Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skinkloppet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skinkloppet
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: söndag 9 december 2018

Lång 5 km

5 000 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter ErikssonLinköpings OK29:465:57
2Emanuel HerberthsonLinköpings OK30:29+0:436:05
3Christian ErikssonLinköpings OK32:06+2:206:25
4Johan AllardLinköpings OK32:14+2:286:26
5Jonas SchedinLinköpings OK32:28+2:426:29
6Bertil EronnLinköpings OK32:47+3:016:33
7Åke LjunggrenLinköpings OK32:58+3:126:35
8Anders BergLinköpings OK33:11+3:256:38
9Johan OtterströmLinköpings OK33:33+3:476:42
10Christian EnbergLinköpings OK34:42+4:566:56
11Johan ÅrbrinkLinköpings OK35:00+5:147:00
12Carina PolzerLinköpings OK35:15+5:297:03
13Martin JarelandLinköpings OK35:22+5:367:04
14Erik SköldLinköpings OK35:26+5:407:05
15Börje AnderssonLinköpings OK35:49+6:037:09
16Klara LjunggrenLinköpings OK37:31+7:457:30
17Joakim TostebergLinköpings OK37:34+7:487:30
18Johan PerssonHagaby GoIF Örebro38:14+8:287:38
19Björn KnuthammarLinköpings OK38:48+9:027:45
20Annika IvarssonLinköpings OK40:03+10:178:00
21Robert SöderbergLinköpings OK40:08+10:228:01
22Mia EronnLinköpings OK41:31+11:458:18
23Leif LindgrenLinköpings OK41:53+12:078:22
24Jonas RothLinköpings OK46:27+16:419:17
25Johanna GuståsLinköpings OK46:29+16:439:17
25Kristina LjunggrenLinköpings OK46:29+16:439:17
27Sara SöderqvistLinköpings OK46:31+16:459:18
28Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK46:42+16:569:20
29Markus HenrikssonLinköpings OK46:45+16:599:21
30Frida KarlssonLinköpings OK47:01+17:159:24
31Wilhelm LarssonLinköpings OK48:14+18:289:38
32Kristin HerberthsonLinköpings OK48:16+18:309:39
33Elin KjellmanLinköpings OK48:17+18:319:39
34Liselott EricsonLinköpings OK49:36+19:509:55
35Andreas BergLinköpings OK50:01+20:1510:00
36Jörgen SköldLinköpings OK50:02+20:1610:00
37Jan LundgrenLinköpings OK50:05+20:1910:01
38Hanna LundgrenLinköpings OK50:17+20:3110:03
39Roger DanielssonLinköpings OK51:31+21:4510:18
40Stephan SvenssonLinköpings OK52:05+22:1910:25
41Peter JakobssonLinköpings OK52:46+23:0010:33
42Anika GassnerLinköpings OK52:53+23:0710:34
43Emmy LindgrenLinköpings OK53:39+23:5310:43
44Karin BacktemanLinköpings OK55:31+25:4511:06
45Inger GuståsLinköpings OK1:02:58+33:1212:35
46Filip StrömbäckLinköpings OK1:04:10+34:2412:50
47Fredrik GustafssonLinköpings OK1:11:33+41:4714:18
48Lena StrömbäckLinköpings OK1:15:47+46:0115:09
49Anna KullbergLinköpings OK1:20:53+51:0716:10
Erik BacktemanLinköpings OKej start
Maxime BonneauLinköpings OKej start
Per GuståsLinköpings OKej start
Tina LindgrenLinköpings OKej start
Olof LjunggrenLinköpings OKej start
Johan ÅttingLinköpings OKej start

Kort 3,5 km

3 300 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger BergLinköpings OK28:328:38
2Thomas StenströmLinköpings OK32:24+3:529:49
3Emma BerggrenLinköpings OK33:36+5:0410:10
4Torgny FaxénLinköpings OK33:41+5:0910:12
5Lucas BerggrenLinköpings OK35:25+6:5310:43
6Magnus HerberthsonLinköpings OK35:26+6:5410:44
7Ulf WaldenfjordLinköpings OK35:41+7:0910:48
8Gustaf OlssonLinköpings OK35:46+7:1410:50
9Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK35:47+7:1510:50
10Carina FaxénLinköpings OK35:56+7:2410:53
11Theo ÅrbrinkLinköpings OK36:59+8:2711:12
12Peter SvenmarckLinköpings OK37:23+8:5111:19
13Yngve PetterssonLinköpings OK39:20+10:4811:55
14Patrik GustavssonLinköpings OK39:27+10:5511:57
15Lennart SvernestamLinköpings OK41:13+12:4112:29
16Roland FridLinköpings OK44:11+15:3913:23
17Kjell HagströmLinköpings OK48:48+20:1614:47
18Julia Modig TjärnströmLinköpings OK48:57+20:2514:50
19Olle MalmströmLinköpings OK50:13+21:4115:13
20Jörgen SvenssonLinköpings OK50:49+22:1715:23
21Marie SvernestamLinköpings OK51:34+23:0215:37
22Eva LindgrenLinköpings OK53:27+24:5516:11
23Anna LjusbergLinköpings OK54:36+26:0416:32
24Gunvor FridLinköpings OK1:01:03+32:3118:30
25Frida TullssonLinköpings OK1:11:57+43:2521:48
26Christer JohanssonLinköpings OK2:48:59+2:20:2751:12
Ludvig EronnLinköpings OKej godkänd
Sigrid LjunggrenLinköpings OKej godkänd
Marita EricsonLinköpings OKutgått
Göran HektorLinköpings OKej start
Thomas LarssonLinköpings OKej start
Inga-Lill PetterssonLinköpings OKej start
Arvid RothLinköpings OKej start
Liselott RothLinköpings OKej start

Gul 2,5 km

2 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida SöderqvistLinköpings OK31:1412:29
2Stina BerggrenLinköpings OK31:16+0:0212:30
3Linus SöderbergLinköpings OK31:33+0:1912:37
4Tilde SöderbergLinköpings OK31:40+0:2612:40
5Vilgot LidvikLinköpings OK31:55+0:4112:46
6Love OtterströmLinköpings OK36:23+5:0914:33
7Anna EnbergLinköpings OK40:40+9:2616:16
8Ida KjellmanLinköpings OK54:00+22:4621:36
Ludvig ErikssonLinköpings OKej start
Amanda LindgrenLinköpings OKej start
Liam SvenmarckLinköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser