Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Landehofs Nattcup Etapp 8

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Landehofs Nattcup Etapp 8
Arrangörsorganisation: OK Landehof
Datum: torsdag 28 februari 2019

Kort utom tävlan

1 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Desiré RexOK Landehoffullföljt
Katrin SkeppSävedalens AIKfullföljt

Kort

1 940 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav RexOK Landehof23:5512:19
2Emil SkeppSävedalens AIK30:18+6:2315:37
3Emma KarlssonOK Landehof37:32+13:3719:20
4Jonathan RexOK Landehof43:02+19:0722:10
5Sandra EkströmOK Orinto43:51+19:5622:36
Elin KarlssonOK Landehofej godkänd
Gun JohanssonOK Landehofej start

Mellan

4 110 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig HedströmOK Skogshjortarna42:4510:24
2Thomas KarlssonOK Landehof44:47+2:0210:53
3Anna ErikssonOK Landehof45:48+3:0311:08
4Noel BengtssonOK Skogshjortarna46:28+3:4311:18
5Pia JohanssonOK Landehof47:13+4:2811:29
6Johan WettergrenFK Herkules48:07+5:2211:42
7Josefine ÖhrvallOK Skogshjortarna52:26+9:4112:45
8Stina ThernOK Skogshjortarna52:29+9:4412:46
9Per KjellanderGöteborg-Majorna OK52:44+9:5912:49 Ladda ner rutt i gpx-format
10Bertil AxbomOK Landehof52:57+10:1212:52
11Charlotte DrejmoOK Landehof52:58+10:1312:53
12Sara LorénOK Landehof53:55+11:1013:07
13Hans Andersson StrinningUddevalla OK1:29:27+46:4221:45
Klara EberlénOK Skogshjortarnaej godkänd
Anton LundOK Skogshjortarnaej godkänd
Annette ReulOK Orintoej start
Benjamin ReulOK Orintoej start
Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarnaej start

Lång

5 270 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HolmstrandOK Landehof42:178:01
2Mattias GrahnGöteborgs SK42:58+0:418:09
3Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna48:13+5:569:08
4Samuel BökeOK Skogshjortarna48:15+5:589:09
5Melker ÅkessonOK Landehof51:24+9:079:45
6Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb53:02+10:4510:03
7Magnus HedmanKungälvs OK53:08+10:5110:04
8Tobias JohanssonOK Skogshjortarna55:39+13:2210:33
9Marcus WetterKungälvs OK56:23+14:0610:41
10Jenny JohanssonValbo AIF1:02:41+20:2411:53
11Nils Anders DanielssonMölndal Outdoor IF1:03:46+21:2912:05
12Peter AugustssonGöteborgs SK1:22:58+40:4115:44
Felix DrejmoOK Landehofej godkänd
Rickard NorlinKungälvs OKej godkänd
Ebba ThernOK Skogshjortarnaej godkänd
Lukas LarssonOK Skogshjortarnaej start
Andréas ThernOK Skogshjortarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser