Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Jullöpet 2018

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Jullöpet 2018
Arrangörsorganisation: Trollhättans SK
Datum: söndag 16 december 2018

HD Kort

2 910 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK22:387:46
2Lina LarssonVänersborgs SK26:14+3:369:00
3Rebecca BejbomCentrum OK27:44+5:069:31
4Tomas AnderssonVänersborgs SK28:29+5:519:47
5Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK28:37+5:599:50
6Lars HogedalVänersborgs SK29:10+6:3210:01
7Olivia GustafssonTrollhättans SOK30:10+7:3210:21
8Sofia GustafssonTrollhättans SOK30:13+7:3510:23
9Gunnar BejbomUddevalla OK33:03+10:2511:21
10Lars LjungbergTrollhättans SOK33:26+10:4811:29
11Leif OlofssonOK Flundrehof34:46+12:0811:56
12Hans LindqvistTrollhättans SOK35:02+12:2412:02
13Gunnel JernstigTrollhättans SOK37:17+14:3912:48
14Nils-Erik GunnarssonOK Gipen38:14+15:3613:08
15Peter LarssonTrollhättans SOK38:54+16:1613:22
16Simon ThörnbladOK Flundrehof41:19+18:4114:11
17Gunilla HolmbergHerrestads AIF44:38+22:0015:20
18Gunnar ChristianssonTrollhättans SK44:45+22:0715:22
19Johan MobergTrollhättans SOK46:07+23:2915:50
20Eva LindahlOK Gipen50:53+28:1517:29
21Gunilla HogedalVänersborgs SK53:46+31:0818:28
22Eva OlofssonOK Flundrehof1:00:36+37:5820:49
23Radka KühnelTrollhättans SOK1:05:53+43:1522:38

Damer

6 130 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira BjörklundTrollhättans SOK37:486:09
2Åsa Holmstrand OllanderOK Landehof38:41+0:536:18
3Maria HolmstrandOK Landehof39:18+1:306:24
4Alicia FribergIF Hagen48:37+10:497:55
5Nina BejbomUddevalla OK50:35+12:478:15
6Karin LaurellOK Flundrehof58:51+21:039:36
7Therese SkogsbergTrollhättans SK1:03:34+25:4610:22
8Louise SkogsbergTrollhättans SK1:03:35+25:4710:22

Herrar

6 130 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David BejbomJärla Orientering29:564:52
2David AlménVänersborgs SK32:28+2:325:17
3Patrik SvantessonTrollhättans SOK35:46+5:505:50
4Joachim FribergIF Hagen38:00+8:046:11
5Magnus VedinTrollhättans SOK38:17+8:216:14
6Nils-Olof LarssonVänersborgs SK44:56+15:007:19
7Hans KööhlerTrollhättans SOK48:18+18:227:52
8Bo KarlssonLjungskile FK51:21+21:258:22
9Ulf BjörkdahlHerrestads AIF55:21+25:259:01
10Gabriel ThörnbladOK Flundrehof57:47+27:519:25
11Mattias HolmstrandOK Landehof1:02:19+32:2310:09
12Hampus KarlssonTrollhättans SK1:03:39+33:4310:23
Alvin OllanderOK Landehofej godkänd

HD Lätt

2 160 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar HolmstrandOK Landehof23:1610:46
2Isak OllanderOK Landehof24:28+1:1211:19
3Edith HolmstrandOK Landehof24:29+1:1311:20
4Maria BjörklundTrollhättans SOK39:09+15:5318:07
5Alexander VedinTrollhättans SOK42:02+18:4619:27
6Hilma NordinOK Skogsvargarna42:48+19:3219:48
7Jan BruneflodOK Gipen43:34+20:1820:10
8Lillemor HallinOK Landehof48:53+25:3722:37

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser