Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 4-klubbs #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-klubbs #1
Arrangörsorganisation: Stora Tuna OK
Datum: tisdag 10 maj 2011

D16

4 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda DammvikStora Tuna OK38:009:09
2Anna LångStora Tuna OK40:15+2:159:41
3Hanna BarkegrenStora Tuna OK58:39+20:3914:07
Melina CarlssonStora Tuna OKej start

H16

4 575 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilhelm Finn ErikssonStora Tuna OK34:517:37
2Anton GustafssonStora Tuna OK36:22+1:317:56
3Fredrik WallinStora Tuna OK37:51+3:008:16
4Jonas ErikssonStora Tuna OK38:19+3:288:22
5Nils AlexanderssonStora Tuna OK41:50+6:599:08
6Fredrik PerssonDomnarvets GOIF44:38+9:479:45
7Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK44:40+9:499:45
8David StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK44:43+9:529:46
Arvid RunvikKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Rasmus LöfgrenStora Tuna OKej start

D14

3 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma JanssonStora Tuna OK36:0710:28
Elsa AnderssonDomnarvets GOIFej start

H14

3 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor BarkegrenStora Tuna OK36:169:17
Erik AxelssonDomnarvets GOIFej start

D12

2 850 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia I ErikssonStora Tuna OK23:578:24
2Lisa DammvikStora Tuna OK26:09+2:129:10
3Sandra DahlströmKvarnsvedens GOIF OK49:49+25:5217:28
4Wilma BergerDomnarvets GOIF50:04+26:0717:34
5Isabella NorellDomnarvets GOIF54:49+30:5219:14
6Karin JohanssonGagnefs OK1:09:11+45:1424:16
7Lina AnderssonDomnarvets GOIF1:17:02+53:0527:01
8Ronja JuhlinGagnefs OK1:19:22+55:2527:50
9Örnefors RebeckaDomnarvets GOIF1:25:24+1:01:2729:57
Alma AnderssonDomnarvets GOIFej start

H12

2 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor SvenskStora Tuna OK23:448:19
2Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK36:06+12:2212:40
3Niklas BäckmanGagnefs OK38:51+15:0713:37
4Gabriel AspelinDomnarvets GOIF51:06+27:2217:55
Ivar RunvikKvarnsvedens GOIF OKej start

D10

2 375 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda ÖstbergStora Tuna OK32:4813:48
2Klara GustavssonStora Tuna OK37:27+4:3915:46
3Lovisa DahlströmKvarnsvedens GOIF OK54:25+21:3722:54
4Lovisa ÖrneforsDomnarvets GOIF57:55+25:0724:23

H10

2 375 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias ÖstbergStora Tuna OK27:3511:36
2Samuel StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK39:57+12:2216:49

Inskolning

1 850 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Anja BergerDomnarvets GOIFfullföljt
Moa BirkebaekStora Tuna OKfullföljt
Jacob CarlssonStora Tuna OKfullföljt
Axel ErikssonStora Tuna OKfullföljt
Ella FridolfssonStora Tuna OKfullföljt
Linnea FridolfssonStora Tuna OKfullföljt
Adam Granath-PerssonDomnarvets GOIFfullföljt
Lina HällstenStora Tuna OKfullföljt
Frank KrouwelStora Tuna OKfullföljt
Sander KrouwelStora Tuna OKfullföljt
Lovisa MasesStora Tuna OKfullföljt
Miranda Örnerfors ErikssonDomnarvets GOIFfullföljt

U2

2 375 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin KöpmanStora Tuna OK25:3610:46
2Jonas CarlssonStora Tuna OK34:44+9:0814:37
3Alva BäckmanGagnefs OK40:32+14:5617:04
4Rebecca StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK57:23+31:4724:09
Klara AnderssonDomnarvets GOIFej start

U3

2 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus BillockStora Tuna OK54:1419:01

Öppen

4 575 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf MagnussonLeksands OK33:447:22
2Eva-Lotta LöfgrenStora Tuna OK54:05+20:2111:49
3Filip MagnussonStora Tuna OK1:00:17+26:3313:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser