Mälarhöjden OK44:16+27:5928:33
22Philippa BianderTumba-Mälarhöjden OK44:35+28:1828:45
Felix ArkängTullinge SKej start
Laban BryngelssonTullinge SKej start
Julia HasselkvistTullinge SKej start
Alva Modin EdmanTumba-Mälarhöjden OKej start
Malva Nordh HamlingTumba-Mälarhöjden OKej start
Elias OliverTullinge SKej start
Malte ThurgrenTullinge SKej start

U2

2 390 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav KrookOK Älvsjö-Örby20:408:38
2Ramus AchrénTullinge SK22:17+1:379:19
3Pelle BergmanTullinge SK28:33+7:5311:56
4Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby35:42+15:0214:56
5Katja LeicktTullinge SK35:43+15:0314:56
6Malin HörnellTumba-Mälarhöjden OK38:50+18:1016:14
7Simon EjdreTumba-Mälarhöjden OK43:09+22:2918:03
8Viktor ForsbergTullinge SK46:35+25:5519:29
9Filip SvenssonTullinge SK46:38+25:5819:30
Nikita -Tullinge SKej start
Nils OlivierTullinge SKej start

U3

2 480 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon StålhammarTullinge SK29:5612:04
2Max FalckTullinge SK37:11+7:1514:59
3Andreas StenbergTullinge SK41:47+11:5116:50
4Eveline SätterqvistTullinge SK43:18+13:2217:27
5Felix LennartssonTullinge SK45:19+15:2318:16
6Markus DovanderTullinge SK46:17+16:2118:39
7Rikard KempeTumba-Mälarhöjden OK47:08+17:1219:00
8Oskar EmanuelssonTullinge SK48:23+18:2719:30
9Kevin NilssonTullinge SK55:22+25:2622:19
10Erik AhlrothTumba-Mälarhöjden OK1:03:17+33:2125:31
Wilma SundinTullinge SKej start

U4

3 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea HersénTullinge SK39:1310:59
Viktor BerggrenTullinge SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser