Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Pekingduon, individuella öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Pekingduon, individuella öppna klasser
Arrangörsorganisation: Matteus SI
Datum: söndag 26 maj 2019

Boxholm-Mjölby OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Emil BruhnÖM61:21:13+45:0915:37

Finspångs SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Moa GöhlÖM236:55+5:4413:11
5Carina LindmanÖM247:48+16:3717:04
5Johan WänströmÖM854:58+12:038:27

Gränna-Bygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Philip HjellströmÖM853:23+10:288:12

Hagaby GoIF Örebro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10William PieÖM143:24+20:3721:42

Hästveda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Håkan BerlinÖM81:08:43+25:4810:34

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Lennart SöderbergÖM846:23+3:287:08

Katrineholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Lars-Olof MagnellÖM643:16+7:128:19

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1August LundinÖM122:4711:23

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Threse NilssonÖM231:1111:08

Linköpings OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Magnus DjerfstenÖM327:087:20
3Hans PetterssonÖM41:06:56+23:1814:14
5Maria SarbergÖM344:07+16:5911:55
6Åsa ForsmanÖM258:14+27:0320:47
7Anna LjusbergÖM61:01:16+25:1211:46
9Adam LidvikÖM61:08:10+32:0613:06
10Lotta ClassonÖM351:17+24:0913:51

Linköpings SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Anna WirenÖM21:05:46+34:3523:29

Motala AIF OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Alvin KorallÖM140:58+18:1120:29
14Anders HedinÖM144:30+21:4322:15

NAIS Orienteringsklubb

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Lars-Åke ClassonÖM337:45+10:3710:12
4Tobias JanssonÖM41:18:29+34:5116:41
6Elias WedinÖM136:51+14:0418:25
7Linus ClassonÖM344:16+17:0811:57
9Edvin PieÖM143:16+20:2921:38

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Olle ArmanÖM344:11+17:0311:56

OK Denseln

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Malin PerssonÖM61:06:52+30:4812:51
8Jan KaleredÖM347:25+20:1712:48

OK Hällen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Mikael KindbornÖM848:26+5:317:27
13Sven AnderssonÖM31:06:02+38:5417:50

OK Kolmården

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Elin NetzÖM450:55+7:1710:50
2Jenny RöjgårdÖM641:53+5:498:03
3Iris AldénÖM130:02+7:1515:01
4Wilgot AldenÖM130:05+7:1815:02
5Helene NetzÖM135:13+12:2617:36
9Torblörj AlmgrenÖM81:03:06+20:119:42
10Britt-Marie AldénÖM61:13:18+37:1414:05
12Ebba HedegårdÖM31:03:31+36:2317:10

OK Måsen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Kurt NensénÖM659:14+23:1011:23
11Pirkko HammarströmÖM354:44+27:3614:47

OK Orion

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik AnderssonÖM842:556:36

OK Ravinen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Josefine KlintbergÖM636:046:56

OK Roxen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Roland AlsénÖM337:17+10:0910:04Ladda ner rutt i gpx-format
4Bo JernbergÖM340:40+13:3210:59
4Jörgen HjortÖM654:54+18:5010:33
6Johan FrodinÖM858:17+15:228:58
15Brigitte AlsénÖM145:51+23:0422:55

OK Vivill

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Olle greenÖM128:50+6:0314:25

Skogspojkarnas OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Odd DingstenÖM138:54+16:0719:27
8Anita Seger-WehlinÖM81:02:37+19:429:38
12Paulina HellgrenÖM61:54:33+1:18:2922:01
14Sara HultmanÖM31:24:18+57:1022:47
16Wilma HultmanÖM147:21+24:3423:40
Ina DingstenÖM3ej start

Sundbybergs IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Julia EdströmÖM655:13+19:0910:37

Södertälje-Nykvarn OF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
11Michael WehlinÖM81:17:43+34:4811:57

Tibro OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Pär-Magnus BjurekÖM81:01:48+18:539:30

Tjalve IF Norrköping

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Göran BlombergÖM443:389:17
3Jessika LundbyÖM240:49+9:3814:34
4Adam LundbyÖM243:24+12:1315:30
11Petter Hedin LyckÖM143:35+20:4821:47
12Olle Hedin LyckÖM144:00+21:1322:00
12Stina HedinÖM144:00+21:1322:00

Tjällmo-Godegårds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Anna KarlqvistÖM350:01+22:5313:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser