*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Ungdomsserie

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserie
Arrangörsorganisation: Stenungsunds OK
Datum: lördag 28 maj 2011

D16

3 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa GustafssonUddevalla OK29:237:43
2Elin WasseniusUddevalla OK32:15+2:528:29
3Linda HanssonOK Skärmen36:49+7:269:41
4Erika ErikssonUddevalla OK41:04+11:4110:48
5My MagnussonStenungsunds OK43:06+13:4311:20
6Malin WidénUddevalla OK43:16+13:5311:23
7Sofia LiljeqvistStenungsunds OK43:29+14:0611:26
Carolina LarssonÅmåls OKdiskvalificerad

H16

4 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias JohanssonStångenäs AIS33:147:13
2Jacob LilljeqvistStigsökarna40:24+7:108:46
3Alfred SteindahlStenungsunds OK46:57+13:4310:12
4Mattias JonssonStenungsunds OK1:10:06+36:5215:14

D14

3 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe SteindahlStenungsunds OK40:4611:59
2Frida HanssonOK Skärmen41:18+0:3212:08
3Klara WasseniusUddevalla OK45:26+4:4013:21
4Karin ErikssonUddevalla OK51:05+10:1915:01
5Maria ErikssonEds SK53:00+12:1415:35
6Elvira OlssonOK Kroppefjäll57:47+17:0116:59
7Isabell LarssonÅmåls OK1:04:47+24:0119:03
Fanny LilljeqvistStigsökarnadiskvalificerad

H14

4 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adrian DahlströmÅmåls OK29:367:24
2Gustav BlomEds SK35:21+5:458:50
3Anton BernevingOK Gipen36:25+6:499:06
4Joel KarlssonKvillebyns SK40:18+10:4210:04
5John GordonStigsökarna42:24+12:4810:36
6Martin LundStenungsunds OK43:33+13:5710:53
7Aron HugosonKvillebyns SK44:45+15:0911:11
8Linus OlssonOK Gipen57:25+27:4914:21
Joakim EriksenEds SKdiskvalificerad
Emil KarlssonKvillebyns SKdiskvalificerad

D14 Kort

2 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronja SteindahlStenungsunds OK38:0513:07

H14 Kort

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil Fjellman-LättÅmåls OK36:5012:42
2Joel BerggrenStenungsunds OK40:59+4:0914:07
3Eric CarlssonKvillebyns SK59:37+22:4720:33

D12

2 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK23:087:58
2Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK25:19+2:118:43
3Matilda JohanssonStångenäs AIS27:09+4:019:21
4Sofia ÖstermanVänersborgs SK27:33+4:259:30
5Josefine LiljeqvistStenungsunds OK31:01+7:5310:41
6Sofia JohanssonOK Skärmen36:57+13:4912:44

H12

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias OlssonOK Kroppefjäll30:0610:22
2Rasmus LilljeqvistStigsökarna32:25+2:1911:10
3Erik LundStenungsunds OK34:57+4:5112:03

H12 Kort

2 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus HåkanssonKvillebyns SK51:1523:17

H10

2 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jacob ÖstermanVänersborgs SK32:1614:40
Samuel ErikssonEds SKdiskvalificerad
Erik LarssonÅmåls OKdiskvalificerad

Inskolning

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Isak EinarssonBrattås CKfullföljt
Arvid EkströmStenungsunds OKfullföljt
Anna ErikssonUddevalla OKfullföljt
Edith OlssonOK Kroppefjällfullföljt

U1

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Josefin SvenssonStångenäs AIS15:577:58
2Kristoffer KarlssonUddevalla OK25:55+9:5812:57
3Johan LundStenungsunds OK27:04+11:0713:32

U2

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alex KarlssonUddevalla OK21:088:27
2Oliver OlaussonIdefjordens SK22:26+1:188:58
3Erik BaatzIdefjordens SK25:44+4:3610:17
4William WasseniusUddevalla OK38:25+17:1715:22
Johan CederholmStångenäs AISej start

Öppen 2

2 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelia BörjessonHerrestads AIF33:5311:41
2Sofia HenrikssonHerrestads AIF38:24+4:3113:14
3Per EinarssonBrattås CK43:48+9:5515:06
4Karin WestphalHerrestads AIF44:55+11:0215:29
5Sara CarlssonHerrestads AIF1:00:16+26:2320:46

Öppen 5

4 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LiljeqvistStigsökarna29:487:27
2Albin LiljeqvistStigsökarna31:52+2:047:58
3Fredrik LiljeqvistStigsökarna32:32+2:448:08
4Helena ErikssonEds SK32:41+2:538:10
5Rolf EinarssonIF Hagen35:46+5:588:56
6Fredrik OlaussonIdefjordens SK39:53+10:059:58
7Leif LarssonÅmåls OK41:17+11:2910:19
8Birgit HanssonHerrestads AIF44:45+14:5711:11
9Thord LättÅmåls OK46:44+16:5611:41
10Eva KarlssonUddevalla OK51:47+21:5912:56
11Arne HåkanssonKvillebyns SK53:49+24:0113:27
12Jenny EkströmStenungsunds OK54:22+24:3413:35

Öppen 8

4 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel WasseniusUddevalla OK35:197:40
2Anders GustafssonUddevalla OK37:34+2:158:10
3Per KällvikÅmåls OK41:52+6:339:06
4Joakim KarlssonKvillebyns SK46:59+11:4010:12
5Agneta ErikssonUddevalla OK49:06+13:4710:40
6Anneli GordonStigsökarna50:48+15:2911:02

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser