Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, DM, medel, Medelpad

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, DM, medel, Medelpad
Arrangörsorganisation: Timrå SOK
Datum: lördag 9 februari 2019

H nybörjare

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Herman EliassonSundsvalls OK20:019:31
2Alexander DufvaSundsvalls OK22:36+2:3510:45

D nybörjare

2 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes FeilSundsvalls OK19:559:29

H 14

3 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar ErlandssonSundsvalls OK19:105:59
2Carl ErngrundSelånger SOK23:21+4:117:17
3Alex AnderssonSundsvalls OK30:03+10:539:23

D14

3 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida BergforsVK Uvarna21:336:44
2Signe FeilSundsvalls OK22:30+0:577:01
3Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OK50:13+28:4015:41

H 16

4 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klockar-Eskil NääsLeksands OK31:486:37
2Petter ErlandssonSundsvalls OK32:20+0:326:44
3Edvin LakeSundsvalls OK32:40+0:526:48
Johan LindénSelånger SOKej godkänd

D 16

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice LarssonSundsvalls OK23:447:25
2Ebba AnderssonSundsvalls OK27:36+3:528:37
3Emma JohanssonSundsvalls OK30:25+6:419:30
4Malva MöllerOK Linné32:25+8:4110:07
Elsa LindahlHärnösands OKej start

H 17 - 39

7 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Janne NäätänenSundsvalls OK42:476:01
2Oskar VikströmSundsvalls OK45:09+2:226:21
3Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK52:28+9:417:23
4Tuve MöllerOK Linné55:20+12:337:47
5Björn JohanssonSundsvalls OK1:05:35+22:489:14
6Magnus JonssonSundsvalls OK1:14:29+31:4210:29

D 17 - 39

3 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese SahlinTimrå SOK26:126:43
2Jill JohanssonSundsvalls OK30:51+4:397:54

H 40 - 54

4 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klockar Mattias NääsLeksands OK35:307:23
2Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna36:17+0:477:33
3Peter ErngrundSelånger SOK44:41+9:119:18
4Erik BergforsVK Uvarna49:22+13:5210:17
5Albin ÅlinSundsvalls OK56:29+20:5911:46
Rolf JohanssonSundsvalls OKej godkänd

D 40 - 54

3 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna25:016:24
2Karin LarssonSundsvalls OK32:12+7:118:15
3Jenny NääsSundsvalls OK32:38+7:378:22
4Annelie NordströmSelånger SOK32:40+7:398:22
5Agnetha FredrikssonKramfors-Alliansen35:12+10:119:01
6Sara TimnerSundsvalls OK38:11+13:109:47
7Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK41:14+16:1310:34
8Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK45:14+20:1311:35
Sofia LindénSelånger SOKej start

H 55 - 69

4 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars SjölanderHärnösands OK35:537:28
2Uno JohanssonSundsvalls OK38:09+2:167:56
3Sven Erik SundinSelånger SOK52:03+16:1010:50
4Peter SjöbomNjurunda OK1:03:12+27:1913:10

H 70 -

3 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harri NäätänenKovlands IF27:448:40
2Stefan GullbackVK Uvarna30:54+3:109:39

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser