Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercupen #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercupen #3
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: söndag 16 december 2018

3 banor

7 390 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola SöderbergOK Skogsfalken1:04:038:40
2Ulf JungstrandOK Skogsfalken1:11:03+7:009:36
3Magnus EmilssonOK Skogsfalken1:21:02+16:5910:57
4Jonas JohanssonOK Skogsfalken1:31:18+27:1512:21
5Paul OlssonOK Skogsfalken1:31:51+27:4812:25
6Göran FastOK Pan-Kristianstad1:39:41+35:3813:29
7Jon MobergFK Göingarna1:43:56+39:5314:03
Lina BergmanOK Skogsfalkenej start
Lukas CarlssonOK Pan-Kristianstadej start

2 banor

4 890 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma EmilssonOK Skogsfalken43:418:55
2Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK57:17+13:3611:42
3Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad59:22+15:4112:08
4Pierre DanielssonOK Skogsfalken1:07:55+24:1413:53
5Elvira LjungbergOK Skogsfalken1:11:25+27:4414:36
6Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK1:11:36+27:5514:38
7Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:12:50+29:0914:53
8Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:14:25+30:4415:13
9Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad1:16:10+32:2915:34
10Linda HammarquistBroSö OK1:19:16+35:3516:12
11Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:21:19+37:3816:37
12Katarina FastOK Pan-Kristianstad1:23:40+39:5917:06
13Jonny LagerströmRonneby OK1:29:10+45:2918:14
14Julia KarlssonOK Skogsfalken1:39:23+55:4220:19
15Jonathan LjungbergOK Skogsfalken1:39:24+55:4320:19
16Carina LidforssJärla Orientering1:53:21+1:09:4023:10
17Anders WetterlingBroSö OK1:53:22+1:09:4123:11
Mikael KarlssonOK Skogsfalkenej godkänd
Nils KarlssonVäxjö AISej godkänd
Ella SöderbergOK Skogsfalkenej godkänd
Henrik ViktorssonOK Skogsfalkenej godkänd
Emil AlbinssonOK Skogsfalkenej start
Johan IdbergOK Pan-Kristianstadej start
Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OKej start
Barbro KärvhagOK Skogsfalkenej start
Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OKej start
Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OKej start
Anna ViktorssonOK Skogsfalkenej start

1 bana

2 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenneth KajsajunttiOK Skogsfalken25:2910:21
2Anders BlomqvistOK Skogsfalken25:40+0:1110:26
3Karin LindqvistStigmännen Karlshamns OK32:06+6:3713:02
Per Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd

Gul

2 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannah JosefssonOK Skogsfalken29:1111:23
2Matilda SöderbergOK Skogsfalken29:13+0:0211:24
3Carolina KarlssonOK Skogsfalken48:36+19:2518:59
4Anna SimonssonStigmännen Karlshamns OK56:39+27:2822:07
Agnes OlssonOK Skogsfalkenej godkänd

Vit

2 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Erik KarlssonOK Skogsfalkenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser