Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Landehofs Nattcup Etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Landehofs Nattcup Etapp 5
Arrangörsorganisation: OK Landehof
Datum: torsdag 3 januari 2019

FK Herkules

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Johan WettergrenMellan52:58+4:2712:10

Göteborg-Majorna OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jens KaminskyMellan48:3111:09
7David AndréLång1:13:06+14:3511:45
11Per KjellanderMellan53:44+5:1312:21
Joakim KaminskyLångej start

Göteborgs SK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Martin SykLång1:07:08+8:3710:47
8Tobias AnderssonLång1:13:13+14:4211:46

Halmstad OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Dan SjöholmMellan59:28+10:5713:40

Hestra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Bill AnderssonMellan1:09:40+21:0916:00
Jörgen IvarssonMellanej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
21Jan StenhoffMellan1:14:03+25:3217:01

Kungälvs OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Erik AderstedtLång1:07:24+8:5310:50
5Johanna NilssonLång1:07:51+9:2010:54
6Björn GrothLång1:08:08+9:3710:57
9Marcus WetterLång1:13:34+15:0311:49
10Magnus HedmanLång1:13:36+15:0511:49
12Hans NilssonLång1:27:11+28:4014:00
Elsa Aderstedt AlthoffLångej godkänd
Fritjof Aderstedt AlthoffLångej godkänd

Mölndal Outdoor IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Erik HulthénLång1:57:21+58:5018:51
23Nils Anders DanielssonMellan1:27:15+38:4420:03
Theander HulthénKortutgått

OK Alehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Pierre KarlssonMellan53:05+4:3412:12

OK Landehof

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emma KarlssonKort34:0414:22
1Otto StuhlhoferLång58:319:24
2Gustav RexKort34:05+0:0114:22
2Pia JohanssonMellan52:34+4:0312:05
2Anders WadstenLång1:06:57+8:2610:45
3Anton LarssonKort52:55+18:5122:19
3William RexMellan52:44+4:1312:07
5Jennie LidénKort1:07:05+33:0128:18
6Elin LidénKort1:07:07+33:0328:19
7Linnéa RexKort1:07:34+33:3028:30
8Jonathan RexKort1:07:48+33:4428:36
9Göran StuhlhoferMellan53:26+4:5512:17
10Elias NyqvistMellan53:37+5:0612:19
11Johan LidénLång1:16:20+17:4912:16
13Göran OlesundMellan58:43+10:1213:29
14Anna ErikssonMellan58:47+10:1613:30
15Martin LidénMellan58:56+10:2513:32
19Sara LorénMellan1:08:52+20:2115:49
22Joakim ÅkessonMellan1:25:20+36:4919:37
Desiré RexKort utom tävlanfullföljt
Emelie LorénMellanej godkänd
Melker ÅkessonMellanej godkänd
Stefan VorbergMellanutgått
Elin KarlssonKortej start
Ulf NyqvistMellanåterbud

OK Orinto

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Sandra EkströmKort55:21+21:1723:21
12Carl-Henry AnderssonMellan58:22+9:5113:25
16Torbjörn WikströmMellan59:24+10:5313:39

OK Pan-Kristianstad

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Richard SjöholmLångej start

OK Skogsmunken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Ulf TibornMellan1:59:47+1:11:1627:32

Stenungsunds OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Johan LundMellan53:06+4:3512:12
18Arne LundMellan1:08:29+19:5815:44
Kerstin Haugen LundMellanej godkänd

Sävedalens AIK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Mattias BååthMellan52:53+4:2212:09
8Simon BååthMellan53:17+4:4612:14

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser