Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercup nr 10, Pan-Kristianstad

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercup nr 10, Pan-Kristianstad
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: söndag 10 februari 2019

5 banor

13 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar JohanssonKarlskrona SOK1:11:025:15
2Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad1:16:06+5:045:37
3Henrik BerlinOK Orion1:23:38+12:366:11
4Fredrik SmedbergOK Skogsfalken1:34:54+23:527:01
5Theis MunktvedAllerød OK1:40:59+29:577:28

4 banor

9 940 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar ModigOK Pan-Kristianstad52:135:15
2Lukas KatvalaKarlskrona SOK53:56+1:435:25
3Emil PetterssonKarlskrona SOK55:16+3:035:33
4Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK55:40+3:275:36
5Yuri OmelchenkoOK Orion55:53+3:405:37
6Magnus LarssonFK Göingarna58:29+6:165:53
7Hugo LarssonKarlskrona SOK59:06+6:535:56
8Henrik EngOK Pan-Kristianstad1:01:07+8:546:08
9Henrik ModigOK Pan-Kristianstad1:04:09+11:566:27
10Anders SelinFK Göingarna1:05:13+13:006:33
11Jesper HåkanssonFK Göingarna1:05:52+13:396:37
12Magnus LarssonKarlskrona SOK1:07:28+15:156:47
13Magnus EmilssonFK Åsen1:13:20+21:077:22
14Jonas EdvardssonHästveda OK1:15:19+23:067:34
15Emma ZettervallKarlskrona SOK1:16:20+24:077:40
16Håkan ErikssonHästveda OK1:16:35+24:227:42
17Nils HelmerssonHässleholms OK1:20:33+28:208:06
18Johan NöjdFK Göingarna1:25:43+33:308:37
Pontus JohanssonKarlskrona SOKej start
Jakob WilhelmssonKarlskrona SOKej start

3 banor

7 420 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel KristianssonSkåneslättens OL48:456:34
2Wilmer SelinFK Göingarna50:23+1:386:47
3Mats BrorssonTockarps IK50:54+2:096:51
4Marie EngOK Pan-Kristianstad53:10+4:257:09
5Svante SelinFK Göingarna53:44+4:597:14
6Magnus GranqvistFK Göingarna53:46+5:017:14
7Jesper KolmodinAndrarums IF54:15+5:307:18
8Pär FridsellOK Pan-Kristianstad54:40+5:557:22
9Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers55:22+6:377:27
10Sara EngOK Pan-Kristianstad56:51+8:067:39
11Paul IripFK Göingarna57:03+8:187:41
12Ulf ÅkessonHärlövs IF1:00:07+11:228:06
13Matthew ArcherOK Pan-Kristianstad1:01:03+12:188:13
14Anders BlomqvistOK Skogsfalken1:01:54+13:098:20
15Helena GummessonKarlskrona SOK1:02:15+13:308:23
16Mikael PerssonFK Göingarna1:02:17+13:328:23
17Alice OlvegårdFK Göingarna1:04:37+15:528:42
18Emmy PalmFK Boken1:05:42+16:578:51
19Camilla SelinFK Göingarna1:06:00+17:158:53
20Carina RydlundHässleholms OK1:06:47+18:029:00
21Torgny HolmströmHärlövs IF1:07:19+18:349:04
22Stefan CaleklintKarlskrona SOK1:08:31+19:469:14
23Ulf JohanssonKarlskrona SOK1:09:43+20:589:23
24Ingela ThoressonAndrarums IF1:11:25+22:409:37
25Jon MobergFK Göingarna1:12:07+23:229:43
26Kristina BerlinKarlskrona SOK1:12:09+23:249:43
27Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:13:22+24:379:53
28Anna WikströmHästveda OK1:13:40+24:559:55
29Christel OlssonFK Åsen1:17:11+28:2610:24
30Björn ZettervallKarlskrona SOK1:19:44+30:5910:44
31Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad1:26:00+37:1511:35
32Göran von RosenMalmö OK1:26:06+37:2111:36
33Mats KarlssonKarlskrona SOK1:28:36+39:5111:56
34Elena KurashovaFK Åsen1:28:50+40:0511:58
Erik MånssonKlubblösutgått
Hans PerssonAndrarums IFej start

2 banor

4 920 m, 67 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ModigOK Pan-Kristianstad26:235:21
2Emil FolinoKarlskrona SOK26:44+0:215:26
3Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK33:22+6:596:46
4Anna PerssonFK Göingarna36:59+10:367:31
5Lars SäfströmOK Pan-Kristianstad37:04+10:417:32
6Lisa FolinoKarlskrona SOK37:27+11:047:36
7Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad37:38+11:157:38
8Frida PalmFK Boken37:50+11:277:41
9Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad38:17+11:547:46
10Hilma HolmströmHärlövs IF40:05+13:428:08
11Dorthe MunktvedAllerød OK40:36+14:138:15
12Kent TörnqvistKarlskrona SOK40:46+14:238:17
13Martin SjöbergOK Pan-Kristianstad41:23+15:008:24
14David BengtssonFK Åsen42:27+16:048:37
15Peter WilhelmssonKarlskrona SOK44:39+18:169:04
16Maria SibilevaKarlskrona SOK44:58+18:359:08
17Tuva SelinFK Göingarna45:13+18:509:11
18Maria MickelåkerAndrarums IF45:27+19:049:14
19Viola HolmströmHärlövs IF45:38+19:159:16
20Helena KristianssonHässleholms OK46:00+19:379:20
21Svante LorentzsonBroSö OK46:39+20:169:28
22Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK46:48+20:259:30
23Britt-Marie SvenssonOK Pan-Kristianstad46:53+20:309:31
24Annika FrantzBroSö OK46:57+20:349:32
25Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK46:58+20:359:32
26Märta SvennerudKarlskrona SOK48:21+21:589:49
27Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad49:14+22:5110:00
28Nellie RydlundHässleholms OK50:22+23:5910:14
29Zacharias ÅkerlundStigmännen Karlshamns OK51:03+24:4010:22
30Kerstin OlvegårdFK Göingarna53:06+26:4310:47
31Christina SternerTockarps IK53:18+26:5510:50
32Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK53:19+26:5610:50
33Gunnel HanssonKarlskrona SOK53:22+26:5910:50
34Claes OlvegårdFK Göingarna53:30+27:0710:52
35Annika JosefssonKarlskrona SOK54:11+27:4811:00
36Jan PerssonYstads OK54:50+28:2711:08
37Anna Simonsson-SøndenåBroSö OK55:39+29:1611:18
38Linda HammarquistBroSö OK55:57+29:3411:22
39Roland OffrellOK Pan-Kristianstad56:22+29:5911:27
40Oleksii ZhelobkovKarlskrona SOK56:55+30:3211:34
41Ola WinqvistFK Göingarna57:09+30:4611:36
42Hans-Inge HanssonOK Pan-Kristianstad57:10+30:4711:37
43Tom LindbergLunds OK57:43+31:2011:43
44Linnea RydlundHässleholms OK58:01+31:3811:47
45Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna58:20+31:5711:51
46Nils NilssonOK Pan-Kristianstad59:41+33:1812:07
47Erik HanssonKarlskrona SOK1:00:19+33:5612:15
48Lars DahlHärlövs IF1:01:18+34:5512:27
49Susanna CaleklintKarlskrona SOK1:02:39+36:1612:44
50Sofie EkenbergStigmännen Karlshamns OK1:02:52+36:2912:46
51Lena SöderlundTormestorps IF1:04:12+37:4913:02
52Bertil OttossonFK Göingarna1:05:22+38:5913:17
53Ann-Sofie RobértStigmännen Karlshamns OK1:05:56+39:3313:24
54Pia LarssonFK Göingarna1:05:58+39:3513:24
55Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:06:37+40:1413:32
56Pierre RobértStigmännen Karlshamns OK1:07:03+40:4013:37
57Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad1:08:16+41:5313:52
58Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:09:52+43:2914:12
59Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:09:54+43:3114:12
60Mats WidesjöBroSö OK1:10:52+44:2914:24
61Birgitta OlssonOK Skogsfalken1:13:56+47:3315:01
62Kent R NilssonAndrarums IF1:17:46+51:2315:48
63Alma SvennerudKarlskrona SOK1:20:26+54:0316:20
64Stefan NilssonStigmännen Karlshamns OK1:29:42+1:03:1918:13
65Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF1:52:25+1:26:0222:50
Kenth SvenssonOK Skogsfalkendiskvalificerad
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstadutgått
Agnes BerlinKarlskrona SOKej start
Kasper FagerKarlskrona SOKej start
Johan FridströmKarlskrona SOKej start
Rebecka OlssonKarlskrona SOKej start
Anton TörnqvistKarlskrona SOKej start

1 bana

2 560 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad18:337:14
2Niklas EdvardssonFK Göingarna19:42+1:097:41
3Per Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OK23:41+5:089:15
4Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK25:02+6:299:46
5Elinor DelinFK Åsen26:16+7:4310:15
6Frida LindebergOK Pan-Kristianstad33:00+14:2712:53
7Bo UllmanOK Pan-Kristianstad33:42+15:0913:09
8Petra AreskougFK Åsen34:06+15:3313:19
9Edvin SelinFK Göingarna36:08+17:3514:06
10Kristin LindbergLunds OK36:25+17:5214:13
11Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK46:05+27:3218:00
12Sandra WiduchKarlskrona SOK47:04+28:3118:23
13Lars-Erik HallbergFK Boken48:57+30:2419:07
14Ingvar PerssonFK Åsen49:58+31:2519:31
15Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad57:23+38:5022:24
16Jan Åke HanssonStigmännen Karlshamns OK1:04:16+45:4325:06
17Bengt-Göran FrantzBroSö OK1:07:00+48:2726:10
18Roger NilssonFK Åsen1:09:20+50:4727:05
Inger FrickFK Göingarnadiskvalificerad
My FridströmKarlskrona SOKej start

Gul bana

2 550 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ZettervallKarlskrona SOK23:129:05
2Albin PerssonKarlskrona SOK23:16+0:049:07
3Isak EngOK Pan-Kristianstad24:00+0:489:24
4Kati NémethStigmännen Karlshamns OK27:39+4:2710:50
5Troj GunnarssonBig Foot Orienteers30:35+7:2311:59
6Jurgita PrakapieneBig Foot Orienteers30:53+7:4112:06
7Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK31:22+8:1012:18
8Malte RobértStigmännen Karlshamns OK31:26+8:1412:19
9Stefan PerssonKarlskrona SOK33:23+10:1113:05
10Ann-Sofie SilverskärKarlskrona SOK33:31+10:1913:08
11Maria PerssonKarlskrona SOK33:40+10:2813:12
12Hugo GranqvistFK Göingarna35:20+12:0813:51
13Mirja SilverskärKarlskrona SOK38:51+15:3915:14
14Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK41:34+18:2216:18
15Barbro NilssonAndrarums IF55:04+31:5221:35
16Frida EmilssonFK Åsen1:01:07+37:5523:58
17Sonia KurashovaFK Åsen1:01:10+37:5823:59
18Ellen MobergFK Göingarna1:04:20+41:0825:13
19Anna MobergFK Göingarna1:04:29+41:1725:17
20Karin WidesjöBroSö OK1:27:35+1:04:2334:20
Nils PerssonKarlskrona SOKdiskvalificerad
Marie SvennerudKarlskrona SOKdiskvalificerad
Nelly CarlssonStigmännen Karlshamns OKej start
Simon SilverskärKarlskrona SOKej start

Vit bana

2 360 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebbe EkenbergStigmännen Karlshamns OK28:2912:04
2Anders PetersonStigmännen Karlshamns OK33:32+5:0314:12
3Axel Persson JeppssonFK Göingarna36:15+7:4615:21
4Linnea EngOK Pan-Kristianstad36:56+8:2715:38
5Olle FagerlundStigmännen Karlshamns OK43:00+14:3118:13
6Ann-Sophie NilssonStigmännen Karlshamns OK43:07+14:3818:16
7Alma EkenbergStigmännen Karlshamns OK44:28+15:5918:50
8Ivan RobértStigmännen Karlshamns OK44:45+16:1618:57
Sigge RobértStigmännen Karlshamns OKutgått
Alice CarlssonStigmännen Karlshamns OKej start

Utan tidtagning

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Aina NordströmFK Göingarna1:18:11
Alfred WessbergHärlövs IF52:37
Gunnar WessbergHärlövs IF56:49
Kerstin WessbergHärlövs IF48:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser