Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sprint-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sprint-KM
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: lördag 1 december 2018

D21

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna EnvallIK Hakarpspojkarna21:298:35

H21

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna16:176:30

D20

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna22:489:07

D18

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella PalmIK Hakarpspojkarna19:037:37

H18

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna16:266:34
2Joar HertinIK Hakarpspojkarna16:41+0:156:40
3Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna17:52+1:267:08

D16

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna19:267:46
2Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna24:35+5:099:50

H16

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna18:507:32
2Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna19:22+0:327:44
3Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna19:56+1:067:58
4Oscar OlinIK Hakarpspojkarna22:02+3:128:48

D14

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Minna PalmIK Hakarpspojkarna16:468:23
2Tova RangertIK Hakarpspojkarna18:08+1:229:04
3Emma OlinIK Hakarpspojkarna18:20+1:349:10
4Stella RangertIK Hakarpspojkarna19:49+3:039:54

H14

2 000 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Olle KarlssonIK Hakarpspojkarnaej start
Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

D12

1 300 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Signe EskilssonIK Hakarpspojkarnaej start
Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

H12

1 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns SandahlIK Hakarpspojkarna9:287:16

H10

1 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olov HertinIK Hakarpspojkarna11:388:56

D40

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna19:517:56
2Anna OlinIK Hakarpspojkarna26:53+7:0210:45

D45

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena SandbergIK Hakarpspojkarna25:0610:02
Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarnaej start
Hanna PalmIK Hakarpspojkarnaej start

H45

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna17:587:11
2Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna18:05+0:077:14
2Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna18:05+0:077:14
4Markus OlinIK Hakarpspojkarna21:04+3:068:25
5Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna21:51+3:538:44

H50

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristian PalmIK Hakarpspojkarna19:187:43
2Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna19:19+0:017:43
3Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna21:06+1:488:26
Matti EnvallIK Hakarpspojkarnaej start

H65

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna33:4016:50

D70

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna27:2513:42

H70

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna32:5016:25
2Gunnar AnderssonIK Vista34:42+1:5217:21
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser