Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 2
Arrangörsorganisationer: Hagaby GoIF Örebro / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: onsdag 5 december 2018

Långa

8 500 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro46:285:28
2Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK48:26+1:585:41
3Filip JacobssonOK Tisaren48:28+2:005:42
4Jonas AnderssonOK Roxen48:43+2:155:43
5Jacob ErikssonKFUM Örebro OK48:45+2:175:44
6Leo JohanssonOK Kolmården48:51+2:235:44
7Simon HedlundÄrla IF49:31+3:035:49
8Lukas OlmKils OK53:56+7:286:20
9Oskar LindEksjö SOK54:09+7:416:22
10Victor HanssonJönköpings OK1:00:06+13:387:04
11Axel OlssonAlleskolans IF1:03:21+16:537:27
12Calle OlssonKFUM Örebro OK1:03:38+17:107:29
13Alfred PetterssonMullsjö SOK1:06:39+20:117:50
14Marcus EkKöping-Kolsva OK1:06:50+20:227:51
15Christoffer AndersénVästerås SOK1:20:42+34:149:29
Erik HarlénKFUM Örebro OKej godkänd
Rasmus PetterssonOK Djerfej godkänd
William SeguraKFUM Örebro OKej godkänd
Fredrik GlänneforsSöders-Tyresöutgått

Mellan (herrar)

5 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus PerssonOK Tisaren33:586:31
2Marcus CarlssonIF Hagen41:13+7:157:55
3Johan CelanderKöping-Kolsva OK41:20+7:227:56
4Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro43:03+9:058:16
5Tom KorkeakoskiOK Milan44:16+10:188:30
6Andreas MogrenOK Milan47:02+13:049:02
7Thomas EkKöping-Kolsva OK47:42+13:449:10
8Joakim DahlbergAlmby IK49:58+16:009:36
9Noel HelmerssonKöping-Kolsva OK50:16+16:189:40
10Nils AronssonOK Tisaren54:44+20:4610:31
11Martin LarboIFK Lidingö SOK55:47+21:4910:43
12Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro1:04:02+30:0412:18
13Daniel ErikssonKFUM Örebro OK1:31:47+57:4917:39
Gustav GöranssonArboga OKutgått

Mellan (damer)

5 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia JohanssonOK Skärmen41:257:57
2Josefin ErlandssonOK Milan41:36+0:118:00
3Matilda LindhSundbybergs IK41:43+0:188:01
4Emma LingIK Hakarpspojkarna42:10+0:458:06
5Lovisa PerssonOK Tisaren42:11+0:468:06
6Linnea SkalbergBredaryds SOK43:07+1:428:17
7Sofie FranzénAlmby IK44:30+3:058:33
8Anna HallménOK Tisaren47:07+5:429:03
9Karin LindgrenKFUM Örebro OK49:49+8:249:34
10Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK53:01+11:3610:11
Saga SanderOK Milanej godkänd
Julia RajanIFK Lidingö SOKutgått
Tove EkströmLinköpings OKej start

Korta

2 900 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLindebygdens OK23:488:12
2Therese KorkeakoskiOK Milan23:54+0:068:14
3Patrik ThybeckLindebygdens OK24:06+0:188:18
4Sven-Olov WiklundArboga OK25:49+2:018:54
5Anders RobertssonAlmby IK26:36+2:489:10
6Lennart LundhOK Tisaren27:05+3:179:20
7Weine FredrikssonKFUM Örebro OK27:20+3:329:25
8Robert LarssonHagaby GoIF Örebro27:22+3:349:26
9Nils-Olof BodinAlmby IK27:42+3:549:33
10Sofie BodinAlmby IK28:43+4:559:54
11Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan28:56+5:089:58
12Lars PerssonHagaby GoIF Örebro29:18+5:3010:06
13Viggo HolmbergOK Tylöskog29:23+5:3510:07
14Bo GustafssonOK Tylöskog29:32+5:4410:11
15Tony HolmbergOK Tylöskog29:37+5:4910:12
16Malin WiklundAlmby IK29:50+6:0210:17
17Anders LarssonHagaby GoIF Örebro32:53+9:0511:20
18Marit ÄngHagaby GoIF Örebro34:08+10:2011:46
19Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro35:18+11:3012:10
20Mattias KarlssonOK Tylöskog38:53+15:0513:24
21Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK42:41+18:5314:43
22Jan GrannArboga OK46:25+22:3716:00
23Anders GöranssonArboga OK46:27+22:3916:01
Henry VestergårdAlmby IKej godkänd
Lennart JaveliusHagaby GoIF Örebroutgått
Catrine StoltOK Milanutgått
Arvid JonforsenHallstahammars OKej start
Vidar NettelmarkSurahammars SOKej start

Enkla

2 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil KämmerlingHagaby GoIF Örebro15:027:09
2Fia AnderssonHagaby GoIF Örebro15:41+0:397:28
3Julia EkdahlHagaby GoIF Örebro15:47+0:457:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser