Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM Sport Vintercup #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM Sport Vintercup #3
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: lördag 23 februari 2019

Svart lång (herr huvudklass)

10 600 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus MillegårdSävedalens AIK1:08:426:28
2Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:11:04+2:226:42
3Viktor WassénHalden SK1:14:22+5:407:00
4Heino OllinSävedalens AIK1:15:12+6:307:05
5Sergey FedatsenkaSävedalens AIK1:17:46+9:047:20
6Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:18:25+9:437:23
7Erik EngstrandIFK Göteborg Orientering1:20:03+11:217:33
8Felix AxelssonMarkbygdens OK1:21:12+12:307:39
9Henrik HåkanssonGöteborg-Majorna OK1:22:22+13:407:46
10Tim JohanssonFK Friskus-Varberg1:27:10+18:288:13
11Anders HederskogIFK Göteborg Orientering1:29:47+21:058:28
12Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:35:34+26:529:00
13Magnus HomannOK Orinto1:38:17+29:359:16
14Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK1:42:51+34:099:42
15Laust SörensenGöteborg-Majorna OK2:04:57+56:1511:47
16Johan WinteråsVästerbergslagens OL2:26:52+1:18:1013:51
17Martin GustafssonKlubblös2:27:44+1:19:0213:56
18Johan KarlssonKlubblös2:27:51+1:19:0913:56
Fredrik EdénIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Kevin StåhlGöteborg-Majorna OKej godkänd
Anton KarlssonOK Kullingshofej start
Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orienteringej start
Fredrik NorellFrölunda OLej start
Fredrik WennermarkSävedalens AIKej start

Svart mellan (dam huvudklass)

8 400 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eskil KinnebergIFK Göteborg Orientering54:276:28
2Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:01:22+6:557:18
3Niclas JonassonIFK Göteborg Orientering1:04:06+9:397:37
4Carl JosefssonSävedalens AIK1:07:23+12:568:01
5Casper SkeppSävedalens AIK1:10:23+15:568:22
6Elisabeth HanssonIFK Lidingö SOK1:15:15+20:488:57
7Maria MagnussonSävedalens AIK1:15:43+21:169:00
8Kirsi NurmiIFK Göteborg Orientering1:22:09+27:429:46
9Emmi JokelaIFK Göteborg Orientering1:23:52+29:259:59 Ladda ner rutt i gpx-format
10Elin PetterssonIFK Göteborg Orientering1:25:14+30:4710:08
11Anton KastrupSävedalens AIK1:26:30+32:0310:17
12Aina EdgrenGöteborg-Majorna OK1:26:37+32:1010:18
13Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK1:28:30+34:0310:32
13Stina BergSävedalens AIK1:28:30+34:0310:32
15Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg1:29:04+34:3710:36
16Lovisa NilssonSävedalens AIK1:31:03+36:3610:50
17Emma AnderssonSävedalens AIK1:31:13+36:4610:51
18Camilla EngstrandIFK Göteborg Orientering1:32:17+37:5010:59
19Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK1:32:30+38:0311:00
20Emma LindénFK Friskus-Varberg1:35:01+40:3411:18
21Jimmy PetterssonIFK Göteborg Orientering1:39:55+45:2811:53
22Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK2:00:24+1:05:5714:20
Mats GustafssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Elias LjungqvistSävedalens AIKej godkänd
David AnderssonIFK Lidingö SOKej godkänd
Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Anastasia DzianisavaSävedalens AIKej godkänd
Simon BjörklundSävedalens AIKej start

Svart kort

4 300 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik NordholmSävedalens AIK40:389:26 Ladda ner rutt i gpx-format
2Johan BerglundSävedalens AIK41:27+0:499:38
3Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK43:30+2:5210:06
4Tobias JohanssonOK Löftan43:48+3:1010:11
5Magnus JosefssonSävedalens AIK45:58+5:2010:41
6Veronica LindgrenOK Skogshjortarna48:04+7:2611:10
7Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK49:16+8:3811:27
8Pierre KarlssonOK Alehof52:20+11:4212:10
9Per NordholmSävedalens AIK57:51+17:1313:27
10Stig LarssonGöteborg-Majorna OK58:04+17:2613:30
11Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK58:44+18:0613:39
12Peter WallentinLerums SOK1:04:03+23:2514:53
13Gösta ErikssonFK Friskus-Varberg1:17:06+36:2817:55
14Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:21:02+40:2418:50
15Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK1:28:12+47:3420:30
Susanne BerglundSävedalens AIKej godkänd
Eva ErikssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Marina AxelssonMarkbygdens OKej godkänd
Nils GrimbeckSävedalens AIKej start
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser