Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kylklampen deltävling 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kylklampen deltävling 7
Arrangörsorganisation: Kils OK
Datum: onsdag 20 februari 2019

Lätta

2 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar WikströmOK Tyr31:0311:05
2Elias JosefssonVästvärmlands OK31:06+0:0311:06
3Jenny GullqvistVästvärmlands OK32:15+1:1211:31
4Karin MoodhOK Tyr43:42+12:3915:36
5Ann-Sofie HultsvedOK Tyr46:45+15:4216:41
6Eva TrangiusOK Tyr50:44+19:4118:07
7Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr50:53+19:5018:10
Marit NilssonKils OKej godkänd
Sara Storm-AnderssonOK Tyrej start

Korta

3 280 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf SkoglundKils OK31:529:42
2Fredrik WestlundKils OK32:34+0:429:55
3Lars AnderssonOK Tyr33:58+2:0610:21
4Anna NordströmKils OK34:01+2:0910:22
5Thomas HollowellOK Tyr34:27+2:3510:30
6Lina UllerKils OK36:56+5:0411:15
7Linus NilssonOK Tyr37:01+5:0911:17
8Fredrik KarlssonVästvärmlands OK37:34+5:4211:27
9Mats KensbyOK Tyr38:36+6:4411:46
10Anton JonssonOK Tyr38:51+6:5911:50
11Angelica WikströmOK Tyr39:18+7:2611:58
12Terje GudbrandsenHamar OK39:25+7:3312:01
13Ingrid KensbyOK Tyr39:33+7:4112:03
14Stefan GunnarssonKristinehamns OK40:09+8:1712:14
15Ann HyvönenSkattkärrs SOK41:33+9:4112:40
16Lina RööhsSkattkärrs SOK41:43+9:5112:43
17Mikael RööhsSkattkärrs SOK43:17+11:2513:11
18Jenny NybergSkattkärrs SOK43:30+11:3813:15
19Tone HollowellOK Tyr43:43+11:5113:19
20Rebecka WestlundKils OK56:48+24:5617:19
Milla ForkéusOK Tyrej start

Mellan

4 630 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten WestlundOK Tyr39:308:31
2Mats LiljaOK Älgen40:26+0:568:43
3Mikael NybergSkattkärrs SOK40:45+1:158:48
4David WästlundOK Tyr40:47+1:178:48
5Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK40:51+1:218:49
6Anders HedqvistOK Tyr41:14+1:448:54
7Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro41:41+2:119:00
8Erik ErikssonOK Älgen42:59+3:299:17
9Mattias PerssonOK Tyr43:33+4:039:24
10Jonas BergenfurSkattkärrs SOK44:26+4:569:35
11Jonas UllerKils OK46:35+7:0510:03
12Lars-Ola WesterlundLustens OK51:02+11:3211:01
Anton UllerKils OKutgått

Långa

5 970 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henric BrohedeOK Tyr46:187:45
2Daniel BrohedeOK Tyr50:52+4:348:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser