Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran OL
Arrangörsorganisation: OK Tor
Datum: tisdag 4 december 2018

Bana B

3 800 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats GärlingStjärnhovs OK 6535:28
2Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL35:42+0:14
3Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK36:19+0:51
4Lena LiljeforsAvesta OK39:06+3:38
5Lena LarssonSala OK39:29+4:01
6Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL39:35+4:07
7Stig PedersonSödertälje-Nykvarn OF39:45+4:17
8Kenneth JanssonSala OK40:54+5:26
9Bo LindkvistKöping-Kolsva OK40:57+5:29
10Lennart OlssonIK Standard41:41+6:13
11Knut-Åke HallebroOK Klemmingen41:58+6:30
12Bendy WallinTrosabygdens OK43:06+7:38
13Curt ThorénNyköpings OK43:08+7:40
14Peter LjungströmVästerås SOK43:09+7:41
15Bengt JönssonÅkers IF43:26+7:58
16Göran DavidssonOK Klemmingen43:30+8:02
17Östen ErikssonAvesta OK44:01+8:33
18Jerry HolmEskilstuna OL44:03+8:35
19Lars-Erik RaskVästerås SOK44:10+8:42
20Tommy LjungkvistÄrla IF44:12+8:44
21Krister KarlssonIK Standard44:36+9:08
22Jarl Erik PalmKjula IF44:43+9:15
23Per-Arne EkbomArboga OK44:45+9:17
24Inga-Britt PetterssonSala OK47:47+12:19
25David SöderströmSala OK49:45+14:17
26Leif ZettervallVästerås SOK51:00+15:32
27Ingemar GustafssonOK Tjärnen51:06+15:38
28Annette RagvaldVingåkers OK51:08+15:40
29Bo MalmkvistKlubblös51:20+15:52
30Hans RagvaldVingåkers OK56:25+20:57
31Bo OrtmanVandrarringen57:49+22:21
32Gun JanssonSala OK57:51+22:23
33Erik RundströmOK Tjärnen57:53+22:25
34Ove LarssonEskilstuna OL57:58+22:30
35Lars-Olof JohanssonSala OK58:56+23:28
36Ove PetterssonArboga OK59:30+24:02
37Lennart LundquistOK Nalle1:03:22+27:54
38Tomas KjellbergOK Klemmingen1:07:11+31:43
39Gunnar LarssonOK Klemmingen1:13:30+38:02
Kjell BlombergIK Standardej godkänd
Håkan SöderqvistArboga OKej godkänd
Rolf LindIK Standardej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser