Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 4-klubbs #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-klubbs #3
Arrangörsorganisation: Stora Tuna OK
Datum: tisdag 24 maj 2011

D16

2 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna AspforsStora Tuna OK15:465:50
2Linnea MalmbergStora Tuna OK15:47+0:015:50
3Matilda DammvikStora Tuna OK16:04+0:185:57
4Hanna ForsDomnarvets GOIF17:13+1:276:22
Anna LångStora Tuna OKej start

H16

2 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper SvenskStora Tuna OK13:325:00
2Anton GustafssonStora Tuna OK13:50+0:185:07
3Wilhelm Finn ErikssonStora Tuna OK13:55+0:235:09
4Henning SjökvistStora Tuna OK14:38+1:065:25
5Fredrik WallinStora Tuna OK14:41+1:095:26
6Fredrik PerssonDomnarvets GOIF15:02+1:305:34
7Arvid RunvikKvarnsvedens GOIF OK15:36+2:045:46
Jonas ErikssonStora Tuna OKej start
Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OKej start

D14

2 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa AnderssonDomnarvets GOIF13:526:09
2Emma JanssonStora Tuna OK14:31+0:396:27

H14

2 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik AxelssonDomnarvets GOIF14:576:38
2Jonas DehlbomDomnarvets GOIF17:03+2:067:34
3Jacob HedlundGagnefs OK21:46+6:499:40

D12

1 750 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia I ErikssonStora Tuna OK11:076:21
2Lisa DammvikStora Tuna OK11:52+0:456:46
3Wilma BergerDomnarvets GOIF13:31+2:247:43
4Rebecca Örnerfors ErikssonDomnarvets GOIF16:14+5:079:16
5Karin JohanssonGagnefs OK29:41+18:3416:57
6Ronja JuhlinGagnefs OK40:51+29:4423:20
Lina AnderssonDomnarvets GOIFej godkänd
Isabella NorellDomnarvets GOIFej godkänd
Sandra DahlströmKvarnsvedens GOIF OKej start
Jonna HedlundGagnefs OKej start

H12

1 750 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor SvenskStora Tuna OK9:445:33
2Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK12:42+2:587:15
3Niklas BäckmanGagnefs OK14:41+4:578:23
Gabriel AspelinDomnarvets GOIFej godkänd
Ivar RunvikKvarnsvedens GOIF OKej start

D10

1 625 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda ÖstbergStora Tuna OK10:036:11
2Klara GustavssonStora Tuna OK18:52+8:4911:36
3Lovisa Örnerfors ErikssonDomnarvets GOIF20:57+10:5412:53
4Alva BäckmanGagnefs OK22:02+11:5913:33
5Julia CarlssonGagnefs OK25:00+14:5715:23
6Lovisa DahlströmKvarnsvedens GOIF OK32:03+22:0019:43

H10

1 625 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK10:446:36
2Mattias ÖstbergStora Tuna OK11:57+1:137:21
3Jonas CarlssonStora Tuna OK21:16+10:3213:05

Inskolning

1 325 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Irma BergDomnarvets GOIFfullföljt
Anja BergerDomnarvets GOIFfullföljt
Moa BirkebaekStora Tuna OKfullföljt
Erik BobergDomnarvets GOIFfullföljt
Malte BobergDomnarvets GOIFfullföljt
Rasmus EdmerDomnarvets GOIFfullföljt
Ester EkholmDomnarvets GOIFfullföljt
Ella EkstrandDomnarvets GOIFfullföljt
Oscar EkstrandDomnarvets GOIFfullföljt
Maja EliassonDomnarvets GOIFfullföljt
Maja ElissonDomnarvets GOIFfullföljt
Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIFfullföljt
Adam Granath PerssonDomnarvets GOIFfullföljt
Annie GustafvesDomnarvets GOIFfullföljt
Isabelle HebertDomnarvets GOIFfullföljt
Erik HöjsgaardDomnarvets GOIFfullföljt
Elias HörnellDomnarvets GOIFfullföljt
Sanna HörnellDomnarvets GOIFfullföljt
Linus LindStora Tuna OKfullföljt
Hanna LundbergOrnäs IKfullföljt
Lovisa MasesStora Tuna OKfullföljt
Agnes NilssonDomnarvets GOIFfullföljt
Viktor NorbergStora Tuna OKfullföljt
Julia NordvallDomnarvets GOIFfullföljt
Matilda PetterssonDomnarvets GOIFfullföljt
Axel SandbergDomnarvets GOIFfullföljt
Viktor StrandDomnarvets GOIFfullföljt
Martina SvederDomnarvets GOIFfullföljt
Mikaela SvederDomnarvets GOIFfullföljt
Filippa WirginDomnarvets GOIFfullföljt
Miranda Örnerfors ErikssonDomnarvets GOIFfullföljt
Oscar CarlssonGagnefs OKej start

U2

1 625 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin BergerDomnarvets GOIF11:206:58
2Albin KöpmanStora Tuna OK11:25+0:057:01
3Ebba ErikssonKvarnsvedens GOIF OK15:27+4:079:30
4Klara AnderssonDomnarvets GOIF15:30+4:109:32
5Frida JohanssonDomnarvets GOIF16:42+5:2210:16
6Marcus NordvallDomnarvets GOIF18:40+7:2011:29
7Gustav GraasDomnarvets GOIF18:42+7:2211:30
8Clara ZetterwallDomnarvets GOIF20:15+8:5512:27
9Signe WestbergDomnarvets GOIF21:30+10:1013:13
10Klara EmmothStora Tuna OK22:20+11:0013:44
11William EdmerDomnarvets GOIF22:21+11:0113:45
12Alice Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF22:48+11:2814:01
13Jacob CarlssonStora Tuna OK23:54+12:3414:42
14Lina B NordahlDomnarvets GOIF24:57+13:3715:21
15Jesper BergDomnarvets GOIF25:09+13:4915:28
16Matilda StrandDomnarvets GOIF25:23+14:0315:37
17Thea SandbergDomnarvets GOIF25:35+14:1515:44
18Emma EliassonDomnarvets GOIF25:37+14:1715:45
19Meja WirginDomnarvets GOIF25:40+14:2015:47
20Elsa ElissonDomnarvets GOIF26:03+14:4316:01
21Rebecca StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK26:13+14:5316:08
22Viktor GraasDomnarvets GOIF28:46+17:2617:42
23Leo IsakssonDomnarvets GOIF29:23+18:0318:04
24Elsa NilssonDomnarvets GOIF29:31+18:1118:09
25Anja NilssonDomnarvets GOIF29:36+18:1618:12
26Linnea FridolfssonStora Tuna OK29:56+18:3618:25
27Kalle JohanssonDomnarvets GOIF32:01+20:4119:42
28Lina HällstenStora Tuna OK33:58+22:3820:54
Joline BjernebyDomnarvets GOIFej godkänd
Alva ElvingDomnarvets GOIFej godkänd
Moa AnderssonDomnarvets GOIFej start
Sanna GustavssonDomnarvets GOIFej start
Malin HjorthDomnarvets GOIFej start
Moa HjorthDomnarvets GOIFej start
Isak LisselDomnarvets GOIFej start
Maja PerssonDomnarvets GOIFej start
Ella TolöDomnarvets GOIFej start
Clas ZetterwallDomnarvets GOIFej start

U3

1 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus BillockStora Tuna OK19:1310:58

U4

2 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika LundbergStora Tuna OK14:476:34
2Isa HalvarssonStora Tuna OK16:21+1:347:16

Öppen

2 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan MalmbergStora Tuna OK15:435:49
2Ulf AnderssonDomnarvets GOIF23:47+8:048:48
3Karin HalvorsenKvarnsvedens GOIF OK37:43+22:0013:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser