Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglandsserien deltävling 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglandsserien deltävling 4
Arrangörsorganisation: Eksjö SOK
Datum: tisdag 21 maj 2019

D16

4 370 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes DjurstedtEksjö SOK34:137:49
2Thea Nordin AbajiEksjö SOK41:57+7:449:35
3Tilda HagelbergEksjö SOK48:11+13:5811:01
4Felicia FyhrSOK Aneby52:09+17:5611:56
5Ellen OhrtSol Tranås1:01:19+27:0614:01

H16

4 790 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alfons EnellSol Tranås55:1211:31
Anders SkoglundSol Tranåsej start

D14

3 570 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda SahlinNässjö OK32:389:08
2Alva HagelbergEksjö SOK35:47+3:0910:01
3Smilla LennartssonNässjö OK41:34+8:5611:38
4Alma BülowSOK Aneby43:13+10:3512:06
5Frida LindénEksjö SOK45:41+13:0312:47
6Moa SälebyNässjö OK45:52+13:1412:50
7Tuva JohanssonNässjö OK50:43+18:0514:12
8Julia AbajiEksjö SOK52:31+19:5314:42
9Alma OlssonOK 64 Torpa1:13:21+40:4320:32
Telina TiareNässjö OKej start

H14

3 570 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alex BrickarpSol Tranås41:3211:38
2Emil ÅslundSol Tranås45:56+4:2412:51
3Ruben QwickEksjö SOK49:59+8:2714:00
4Adam NeroNässjö OK50:38+9:0614:10

D12

2 690 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba StenhagNässjö OK32:5912:15
2Tilde LennartssonNässjö OK36:57+3:5813:44
3Emma LindénEksjö SOK38:25+5:2614:16
4Maja LaxNässjö OK38:46+5:4714:24
5Wilma ErikssonNässjö OK40:21+7:2215:00
6Klara JohanssonSOK Aneby41:10+8:1115:18
7Maia FagerströmSOK Aneby44:05+11:0616:23
8Molly BrickarpSol Tranås44:49+11:5016:39
9Isabella StenbergSOK Aneby53:39+20:4019:56
Ida SälebyNässjö OKej godkänd

H12

2 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilmer RydestrandEksjö SOK31:1511:37
2Alfred LundbomEksjö SOK32:37+1:2212:07
3Pelle JakobssonEksjö SOK36:01+4:4613:23

D10

2 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina PerssonSOK Aneby26:0912:16
Tilde BrickarpSol Tranåsej start

H10

2 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilmer HagelbergEksjö SOK19:249:06
2Arvid RosanderSOK Aneby38:59+19:3518:18

U1

1 870 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid ErikssonSOK Aneby21:0911:18
2Nilla Johansson SjöSOK Aneby21:51+0:4211:41
3Ingrid WretbäckSOK Aneby22:44+1:3512:09
4Thure Qwick NilssonEksjö SOK24:01+2:5212:50
5Malte StenhagNässjö OK24:47+3:3813:15
6Tuva PerssonSOK Aneby24:52+3:4313:17
7Ebba FranssonSol Tranås33:01+11:5217:39
8Oliver SchillNässjö OK33:28+12:1917:53
9Tage LjunggrenSOK Aneby36:00+14:5119:15
10Sammy BlomqvistNässjö OK53:24+32:1528:33

U2

2 130 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte LaxNässjö OK19:088:58
2Olivia FranssonSol Tranås22:54+3:4610:45
3Agnes AxelssonOK 64 Torpa23:50+4:4211:11
4Simon HultbergEksjö SOK24:03+4:5511:17
5Christian ScharffOK 64 Torpa24:29+5:2111:29
6Piali HedinEksjö SOK30:08+11:0014:08
7Joel OlssonOK 64 Torpa40:19+21:1118:55
8Elise JohanssonNässjö OK40:50+21:4219:10
Truls FrohlundEksjö SOKej start

U3

2 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe FranssonSOK Aneby48:1717:56
2Julia ErikssonSOK Aneby49:27+1:1018:22
3Marcus ScharffOK 64 Torpa54:49+6:3220:22
Nadja AhlOK 64 Torpaej start
Nora AxelssonOK 64 Torpaej start
David DackeSOK Anebyej start
Andrea ScharffOK 64 Torpaej start

U4

3 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Agnes KindgrenNässjö OKej godkänd

Öppen motion 1

1 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove JakobssonEksjö SOK29:0615:33

Öppen motion 3

2 690 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy OlaussonSOK Aneby39:5614:50
2Andreas KarlssonNässjö OK41:12+1:1615:18
3Ingela KlassonNässjö OK44:59+5:0316:43
Jörgen StenhagNässjö OKej start

Öppen motion 4

3 570 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter SahlinNässjö OK34:399:42
2Anna LennartssonNässjö OK38:30+3:5110:47
3Linda KindgrenNässjö OK40:37+5:5811:22
4Mona LindénEksjö SOK44:29+9:5012:27
5Patrik PerssonNässjö OK46:32+11:5313:02
6Alice StrömgrenSOK Aneby46:34+11:5513:02
7Carole CarlssonSol Tranås53:45+19:0615:03
8Per LennartssonNässjö OK55:04+20:2515:25
9Elin EkbladhSol Tranås57:20+22:4116:03
10Kinna ÅslundSol Tranås57:21+22:4216:03
11Adam HilalNässjö OK1:01:21+26:4217:11
12Sven Eriksson TerlegårdNässjö OK1:01:24+26:4517:11
13Madelene OhrtSol Tranås1:02:09+27:3017:24
14Ulrika BrickarpSol Tranås1:02:10+27:3117:24
Fredrik WibringSol Tranåsej godkänd
Cecilia SahlstedtSol Tranåsej start

Öppen motion 5

4 790 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas EkbladhSol Tranås32:316:47
2Fanny SundbladEksjö SOK34:26+1:557:11
3Albert BrickarpSol Tranås45:56+13:259:35
4Jonas HåkanssonEksjö SOK46:32+14:019:42
5Jonny LindénEksjö SOK46:37+14:069:43
6Henrik OhrtSol Tranås49:21+16:5010:18
7Christian EricssonEksjö Garnisons IF49:37+17:0610:21
8Mikael ÖrnOK Bävern51:17+18:4610:42
9Johan BlomgrenSOK Aneby52:20+19:4910:55
10Simon KarlssonSol Tranås53:02+20:3111:04
11Monica HenrikssonEksjö SOK58:33+26:0212:13
12Stefan ÅslundSol Tranås1:04:04+31:3313:22
13Moa SahlstedtSol Tranås1:06:24+33:5313:51
14Hanna SkoglundSol Tranås1:06:27+33:5613:52
Marcus SkoglundSol Tranåsej godkänd
Magnus NilssonEksjö SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser