Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vintercup nr 10, Pan-Kristianstad

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercup nr 10, Pan-Kristianstad
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: söndag 10 februari 2019

Allerød OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Theis Munktved5 banor (5)1:40:59+29:577:28
11Dorthe Munktved2 banor (66)40:36+14:138:15

Andrarums IF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Jesper Kolmodin3 banor (34)54:15+5:307:18
15Barbro NilssonGul bana (22)55:04+31:5221:35
18Maria Mickelåker2 banor (66)45:27+19:049:14
24Ingela Thoresson3 banor (34)1:11:25+22:409:37
62Kent R Nilsson2 banor (66)1:17:46+51:2315:48
Hans Persson3 banor (34)ej start

Big Foot Orienteers

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Troj GunnarssonGul bana (22)30:35+7:2311:59
6Jurgita PrakapieneGul bana (22)30:53+7:4112:06
9Patrik Gunnarsson3 banor (34)55:22+6:377:27

BroSö OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Bengt-Göran Frantz1 bana (19)1:07:00+48:2726:10
20Karin WidesjöGul bana (22)1:27:35+1:04:2334:20
21Svante Lorentzson2 banor (66)46:39+20:169:28
24Annika Frantz2 banor (66)46:57+20:349:32
37Anna Simonsson-Søndenå2 banor (66)55:39+29:1611:18
38Linda Hammarquist2 banor (66)55:57+29:3411:22
60Mats Widesjö2 banor (66)1:10:52+44:2914:24

FK Boken

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Frida Palm2 banor (66)37:50+11:277:41
13Lars-Erik Hallberg1 bana (19)48:57+30:2419:07
18Emmy Palm3 banor (34)1:05:42+16:578:51

FK Göingarna

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Wilmer Selin3 banor (34)50:23+1:386:47
2Niklas Edvardsson1 bana (19)19:42+1:097:41
3Axel Persson JeppssonVit bana (8)36:15+7:4615:21
4Anna Persson2 banor (66)36:59+10:367:31
5Svante Selin3 banor (34)53:44+4:597:14
6Magnus Larsson4 banor (18)58:29+6:165:53
6Magnus Granqvist3 banor (34)53:46+5:017:14
9Edvin Selin1 bana (19)36:08+17:3514:06
10Anders Selin4 banor (18)1:05:13+13:006:33
11Jesper Håkansson4 banor (18)1:05:52+13:396:37
11Paul Irip3 banor (34)57:03+8:187:41
12Hugo GranqvistGul bana (22)35:20+12:0813:51
16Mikael Persson3 banor (34)1:02:17+13:328:23
17Alice Olvegård3 banor (34)1:04:37+15:528:42
17Tuva Selin2 banor (66)45:13+18:509:11
18Johan Nöjd4 banor (18)1:25:43+33:308:37
18Ellen MobergGul bana (22)1:04:20+41:0825:13
19Camilla Selin3 banor (34)1:06:00+17:158:53
19Anna MobergGul bana (22)1:04:29+41:1725:17
25Jon Moberg3 banor (34)1:12:07+23:229:43
30Kerstin Olvegård2 banor (66)53:06+26:4310:47
34Claes Olvegård2 banor (66)53:30+27:0710:52
41Ola Winqvist2 banor (66)57:09+30:4611:36
45Ann-Katrin Almquist2 banor (66)58:20+31:5711:51
52Bertil Ottosson2 banor (66)1:05:22+38:5913:17
54Pia Larsson2 banor (66)1:05:58+39:3513:24
Aina NordströmUtan tidtagning (4)1:18:11
Inger Frick1 bana (19)diskvalificerad

FK Åsen

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Elinor Delin1 bana (19)26:16+7:4310:15
8Petra Areskoug1 bana (19)34:06+15:3313:19
13Magnus Emilsson4 banor (18)1:13:20+21:077:22
14David Bengtsson2 banor (66)42:27+16:048:37
14Ingvar Persson1 bana (19)49:58+31:2519:31
16Frida EmilssonGul bana (22)1:01:07+37:5523:58
17Sonia KurashovaGul bana (22)1:01:10+37:5823:59
18Roger Nilsson1 bana (19)1:09:20+50:4727:05
29Christel Olsson3 banor (34)1:17:11+28:2610:24
34Elena Kurashova3 banor (34)1:28:50+40:0511:58

Härlövs IF

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Hilma Holmström2 banor (66)40:05+13:428:08
12Ulf Åkesson3 banor (34)1:00:07+11:228:06
19Viola Holmström2 banor (66)45:38+19:159:16
21Torgny Holmström3 banor (34)1:07:19+18:349:04
48Lars Dahl2 banor (66)1:01:18+34:5512:27
65Kjell-Arne Pettersson2 banor (66)1:52:25+1:26:0222:50
Alfred WessbergUtan tidtagning (4)52:37
Gunnar WessbergUtan tidtagning (4)56:49
Kerstin WessbergUtan tidtagning (4)48:38

Hässleholms OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Nils Helmersson4 banor (18)1:20:33+28:208:06
20Carina Rydlund3 banor (34)1:06:47+18:029:00
20Helena Kristiansson2 banor (66)46:00+19:379:20
28Nellie Rydlund2 banor (66)50:22+23:5910:14
44Linnea Rydlund2 banor (66)58:01+31:3811:47

Hästveda OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Jonas Edvardsson4 banor (18)1:15:19+23:067:34
16Håkan Eriksson4 banor (18)1:16:35+24:227:42
28Anna Wikström3 banor (34)1:13:40+24:559:55

Karlskrona SOK

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oscar Johansson5 banor (5)1:11:025:15
1Erik ZettervallGul bana (22)23:129:05
2Lukas Katvala4 banor (18)53:56+1:435:25
2Albin PerssonGul bana (22)23:16+0:049:07
2Emil Folino2 banor (66)26:44+0:215:26
3Emil Pettersson4 banor (18)55:16+3:035:33
4Maxim Omelchenko4 banor (18)55:40+3:275:36
6Lisa Folino2 banor (66)37:27+11:047:36
7Hugo Larsson4 banor (18)59:06+6:535:56
9Stefan PerssonGul bana (22)33:23+10:1113:05
10Ann-Sofie SilverskärGul bana (22)33:31+10:1913:08
11Maria PerssonGul bana (22)33:40+10:2813:12
12Magnus Larsson4 banor (18)1:07:28+15:156:47
12Kent Törnqvist2 banor (66)40:46+14:238:17
12Sandra Widuch1 bana (19)47:04+28:3118:23
13Mirja SilverskärGul bana (22)38:51+15:3915:14
14Hjalmar SvennerudGul bana (22)41:34+18:2216:18
15Emma Zettervall4 banor (18)1:16:20+24:077:40
15Helena Gummesson3 banor (34)1:02:15+13:308:23
15Peter Wilhelmsson2 banor (66)44:39+18:169:04
16Maria Sibileva2 banor (66)44:58+18:359:08
22Stefan Caleklint3 banor (34)1:08:31+19:469:14
23Ulf Johansson3 banor (34)1:09:43+20:589:23
25Jakob Omelchenko2 banor (66)46:58+20:359:32
26Kristina Berlin3 banor (34)1:12:09+23:249:43
26Märta Svennerud2 banor (66)48:21+21:589:49
27Johanna Wilhelmsson3 banor (34)1:13:22+24:379:53
30Björn Zettervall3 banor (34)1:19:44+30:5910:44
33Mats Karlsson3 banor (34)1:28:36+39:5111:56
33Gunnel Hansson2 banor (66)53:22+26:5910:50
35Annika Josefsson2 banor (66)54:11+27:4811:00
40Oleksii Zhelobkov2 banor (66)56:55+30:3211:34
47Erik Hansson2 banor (66)1:00:19+33:5612:15
49Susanna Caleklint2 banor (66)1:02:39+36:1612:44
63Alma Svennerud2 banor (66)1:20:26+54:0316:20
Nils PerssonGul bana (22)diskvalificerad
Marie SvennerudGul bana (22)diskvalificerad
Pontus Johansson4 banor (18)ej start
Jakob Wilhelmsson4 banor (18)ej start
Agnes Berlin2 banor (66)ej start
Kasper Fager2 banor (66)ej start
Johan Fridström2 banor (66)ej start
Rebecka Olsson2 banor (66)ej start
Anton Törnqvist2 banor (66)ej start
My Fridström1 bana (19)ej start
Simon SilverskärGul bana (22)ej start

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Erik Månsson3 banor (34)utgått

Lunds OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Kristin Lindberg1 bana (19)36:25+17:5214:13
43Tom Lindberg2 banor (66)57:43+31:2011:43

Malmö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
32Göran von Rosen3 banor (34)1:26:06+37:2111:36

OK Orion

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Henrik Berlin5 banor (5)1:23:38+12:366:11
5Yuri Omelchenko4 banor (18)55:53+3:405:37

OK Pan-Kristianstad

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oscar Modig4 banor (18)52:135:15
1Erik Modig2 banor (66)26:235:21
1Elin Carlsson1 bana (19)18:337:14
2Fredrik Nilsson5 banor (5)1:16:06+5:045:37
3Isak EngGul bana (22)24:00+0:489:24
4Marie Eng3 banor (34)53:10+4:257:09
4Linnea EngVit bana (8)36:56+8:2715:38
5Lars Säfström2 banor (66)37:04+10:417:32
6Frida Lindeberg1 bana (19)33:00+14:2712:53
7Johanna Karlsson2 banor (66)37:38+11:157:38
7Bo Ullman1 bana (19)33:42+15:0913:09
8Henrik Eng4 banor (18)1:01:07+8:546:08
8Pär Fridsell3 banor (34)54:40+5:557:22
9Henrik Modig4 banor (18)1:04:09+11:566:27
9Eva Folkesson Lööf2 banor (66)38:17+11:547:46
10Sara Eng3 banor (34)56:51+8:067:39
13Matthew Archer3 banor (34)1:01:03+12:188:13
13Martin Sjöberg2 banor (66)41:23+15:008:24
15Anna-Lisa Hansson1 bana (19)57:23+38:5022:24
23Britt-Marie Svensson2 banor (66)46:53+20:309:31
27Markus Svensson2 banor (66)49:14+22:5110:00
31Ulla Engelby3 banor (34)1:26:00+37:1511:35
39Roland Offrell2 banor (66)56:22+29:5911:27
42Hans-Inge Hansson2 banor (66)57:10+30:4711:37
46Nils Nilsson2 banor (66)59:41+33:1812:07
57Peo Bengtsson2 banor (66)1:08:16+41:5313:52
Raimo Salminen2 banor (66)utgått

OK Skogsfalken

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Fredrik Smedberg5 banor (5)1:34:54+23:527:01
14Anders Blomqvist3 banor (34)1:01:54+13:098:20
61Birgitta Olsson2 banor (66)1:13:56+47:3315:01
Kenth Svensson2 banor (66)diskvalificerad

Skåneslättens OL

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Joel Kristiansson3 banor (34)48:456:34

Stigmännen Karlshamns OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ebbe EkenbergVit bana (8)28:2912:04
2Anders PetersonVit bana (8)33:32+5:0314:12
3Jakob Emander2 banor (66)33:22+6:596:46
3Per Inge Eriksson1 bana (19)23:41+5:089:15
4Mats Petersson1 bana (19)25:02+6:299:46
4Kati NémethGul bana (22)27:39+4:2710:50
5Olle FagerlundVit bana (8)43:00+14:3118:13
6Ann-Sophie NilssonVit bana (8)43:07+14:3818:16
7Eric TenlandGul bana (22)31:22+8:1012:18
7Alma EkenbergVit bana (8)44:28+15:5918:50
8Malte RobértGul bana (22)31:26+8:1412:19
8Ivan RobértVit bana (8)44:45+16:1618:57
11Roland Ekelöf1 bana (19)46:05+27:3218:00
16Jan Åke Hansson1 bana (19)1:04:16+45:4325:06
22Owe Nilsson2 banor (66)46:48+20:259:30
29Zacharias Åkerlund2 banor (66)51:03+24:4010:22
32Annika Emander2 banor (66)53:19+26:5610:50
50Sofie Ekenberg2 banor (66)1:02:52+36:2912:46
53Ann-Sofie Robért2 banor (66)1:05:56+39:3313:24
55Lars-Gunnar Bengtsson2 banor (66)1:06:37+40:1413:32
56Pierre Robért2 banor (66)1:07:03+40:4013:37
58Bigge Bengtsson2 banor (66)1:09:52+43:2914:12
59Ann Öhlin2 banor (66)1:09:54+43:3114:12
64Stefan Nilsson2 banor (66)1:29:42+1:03:1918:13
Sigge RobértVit bana (8)utgått
Nelly CarlssonGul bana (22)ej start
Alice CarlssonVit bana (8)ej start

Tockarps IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Mats Brorsson3 banor (34)50:54+2:096:51
31Christina Sterner2 banor (66)53:18+26:5510:50

Tormestorps IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
51Lena Söderlund2 banor (66)1:04:12+37:4913:02

Ystads OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
36Jan Persson2 banor (66)54:50+28:2711:08

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila