Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skinkjakten, Deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skinkjakten, Deltävling 1
Arrangörsorganisation: Gotlands Bro OK
Datum: onsdag 21 november 2018

Lång

7 570 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brent KeyGotlands Bro OK46:296:08
2Andreas LiljegrenGotlands Bro OK52:02+5:336:52
3Felix BäckstädeVisborgs OK52:16+5:476:54
4Mattias ÖsterdahlVisborgs OK52:17+5:486:54
5Leon HanssonVisborgs OK52:19+5:506:54
6Håkan MattssonGotlands Bro OK52:20+5:516:54
7Stefan WahlgrenVisborgs OK52:50+6:216:58
Albin LindgrenVisborgs OKej godkänd
Daniel SeestrandVisborgs OKej godkänd
Mattias WestfältGotlands Bro OKej start

Mellan

4 440 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas NikolaussonVisborgs OK35:297:59
2Edvard PetterssonGotlands Bro OK37:45+2:168:30
3Ronny LiljegrenGotlands Bro OK37:47+2:188:30
4Fredrik WestergaardSvaide Roma SOK42:25+6:569:33
5Anders EklundSvaide Roma SOK42:44+7:159:37
6Leif SvangrenGotlands Bro OK43:06+7:379:42
7Kurt LöfgrenGotlands Bro OK44:20+8:519:59 Ladda ner rutt i gpx-format
8Håkan LundbergSvaide Roma SOK44:22+8:539:59 Ladda ner rutt i gpx-format
9Olle SvangrenGotlands Bro OK44:30+9:0110:01
10Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK56:37+21:0812:45
11Adam ÖsterdahlVisborgs OK1:12:35+37:0616:20
12Albin Lindh SporreVisborgs OK1:12:37+37:0816:21
13Ann-Britt LevinGarda OK1:13:28+37:5916:32
14Klara BäckstädeVisborgs OK1:18:07+42:3817:35
15Natalie GardelinGotlands Bro OK1:18:14+42:4517:37
Pontus GustafssonSvaide Roma SOKej start

Mellanavkortad

3 540 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf MalmrosVisborgs OK43:0012:08
2Anki HallströmSvaide Roma SOK43:14+0:1412:12
3Gunnar HallströmVisborgs OK47:27+4:2713:24
4Neo CederqvistVisborgs OK1:06:48+23:4818:52
5Örjan Hallgren BäckstädeVisborgs OK1:06:50+23:5018:52
6Leo UndsénVisborgs OK1:06:51+23:5118:53
7Ingrid EnekvistVisborgs OK1:06:53+23:5318:53
8Ann-Christin SöderbergIF Hansa-Hoburg1:06:54+23:5418:53
9Elisabeth KimellGotlands Bro OK1:14:30+31:3021:02
10Marcus GardelinGotlands Bro OK1:18:19+35:1922:07
Sven-Åke AsklanderGotlands Bro OKej godkänd

Kort

2 650 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felice GardelinGotlands Bro OK56:4621:25
2Linnea KimellGotlands Bro OK56:47+0:0121:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser