Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VBN deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VBN deltävling 1
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: torsdag 29 november 2018

Bredaryds SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Emil AuseliusHerr lång (10)1:04:16+0:236:42
11Anton GunnarssonHerr mellan (32)50:25+4:257:53

Eksjö SOK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Thea Nordin AbajiDam mellan (18)1:15:36+19:3911:49
15Martina RizziDam mellan (18)1:22:10+26:1312:51
19Simon SvahnHerr mellan (32)1:01:11+15:119:34
25Oskar SvahnHerr mellan (32)1:12:01+26:0111:16
Jonas HåkanssonHerr mellan (32)ej godkänd
Simon FreylandHerr lång (10)ej godkänd
Linda NordinDam mellan (18)ej start

Gränna-Bygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Philip HjellströmHerr kort (8)42:09+9:1911:56

IF Hallby SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erik StillemarkHerr kort (8)32:509:18
3Fredrik MouchardHerr kort (8)34:53+2:039:52

IFK Göteborg Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Thea FagerströmDam mellan (18)1:06:59+11:0210:28

IK Hakarpspojkarna

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Isa EnvallDam mellan (18)55:578:45
2Elna ForsbergDam mellan (18)56:05+0:088:46
3Ella PalmDam mellan (18)56:09+0:128:47
4Ida EskilssonDam mellan (18)56:51+0:548:53
4Joar HertinHerr mellan (32)46:27+0:277:16
5Klas BjörkHerr kort (8)51:14+18:2414:30
5Andreas JanssonHerr lång (10)1:05:44+1:516:51
6Hilda Holmqvist JohanssonDam mellan (18)1:02:02+6:059:42
6Isak EskilssonHerr mellan (32)46:34+0:347:17
6Joakim HederskogHerr lång (10)1:08:14+4:217:06
7Andreas GustafssonHerr lång (10)1:15:04+11:117:49
8Jakob IngströmHerr lång (10)1:18:01+14:088:08
9Lukas GranstedtHerr lång (10)1:18:27+14:348:10
10Sara GranstedtDam mellan (18)1:08:20+12:2310:41
10Mattias ÖhlundHerr mellan (32)48:30+2:307:35
11Ebba LindmanDam mellan (18)1:08:35+12:3810:43
12Eva ÖhlundDam mellan (18)1:09:03+13:0610:48
12Viktor GunnarssonHerr mellan (32)51:29+5:298:03
14Joel BjörnlingerHerr mellan (32)56:08+10:088:47
20Lars SvenssonHerr mellan (32)1:03:32+17:329:56
21Bo GranstedtHerr mellan (32)1:06:34+20:3410:25
22Bengt ÖhlundHerr mellan (32)1:08:57+22:5710:47
23Håkan JohanssonHerr mellan (32)1:09:11+23:1110:49
24Albin HjellströmHerr mellan (32)1:10:34+24:3411:02
Sonny AnderssonHerr kort (8)ej godkänd
Anette GranstedtDam mellan (18)ej godkänd
Matti EnvallHerr mellan (32)ej godkänd
Lennart SöderbergHerr mellan (32)ej godkänd
Emil ÖhlundHerr mellan (32)ej godkänd
Ebba EnvallDam mellan (18)ej start
Hanna PalmDam mellan (18)ej start
Adrian SjödinHerr mellan (32)ej start

Jönköpings OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lennart GustafssonHerr kort (8)32:52+0:029:18
16Fredrik SvenssonHerr mellan (32)56:46+10:468:53
26Martin BeijerHerr mellan (32)1:34:31+48:3114:47
27Anders BlomqvistHerr mellan (32)1:34:32+48:3214:47
Marcus ForsénHerr kort (8)ej godkänd

Malmö OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Agnes LindblomDam mellan (18)ej godkänd

Markbygdens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Olle BergstedtHerr mellan (32)58:06+12:069:05

OK Gränsen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ida KarlssonDam kort (2)53:12+4:4015:04
6Lars KarlssonHerr kort (8)53:14+20:2415:04

OK Njudung

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Albin TollHerr mellan (32)58:30+12:309:09

OK Ravinen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Jacob LindstamHerr mellan (32)48:19+2:197:33

OK Tranan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Gustav OhlinHerr mellan (32)56:11+10:118:47

OK Vivill

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Clara SamuelssonDam mellan (18)1:02:50+6:539:49

Os Hjälpkurvan

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Julia JuhaszDam kort (2)48:3213:44
1Axel ElmbladHerr mellan (32)46:007:11
1Axel GranqvistHerr lång (10)1:03:536:39
2Hugo JakobssonHerr mellan (32)46:05+0:057:12
3Hugo DjurstedtHerr mellan (32)46:14+0:147:14
3Gustav RuneforsHerr lång (10)1:04:18+0:256:42
4Oscar JohanssonHerr lång (10)1:04:33+0:406:43
5Johanna Källvik LeufvénDam mellan (18)59:29+3:329:18
5Maxim OmelchenkoHerr mellan (32)46:28+0:287:16
7Emanuel HerberthsonHerr mellan (32)47:38+1:387:27
8Erika Källvik LeufvénDam mellan (18)1:02:53+6:569:50
8Viktor WaernqvistHerr mellan (32)47:46+1:467:28
13Märta LjungbergDam mellan (18)1:10:45+14:4811:04
13Mattis PerssonHerr mellan (32)53:30+7:308:22
Hanna JohannessonDam mellan (18)ej godkänd
Albin KronkvistHerr mellan (32)ej godkänd
Petter BergstedtHerr mellan (32)ej start
Viktor Jellvert BörjesonHerr mellan (32)ej start

Vaggeryds SOK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Lisbeth KarlssonDam kort (2)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser