Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, DM, lång, Medelpad

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, DM, lång, Medelpad
Arrangörsorganisation: Timrå SOK
Datum: söndag 10 februari 2019

H nybörjare

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan EngströmHärnösands OK25:348:31
Hugo RydesäterRehns BKej start

D nybörjare

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna RydesäterRehns BK30:1710:05

H 14

4 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar ErlandssonSundsvalls OK30:056:59
2Carl ErngrundSelånger SOK35:35+5:308:16
3Jakob EngströmHärnösands OK45:54+15:4910:40
Nils EngbergHärnösands OKej start
Eskil EngbergHärnösands OKej start

D14

4 300 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OKej start

H 16

6 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klockar-Eskil NääsLeksands OK40:256:37
2Petter ErlandssonSundsvalls OK41:05+0:406:44
Edvin LakeSundsvalls OKej godkänd
Oskar VikströmSundsvalls OKej start

D 16

4 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice LarssonSundsvalls OK32:547:39
2Ebba AnderssonSundsvalls OK33:08+0:147:42
3Ebba LindholmSundsvalls OK34:37+1:438:03
4Stina LindholmSundsvalls OK37:15+4:218:39
5Malva MöllerOK Linné39:17+6:239:08
6Emma JohanssonSundsvalls OK42:47+9:539:56

H 17 - 39

9 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Janne NäätänenSundsvalls OK52:315:42
2Tuve MöllerOK Linné1:03:40+11:096:55
Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OKej godkänd
Peter RydesäterRehns BKej godkänd

D 17 - 39

6 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese SahlinTimrå SOK39:556:32
2Jill JohanssonSundsvalls OK46:44+6:497:39

H 40 - 54

6 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olov VikströmSundsvalls OK38:476:21
2Anders ErlandssonSundsvalls OK41:17+2:306:46
3Peter ErngrundSelånger SOK53:52+15:058:49
Klockar Mattias NääsLeksands OKej godkänd
Torbjörn EngbergHärnösands OKej start

D 40 - 54

6 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Charlotte VikströmSundsvalls OK46:367:38
2Marie-Louise EngbergHärnösands OK49:01+2:258:02
3Annelie NordströmSelånger SOK58:00+11:249:30
4Lena AnderssonSundsvalls OK1:01:30+14:5410:04
5Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK1:18:16+31:4012:49
6Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK1:26:00+39:2414:05
Karin LarssonSundsvalls OKej godkänd
Ingela RydesäterRehns BKej godkänd

H 55 - 69

6 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Uno JohanssonSundsvalls OK56:239:14
2Peter HanssonSundsvalls OK57:45+1:229:28
3Sven Erik SundinSelånger SOK1:00:04+3:419:50
4Peter SjöbomNjurunda OK1:18:43+22:2012:54

H 70 -

4 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan GullbackVK Uvarna40:019:18
2Harri NäätänenKovlands IF45:57+5:5610:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser