Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vätterbygdden By Night #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vätterbygdden By Night #3
Arrangörsorganisation: Os Hjälpkurvan
Datum: torsdag 13 december 2018

Korta Dam

3 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thea Nordin AbajiEksjö SOK32:0610:25
2Sandra LingIK Hakarpspojkarna33:58+1:5211:01
3Ayan LingIK Hakarpspojkarna47:12+15:0615:19
4Julia AbajiEksjö SOK47:24+15:1815:23

Korta Herr

3 080 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip HjellströmGränna-Bygdens OK33:1310:47
2Emil LingIK Hakarpspojkarna33:44+0:3110:57
3Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna41:41+8:2813:32
4Fredrik MouchardIF Hallby SOK46:32+13:1915:06
5Erik LingIK Hakarpspojkarna47:10+13:5715:18
6Gunnar AnderssonIK Vista47:17+14:0415:21
7Stellan AhnströmForserums SOK1:01:21+28:0819:55

Mellan Dam

5 260 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna45:208:37
2Amanda KleijnOs Hjälpkurvan53:46+8:2610:13
3Isa EnvallIK Hakarpspojkarna53:50+8:3010:14
4Fanny SundbladEksjö SOK1:02:48+17:2811:56
5Clara SamuelssonOK Vivill1:06:08+20:4812:34
6Ebba HjertbergOs Hjälpkurvan1:06:20+21:0012:36
7Sarina ZülligEksjö SOK1:06:32+21:1212:38
8Lovisa BlomgrenOs Hjälpkurvan1:10:03+24:4313:19
9Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna1:10:54+25:3413:28
10Agnes LindblomMalmö OK1:12:11+26:5113:43
11Nicolina MobergOK Tyr1:12:12+26:5213:43
12Alma VilhelmssonOs Hjälpkurvan1:20:17+34:5715:15
Nora AeglerEksjö SOKej godkänd
Märta LjungbergOs Hjälpkurvanej godkänd
Martina RizziEksjö SOKej godkänd
Gabriella S BerganderEksjö SOKej godkänd

Mellan Herr

5 240 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna40:157:40
2Hugo JakobssonOs Hjälpkurvan40:22+0:077:42
3Viktor WaernqvistOs Hjälpkurvan41:25+1:107:54
4Emanuel HerberthsonOs Hjälpkurvan44:52+4:378:33
5Arvid AronssonOs Hjälpkurvan45:10+4:558:37
6David BorgSödertälje-Nykvarn OF45:13+4:588:37
7Simon NilssonEksjö SOK45:55+5:408:45
8Gustav OhlinOK Tranan47:36+7:219:05
9Maxim OmelchenkoOs Hjälpkurvan53:39+13:2410:14
10Anton GunnarssonBredaryds SOK1:00:50+20:3511:36
11Simon SvahnEksjö SOK1:06:18+26:0312:39
12Olof LjunggrenOs Hjälpkurvan1:10:11+29:5613:23
13Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna1:15:05+34:5014:19
14Sixten EkbladhSol Tranås1:19:04+38:4915:05
Isac EricssonOs Hjälpkurvanej godkänd
Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Isak EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Joar HertinIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Jonas HåkanssonEksjö SOKej godkänd
Viktor Jellvert BörjesonOs Hjälpkurvanej godkänd
Måns LennermoNässjö OKej godkänd
Simon LennermoNässjö OKej godkänd
Anders LingIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Linus LundbergOK Bävernej godkänd
Hans LundgrenIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Mattis PerssonOs Hjälpkurvanej godkänd
Oskar SvahnEksjö SOKej godkänd

Långa

7 920 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliwer LundbergOK Bävern55:266:59
2Gustav RuneforsOs Hjälpkurvan57:15+1:497:13
3Axel ElmbladOs Hjälpkurvan1:02:10+6:447:50
4Oscar JohanssonOs Hjälpkurvan1:08:28+13:028:38
5Simon HardenOs Hjälpkurvan1:09:05+13:398:43
6Hugo LillieströmOK Roxen1:09:09+13:438:43
7Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:09:58+14:328:50
8Erik WigleOs Hjälpkurvan1:15:32+20:069:32
Axel GranqvistOs Hjälpkurvanej godkänd
Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Markus HederskogIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Andreas JanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Filip TrofastBredaryds SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser