Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Tour De TGOK, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tour De TGOK
Arrangörsorganisation: Tjällmo-Godegårds OK
Datum: lördag 16 mars 2019

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

Långa

10 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna1:00:196:01
2Erik MalmbergLinköpings OK1:03:12+2:536:19
3Alva OlssonLinköpings OK1:09:54+9:356:59
4Anton SundgrenLånghundra IF1:14:20+14:017:26
5Albin AlsiöIF Hagen1:14:37+14:187:27
6Victor BergstrandLinköpings OK1:17:47+17:287:46
7Emil KaleredOK Denseln1:18:07+17:487:48
8Anna WehlinLinköpings OK1:22:32+22:138:15
9Gustav LidénLinköpings OK1:22:36+22:178:15
Daniel NilssonNyköpings OKej godkänd
Johan ÅttingLinköpings OKej godkänd
Martin SmelikLinköpings OKej start

Korta

6 450 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK49:297:40
2Pontus JohnssonMatteus SI52:29+3:008:08
3Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro54:45+5:168:29
4Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK56:09+6:408:42
5Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK56:17+6:488:43
6Frida Jönsson HellstadiusLinköpings OK1:00:10+10:419:19
7Matilda ErikssonOK Kåre1:00:37+11:089:23
8Pedro LundqvistLinköpings OK1:02:02+12:339:37
9Lisa Åberg SamorTjällmo-Godegårds OK1:04:31+15:0210:00
10John KinnanderMatteus SI1:08:51+19:2210:40
11Niclas KinnanderMatteus SI1:11:13+21:4411:02
12James MelanderTjällmo-Godegårds OK1:14:15+24:4611:30
13Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK1:27:04+37:3513:29
14Mickael GöranssonHagaby GoIF Örebro1:27:54+38:2513:37
Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OKej godkänd

Lätta

3 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin ÅttingLinköpings OK28:448:57
2Ted JohnssonMatteus SI36:21+7:3711:19

Ö3

1 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK26:5213:46
2Siri RehnGränna-Bygdens OK27:01+0:0913:51
3Elliott RehnGränna-Bygdens OK27:03+0:1113:52
4Brigitte AlsénOK Roxen53:54+27:0227:38

Ö5

3 210 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK27:058:26
2Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK30:09+3:049:23
3Ebba SkullmanLinköpings OK30:30+3:259:30
4Martin AllardTjällmo-Godegårds OK35:58+8:5311:12
5Helena HolmOK Roxen51:11+24:0615:56
6Monika HjellströmGränna-Bygdens OK51:44+24:3916:06
7Stig BengtssonMotala AIF OL1:01:15+34:1019:04
8Kerry KempeLinköpings OK1:13:15+46:1022:49

Ö7

3 940 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK35:429:03
2Ida DalhammerOK Roxen39:26+3:4410:00
3Fredrik GustafssonLinköpings OK42:10+6:2810:42
4Inger BergLinköpings OK44:33+8:5111:18
5Marika LundinTjällmo-Godegårds OK46:53+11:1111:53
6Mattias RehnGränna-Bygdens OK47:24+11:4212:01
7Maria OlofssonLinköpings OK47:46+12:0412:07
8Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK55:52+20:1014:10
9Sven GranathTjällmo-Godegårds OK56:44+21:0214:23
10Roland AlsénOK Roxen57:16+21:3414:32
11Pelle SkullmanLinköpings OK57:29+21:4714:35
12Jerry MartinssonOK Motala59:23+23:4115:04
13Gith TellsénOK Roxen59:28+23:4615:05
14Lotta BorgLinköpings OK59:57+24:1515:12
15Lars StrömTjällmo-Godegårds OK1:04:37+28:5516:24
16Leif SamorTjällmo-Godegårds OK1:05:34+29:5216:38
17Pernilla HörwingOK Roxen1:08:53+33:1117:28
18Gunnar HejdenbergMotala AIF OL1:11:20+35:3818:06
19Uno BergOK Motala1:14:31+38:4918:54
20Lars JohanssonOK Motala1:15:24+39:4219:08
21Arne AnderssonOK Motala1:37:00+1:01:1824:37
Maud Göthe LundgrenLinköpings OKej godkänd
Christer LindellLinköpings OKej godkänd
Anders HedinMotala AIF OLej start

Ö8

6 450 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin Olausson AlgotsonMotala AIF OL49:237:39
2Pontus LindblomOK Roxen50:02+0:397:45
3Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK54:18+4:558:25
4Per JohanssonMotala AIF OL54:25+5:028:26
5Fredrik JönssonMotala AIF OL54:30+5:078:26
6Susanne AldénOK Roxen58:42+9:199:06
7Marcus HardtMotala AIF OL59:33+10:109:13
8Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK59:59+10:369:17
9Philip HjellströmGränna-Bygdens OK1:00:48+11:259:25
10Martin JarelandLinköpings OK1:06:26+17:0310:17
11Malte EvebornOK Roxen1:11:26+22:0311:04
12Ola SvärmOK Roxen1:11:28+22:0511:04
13Andreas BergLinköpings OK1:19:09+29:4612:16
14Leif LindgrenLinköpings OK1:19:38+30:1512:20
15Hanna LundgrenLinköpings OK1:20:08+30:4512:25
Stefan ThellsénOK Roxenej godkänd
Emmy LindgrenLinköpings OKej godkänd
Jonna AlfredssonOK Roxenej godkänd
Rikard BorgLinköpings OKej start
Elisabeth AhlgrenLinköpings OKej start

Ö9

10 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik JohanssonLinköpings OK1:00:126:01
2Oskar DanielsAttunda OK1:00:22+0:106:02
3Johan PetterssonOK Motala1:00:24+0:126:02
4Per BrolundOK Denseln1:03:16+3:046:19
5Mathias HallménOK Denseln1:03:19+3:076:19
6Niklas OlssonLinköpings OK1:14:27+14:157:26
7Victor FlingmarkUddevalla OK1:15:18+15:067:31
8Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK1:17:00+16:487:42
9Johan PerssonHagaby GoIF Örebro1:19:23+19:117:56
10Mattias FrisbergOK Roxen1:21:38+21:268:09
11Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OK1:25:37+25:258:33
12Henrik MarmelidOK Roxen1:33:24+33:129:20
13Anders LillieströmOK Roxen1:34:41+34:299:28
14Annika IvarssonLinköpings OK1:40:24+40:1210:02
15Adam TellsénOK Roxen1:42:57+42:4510:17
Johan AllardLinköpings OKej godkänd
Henrik TostebergLinköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser