Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Pekingduon, individuella öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Pekingduon, individuella öppna klasser
Arrangörsorganisation: Matteus SI
Datum: söndag 26 maj 2019

ÖM1

2 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1August LundinKlubblös22:4711:23
2Olle greenOK Vivill28:50+6:0314:25
3Iris AldénOK Kolmården30:02+7:1515:01
4Wilgot AldenOK Kolmården30:05+7:1815:02
5Helene NetzOK Kolmården35:13+12:2617:36
6Elias WedinNAIS Orienteringsklubb36:51+14:0418:25
7Odd DingstenSkogspojkarnas OK38:54+16:0719:27
8Alvin KorallMotala AIF OL40:58+18:1120:29
9Edvin PieNAIS Orienteringsklubb43:16+20:2921:38
10William PieHagaby GoIF Örebro43:24+20:3721:42
11Petter Hedin LyckTjalve IF Norrköping43:35+20:4821:47
12Olle Hedin LyckTjalve IF Norrköping44:00+21:1322:00
12Stina HedinTjalve IF Norrköping44:00+21:1322:00
14Anders HedinMotala AIF OL44:30+21:4322:15
15Brigitte AlsénOK Roxen45:51+23:0422:55
16Wilma HultmanSkogspojkarnas OK47:21+24:3423:40

ÖM2

2 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Threse NilssonKlubblös31:1111:08
2Moa GöhlFinspångs SOK36:55+5:4413:11
3Jessika LundbyTjalve IF Norrköping40:49+9:3814:34
4Adam LundbyTjalve IF Norrköping43:24+12:1315:30
5Carina LindmanFinspångs SOK47:48+16:3717:04
6Åsa ForsmanLinköpings OK58:14+27:0320:47
7Anna WirenLinköpings SK1:05:46+34:3523:29

ÖM3

3 700 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus DjerfstenLinköpings OK27:087:20
2Roland AlsénOK Roxen37:17+10:0910:04 Ladda ner rutt i gpx-format
3Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubb37:45+10:3710:12
4Bo JernbergOK Roxen40:40+13:3210:59
5Maria SarbergLinköpings OK44:07+16:5911:55
6Olle ArmanNyköpings OK44:11+17:0311:56
7Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb44:16+17:0811:57
8Jan KaleredOK Denseln47:25+20:1712:48
9Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK50:01+22:5313:31
10Lotta ClassonLinköpings OK51:17+24:0913:51
11Pirkko HammarströmOK Måsen54:44+27:3614:47
12Ebba HedegårdOK Kolmården1:03:31+36:2317:10
13Sven AnderssonOK Hällen1:06:02+38:5417:50
14Sara HultmanSkogspojkarnas OK1:24:18+57:1022:47
Ina DingstenSkogspojkarnas OKej start

ÖM4

4 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran BlombergTjalve IF Norrköping43:389:17
2Elin NetzOK Kolmården50:55+7:1710:50
3Hans PetterssonLinköpings OK1:06:56+23:1814:14
4Tobias JanssonNAIS Orienteringsklubb1:18:29+34:5116:41

ÖM6

5 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine KlintbergOK Ravinen36:046:56
2Jenny RöjgårdOK Kolmården41:53+5:498:03
3Lars-Olof MagnellKatrineholms OK43:16+7:128:19
4Jörgen HjortOK Roxen54:54+18:5010:33
5Julia EdströmSundbybergs IK55:13+19:0910:37
6Kurt NensénOK Måsen59:14+23:1011:23
7Anna LjusbergLinköpings OK1:01:16+25:1211:46
8Malin PerssonOK Denseln1:06:52+30:4812:51
9Adam LidvikLinköpings OK1:08:10+32:0613:06
10Britt-Marie AldénOK Kolmården1:13:18+37:1414:05
11Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:21:13+45:0915:37
12Paulina HellgrenSkogspojkarnas OK1:54:33+1:18:2922:01

ÖM8

6 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik AnderssonOK Orion42:556:36
2Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna46:23+3:287:08
3Mikael KindbornOK Hällen48:26+5:317:27
4Philip HjellströmGränna-Bygdens OK53:23+10:288:12
5Johan WänströmFinspångs SOK54:58+12:038:27
6Johan FrodinOK Roxen58:17+15:228:58
7Pär-Magnus BjurekTibro OK1:01:48+18:539:30
8Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK1:02:37+19:429:38
9Torblörj AlmgrenOK Kolmården1:03:06+20:119:42
10Håkan BerlinHästveda OK1:08:43+25:4810:34
11Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF1:17:43+34:4811:57

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser