Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 3
Arrangörsorganisationer: Almby IK / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: onsdag 16 januari 2019

Långa

8 350 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip JacobssonOK Tisaren59:137:05
2Valter PetterssonOK Tisaren1:01:02+1:497:18
3Andersson JonasOK Roxen1:02:36+3:237:29
4Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK1:02:40+3:277:30
5Hugo StrömMullsjö SOK1:02:52+3:397:31
6Leo JohanssonOK Kolmården1:04:57+5:447:46
7Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:07:25+8:128:04
8Axel OlssonIF Hagen1:10:30+11:178:26
9Victor HanssonJönköpings OK1:12:11+12:588:38
10Emil AxelssonLerums SOK1:12:23+13:108:40
11Albin ArleboKFUM Örebro OK1:16:21+17:089:08
12Calle OlssonKFUM Örebro OK1:16:25+17:129:09
13Robert VestmanAlmby IK1:16:39+17:269:10
14Linus MalmKFUM Örebro OK1:30:54+31:4110:53
15Marcus CarlssonIF Hagen1:33:07+33:5411:09
16Rasmus PetterssonOK Djerf1:33:49+34:3611:14
17Tom KorkeakoskiOK Milan1:39:00+39:4711:51
18Nils KylbornAlmby IK1:50:47+51:3413:16
Karl KylbornAlmby IKej godkänd
Oskar NymanOK Tyrej godkänd
Emma LingIK Hakarpspojkarnaej start

Mellan (herrar)

5 490 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo SetthagenOK Tranan47:508:42
2Anders HolmOK Tisaren51:55+4:059:27
3Martin LarboIFK Lidingö SOK52:00+4:109:28
4Per HåstlundAlmby IK52:10+4:209:30
5Johan OskarssonLaxå OK57:40+9:5010:30
6Nils AronssonOK Tisaren1:03:14+15:2411:31
7Nils-Olof BodinAlmby IK1:05:05+17:1511:51
8Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro1:06:49+18:5912:10
9Henrik HellborgCentrum OK1:24:10+36:2015:19
Hans EgefalkHagaby GoIF Örebroej godkänd
Niklas DoeringGarphyttans IFutgått
Anton KruseKFUM Örebro OKej start

Mellan (damer)

5 490 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa PerssonOK Tisaren51:319:23
2Josefin ErlandssonOK Milan51:41+0:109:24
3Matilda LindhSundbybergs IK51:43+0:129:25
4Ellen BlennowFalköpings AIK OK53:21+1:509:43
5Rebecka NylinOK Tisaren54:37+3:069:56
6Anna HallménOK Tisaren59:38+8:0710:51
7Lisa WesterbergOK Milan59:41+8:1010:52
8Linnea SkalbergBredaryds SOK59:54+8:2310:54
9Karin LindgrenKFUM Örebro OK1:03:02+11:3111:28
10Sofie FranzénAlmby IK1:04:50+13:1911:48
11Karin FägerlindCentrum OK1:12:17+20:4613:09
12Hilla PitkänenAlleskolans IF1:16:15+24:4413:53
Klara AnderssonOK Orionej godkänd
Sofie BodinAlmby IKej godkänd
Kajsa BogrenSundbybergs IKej godkänd
Tove EkströmLinköpings OKej godkänd
Amanda KarlssonOK Ravinenej godkänd
Amanda KarmetunOK Njudungej godkänd
Saga SanderOK Milanej godkänd
Camilla KruseKFUM Örebro OKej start

Korta

3 740 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLindebygdens OK36:349:46
2Viggo HolmbergOK Tylöskog36:44+0:109:49
3Petter WikströmOK Tisaren36:51+0:179:51
4Bo GustafssonOK Tylöskog36:52+0:189:51
5Therese KorkeakoskiOK Milan36:53+0:199:51
6Lars-Åke WallOK Tisaren36:55+0:219:52
7Sofia CarlssonLindebygdens OK36:57+0:239:52
8Kent MossbäckHagaby GoIF Örebro36:58+0:249:53
9Tony HolmbergOK Tylöskog37:01+0:279:53
10Rasmus DoeringGarphyttans IF39:26+2:5210:32
11Anders RobertssonAlmby IK39:27+2:5310:32
12Per-Åke HullAlmby IK39:42+3:0810:36
13Lars PerssonHagaby GoIF Örebro39:54+3:2010:40
14Lennart LundhOK Tisaren39:56+3:2210:40
15Frida JohanssonOK Djerf45:24+8:5012:08
16Henry VestergårdAlmby IK45:29+8:5512:09
17Lars KarlssonAlmby IK45:38+9:0412:12
18Johanna HalldinKFUM Örebro OK53:50+17:1614:23
19Malin HalldinKFUM Örebro OK53:51+17:1714:23
20Christer TapperOK Milan54:26+17:5214:33
21Marit ÄngHagaby GoIF Örebro54:33+17:5914:35
22Roland NotstamArboga OK56:56+20:2215:13
23Ann-Louise Notstam HjorthArboga OK1:03:34+27:0016:59
24Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK1:07:07+30:3317:56
Elisabeth AhlgrenLinköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser