Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för PreO, Öppet DM Västergötland+Bohuslän+Göteborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: PreO, Öppet DM Västergötland+Bohuslän+Göteborg
Arrangörsorganisationer: Bohuslän-Dals Orienteringsförbund / Göteborgs Orienteringsförbund / Vänersborgs SK
Datum: lördag 7 september 2019

Pre-A

1 990 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens AnderssonKristinehamns OK20:00:0010:03:00
2Niklas NilssonHärlövs IF19:00:00+-1:00:009:32:51
3William RexOK Landehof19:00:00+-1:00:009:32:51
4Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu19:00:00+-1:00:009:32:51
5Andreas WerlinSimlångsdalens IF19:00:00+-1:00:009:32:51
6Karin BödecsVingåkers OK19:00:00+-1:00:009:32:51
7Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu19:00:00+-1:00:009:32:51
8Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu19:00:00+-1:00:009:32:51
9Göran AnderssonAttunda OK19:00:00+-1:00:009:32:51
10Roger BorgKungälvs OK19:00:00+-1:00:009:32:51
11Owe AnderssonOK Löftan18:00:00+-2:00:009:02:42
12Rudi OlvenmyrOK Tyr18:00:00+-2:00:009:02:42
13Ingmar JohanssonFK Friskus-Varberg18:00:00+-2:00:009:02:42
14Magnus DanielssonKvillebyns SK18:00:00+-2:00:009:02:42
15Carl-Henry AnderssonOK Orinto18:00:00+-2:00:009:02:42
16Bo SandströmKvillebyns SK18:00:00+-2:00:009:02:42
17Börje SundbergOK Gipen18:00:00+-2:00:009:02:42
18Leif ErikssonSträngnäs-Malmby OL17:00:00+-3:00:008:32:33
19Andreas Duc JørgensenTisvilde Hegn OK17:00:00+-3:00:008:32:33
20Søren SaxtorphBallerup OK17:00:00+-3:00:008:32:33
21Ingemar GidenstamStenungsunds OK17:00:00+-3:00:008:32:33
22Jouko VirtaOskarströms OK17:00:00+-3:00:008:32:33
23Kent-Ove BödecsVingåkers OK17:00:00+-3:00:008:32:33
24Mats KarlssonStenungsunds OK17:00:00+-3:00:008:32:33
25Johanna HallqvistUlricehamns OK17:00:00+-3:00:008:32:33
26Annsofi PetterssonSimlångsdalens IF17:00:00+-3:00:008:32:33
27Roger AnderssonHalmstad OK17:00:00+-3:00:008:32:33
28Anton HemlinIK Uven16:00:00+-4:00:008:02:24
29Agne KarlssonSimlångsdalens IF16:00:00+-4:00:008:02:24
30Pahn GardhemNybro OK16:00:00+-4:00:008:02:24
31Mats TellqvistHalmstad OK16:00:00+-4:00:008:02:24
32Henrik CarlssonIK Uven16:00:00+-4:00:008:02:24
33Bosse EngborgHällefors OK16:00:00+-4:00:008:02:24
34Jesper SjögrenHestra IF16:00:00+-4:00:008:02:24
35Johan TörnrothHestra IF16:00:00+-4:00:008:02:24
36Krister WessmarkOK Flundrehof16:00:00+-4:00:008:02:24
37Elinor LindelöwHärlövs IF15:00:00+-5:00:007:32:15
38Claes ElvhammarAttunda OK15:00:00+-5:00:007:32:15
39Kerstin YngströmOK Löftan15:00:00+-5:00:007:32:15
40Kerstin JakobssonTidaholm SOK Sisu15:00:00+-5:00:007:32:15
41Sören DarellKungälvs OK15:00:00+-5:00:007:32:15
42Lars MelanderLidköpings VSK15:00:00+-5:00:007:32:15
43Leif OlofssonOK Flundrehof15:00:00+-5:00:007:32:15
44Britt KarlssonStenungsunds OK15:00:00+-5:00:007:32:15
45Karl-Gustaf DäldehögFjärås AIK14:00:00+-6:00:007:02:06
46Siv AnderssonKristinehamns OK14:00:00+-6:00:007:02:06
47Henrik BirkestadOK Orinto14:00:00+-6:00:007:02:06
48Carina ThynellHärlövs IF14:00:00+-6:00:007:02:06
49Per-Olof LarssonHestra IF14:00:00+-6:00:007:02:06
50Sven-Arne AnderssonUddevalla OK14:00:00+-6:00:007:02:06
51Eva OlofssonOK Flundrehof14:00:00+-6:00:007:02:06
52Frida KjellmanLidköpings VSK14:00:00+-6:00:007:02:06
53Gun AnderssonUddevalla OK14:00:00+-6:00:007:02:06
54Sofia GustafssonTrollhättans SOK14:00:00+-6:00:007:02:06
55Lars-Erik GidenstamStenungsunds OK13:00:00+-7:00:006:31:57
56Lars EdbergOK Nackhe13:00:00+-7:00:006:31:57
57Bror AndreassonTolered-Utby Ol-klubb13:00:00+-7:00:006:31:57
58Roger AnderssonKristinehamns OK13:00:00+-7:00:006:31:57
59Anna-Karin RybergOK Klyftamo12:00:00+-8:00:006:01:48
60Nils GrannKristinehamns OK12:00:00+-8:00:006:01:48
61Bibbi GustafssonOK Gipen12:00:00+-8:00:006:01:48
62Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK12:00:00+-8:00:006:01:48
63Tord LöövOK Klyftamo11:00:00+-9:00:005:31:39
64Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan11:00:00+-9:00:005:31:39
65David StansvikOK Milan11:00:00+-9:00:005:31:39
66Lars LångOK Klyftamo11:00:00+-9:00:005:31:39
67Elin BirkestadOK Orinto10:00:00+-10:00:005:01:30
68Annika WessmarkOK Flundrehof9:00:00+-11:00:004:31:21
69Kent HanssonRyda SK8:00:00+-12:00:004:01:12
70Ingemar HolmbergIF Hagen7:00:00+-13:00:003:31:03

Pre-B

1 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabet HemlinIK Uven16:00:008:09:47
2Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK10:00:00+-6:00:005:06:07

Pre- Öpp.A

1 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael AftevikVakant16:00:008:02:24
2Adam SundströmVakant14:00:00+-2:00:007:02:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser