Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 1
Arrangörsorganisationer: OK Milan / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: söndag 25 november 2018

Långa

8 090 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro51:056:18
2Jonas AnderssonOK Roxen59:03+7:587:17
3Johan AronssonOK Tisaren1:01:30+10:257:36
4Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö1:03:34+12:297:51
5Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:03:49+12:447:53
6Erik FernlundOK Tisaren1:08:27+17:228:27
7Valter PetterssonOK Tisaren1:13:13+22:089:03
8Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK1:18:06+27:019:39
9Jakob FranssonOK Milan1:20:45+29:409:58
10Hans LibergOK Milan1:29:43+38:3811:05
11Tom KorkeakoskiOK Milan1:31:22+40:1711:17
12Christoffer AndersénVästerås SOK1:32:09+41:0411:23
13Josefin ErlandssonOK Milan1:38:54+47:4912:13
14Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro1:56:17+1:05:1214:22
Anders HaglundOK Milanej godkänd
Per EklöfOK Milanej godkänd

Mellan (herrar)

5 060 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ÖrnKFUM Örebro OK46:369:12
2Stefan PetterssonHagaby GoIF Örebro49:17+2:419:44
3Anton KruseKFUM Örebro OK57:36+11:0011:23
4Jonas PetterssonOK Tisaren59:06+12:3011:40
5Håkan LibergOK Milan1:01:10+14:3412:05
6Andreas MogrenOK Milan1:02:45+16:0912:24
7Joakim DahlbergAlmby IK1:04:48+18:1212:48
8Urban SärnbrinkOK Tisaren1:08:47+22:1113:35
9Nils AronssonOK Tisaren1:10:19+23:4313:53
10Tomas VidfeltLindebygdens OK1:11:46+25:1014:10
11Ted NilssonKFUM Örebro OK1:16:09+29:3315:02
12Robert KruseKFUM Örebro OK1:17:45+31:0915:21
13Joakim WestergrenGarphyttans IF1:18:28+31:5215:30
14Daniel ErikssonKFUM Örebro OK1:28:19+41:4317:27
15Olof NilssonKFUM Örebro OK1:30:04+43:2817:47
Anders DahlgrenHagaby GoIF Örebroej godkänd
Erik ÖjeboKFUM Örebro OKutgått
Mats GustafssonKFUM Örebro OKutgått

Mellan (damer)

5 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa PerssonOK Tisaren46:399:13
2Camilla KruseKFUM Örebro OK1:24:42+38:0316:44
Elisabeth AhlgrenLinköpings OKej godkänd
Ida HylanderNyköpings OKutgått
Helena LöfKFUM Örebro OKutgått

Korta

3 310 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils-Olof BodinAlmby IK34:4110:28
2Axel ThybeckLindebygdens OK37:07+2:2611:12
3Anders RobertssonAlmby IK38:00+3:1911:28
4Per-Åke HullAlmby IK41:44+7:0312:36
5Klas ThybeckLindebygdens OK43:59+9:1813:17
6Weine FredrikssonKFUM Örebro OK45:16+10:3513:40
7Lennart LundhOK Tisaren47:11+12:3014:15
8Lars KarlssonAlmby IK47:19+12:3814:17
9Henry WestergårdAlmby IK47:21+12:4014:18
10Lage JonssonLindebygdens OK47:44+13:0314:25
11Åke MossbergOK Milan48:00+13:1914:30
12Rasmus DoeringGarphyttans IF48:06+13:2514:31
13Anne BodinAlmby IK48:46+14:0514:43
14Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro48:52+14:1114:45
15Karin JohanssonKFUM Örebro OK49:33+14:5214:58
16Birgitta GustafssonHagaby GoIF Örebro50:09+15:2815:09
17Kurt ÅbergOK Tisaren53:19+18:3816:06
18Ulrika SanderOK Milan53:41+19:0016:13
19Niklas SanderOK Milan53:55+19:1416:17
20Agneta HasselkvistOK Milan55:30+20:4916:46
21Mona HullAlmby IK58:08+23:2717:33
22Tony CarlssonKFUM Örebro OK59:26+24:4517:57
23Stina JohanssonKFUM Örebro OK1:01:09+26:2818:28
24Leif JohanssonOK Milan1:01:38+26:5718:37
25Lars ArleboKFUM Örebro OK1:03:14+28:3319:06
26Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK1:05:16+30:3519:43
27Bengt KammerlandOK Milan1:10:14+35:3321:13
28Birgitta ArleboKFUM Örebro OK1:10:34+35:5321:19
29Bengt RobertssonAlmby IK1:11:48+37:0721:41
30Catarina CuibeKFUM Örebro OK1:14:22+39:4122:28
31Bengt WisénLindebygdens OK1:14:24+39:4322:28
32Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebro1:19:32+44:5124:01
33Elisabeth ErikssonOK Milan1:19:33+44:5224:01
34Sven JacobsonOK Milan1:23:03+48:2225:05
Gunnar HaglundOK Milanej godkänd

Enkla

2 390 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin DoeringGarphyttans IF34:4314:31
2Lovisa ThybeckLindebygdens OK40:26+5:4316:55
3Alva NilssonKFUM Örebro OK47:11+12:2819:44
4Johanna NordströmKFUM Örebro OK47:12+12:2919:44
5Britt-Marie ÅbergOK Tisaren55:17+20:3423:07
6Amy NylanderOK Tisaren1:02:16+27:3326:03
7Samuel ErikssonOK Letstigen1:19:31+44:4833:16
Niklas DoeringGarphyttans IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser