Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Löpex Vinterserie 2018-19, deltävling 4
Arrangörsorganisationer: Laxå OK / Örebro Läns Orienteringsförbund
Datum: onsdag 30 januari 2019

Långa

9 350 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin RegbornHagaby GoIF Örebro59:516:24
2Jonas AnderssonOK Roxen1:03:02+3:116:44
3Leo JohanssonOK Kolmården1:03:27+3:366:47
4Jacob ErikssonKFUM Örebro OK1:07:43+7:527:14
5Valter PetterssonOK Tisaren1:11:53+12:027:41
6Rasmus PetterssonOK Djerf1:25:52+26:019:11
7Emma LingIK Hakarpspojkarna1:28:30+28:399:27
8Oskar NymanOK Tyr1:32:34+32:439:54
Jesper JohanssonOK Löftanutgått

Mellan (herrar)

5 270 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro45:598:43
2Anders HolmOK Tisaren46:32+0:338:49
3Nils-Olof BodinAlmby IK50:00+4:019:29
4Joakim DahlbergAlmby IK50:44+4:459:37
5Nils AronssonOK Tisaren1:06:20+20:2112:35

Mellan (damer)

5 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia JohanssonOK Skärmen45:408:39
2Ellen BlennowFalköpings AIK OK45:46+0:068:41
3Malin WidénUddevalla OK47:02+1:228:55
4Anna HallménOK Tisaren50:31+4:519:35
5Hilla PitkänenAlleskolans IF50:38+4:589:36
6Sofie FranzénAlmby IK55:09+9:2910:27
7Frida JohanssonOK Djerf59:35+13:5511:18
8Sofie BodinAlmby IK59:48+14:0811:20
9Elin LindbladOK Djerf1:04:48+19:0812:17

Korta

3 140 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Åke WallOK Tisaren35:0611:10
2Tomas OlaussonAskersunds OK38:58+3:5212:24
3Viggo HolmbergOK Tylöskog45:49+10:4314:35
4Axel ThybeckLindebygdens OK45:50+10:4414:35
5Tony HolmbergOK Tylöskog46:04+10:5814:40
6Saga SanderOK Milan49:13+14:0715:40
7Lars KarlssonAlmby IK50:23+15:1716:02

Enkla

2 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna Hansson/Arwen JohanssonAskersunds OK1:08:0524:18
2Andreas HanssonAskersunds OK1:09:35+1:3024:51
3Oskar HanssonAskersunds OK1:09:38+1:3324:52
4Bo BrånnAskersunds OK1:10:29+2:2425:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser