Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Landehofs Nattcup Etapp 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Landehofs Nattcup Etapp 6
Arrangörsorganisation: OK Landehof
Datum: torsdag 17 januari 2019

Kort

2 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin SonedahlOK Landehof18:339:16
2Emma KarlssonOK Landehof20:39+2:0610:19
3Gustav RexOK Landehof23:05+4:3211:32
4Elin KarlssonOK Landehof28:34+10:0114:17
5Jennie LidénOK Landehof30:00+11:2715:00
6Martin LidénOK Landehof30:05+11:3215:02
7Frida PerssonFK Herkules41:17+22:4420:38
8Axel PerssonFK Herkules41:23+22:5020:41
Johanna PihlströmOK Landehofej start

Mellan

4 180 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon BååthSävedalens AIK48:0011:28
2Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb48:08+0:0811:30
3Göran StuhlhoferOK Landehof52:09+4:0912:28
4Mattias BååthSävedalens AIK52:10+4:1012:28
5William RexOK Landehof52:25+4:2512:32
6Carl-Henry AnderssonOK Orinto52:30+4:3012:33
7Johan WettergrenFK Herkules58:42+10:4214:02
8Hannes PerssonFK Herkules1:01:37+13:3714:44
9Erik LindgrenSävedalens AIK1:03:58+15:5815:18
10Pierre KarlssonOK Alehof1:07:08+19:0816:03
11Anna ErikssonOK Landehof1:07:24+19:2416:07
12Hannes EssungerSjövalla FK1:20:29+32:2919:15
13Henrik EssungerSjövalla FK1:20:35+32:3519:16
14Signe KullanderSävedalens AIK1:32:45+44:4522:11
15Thomas KullanderSävedalens AIK1:32:47+44:4722:11
16Jan StenhoffOK Landehof1:41:55+53:5524:22
Bill AnderssonHestra IFej godkänd
Bertil AxbomOK Landehofej godkänd
Elsa KarlssonOK Landehofej godkänd
Göran OlesundOK Landehofej godkänd
Per PerssonFK Herkulesej godkänd
Selma PerssonFK Herkulesej godkänd
Andreas PihlströmOK Landehofej godkänd
Ulf TibornOK Skogsmunkenej godkänd
Torbjörn WikströmOK Orintoej godkänd
Isak ÖgrenSävedalens AIKej godkänd
Camilla ÖhgrenSävedalens AIKej godkänd
Per KjellanderGöteborg-Majorna OKej start
Dan SjöholmHalmstad OKej start
Filippa SpånérSävedalens AIKej start
Marie SpångmyrGöteborg-Majorna OKej start

Lång

6 060 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus HomannOK Orinto1:11:0311:43
2Marcus WetterKungälvs OK1:20:54+9:5113:20
3Anders WadstenOK Landehof1:28:39+17:3614:37
4Magnus KarlssonOK Landehof1:28:55+17:5214:40
Victor AxbomOK Landehofej start
Ola WallinderGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser