Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skene SoIS närtävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skene SoIS närtävling
Arrangörsorganisation: Skene Sim o IS
Datum: tisdag 10 maj 2011

Öppen motion 1

1 980 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob GranathMarkbygdens OK26:2113:18
2Totte HolmMarkbygdens OK26:48+0:2713:32
3Gustav CarlssonMarkbygdens OK27:46+1:2514:01
4Jonathan SörensenMarkbygdens OK30:14+3:5315:16
5Alvar OlofssonOK Räven35:20+8:5917:50
6Isak CarlssonOK Räven36:42+10:2118:32
7Simon CarssonOK Räven36:46+10:2518:34
8Otto CarlssonOK Räven36:51+10:3018:36
9Einar SörqvistOK Räven37:36+11:1518:59
10Fritjof TuvessonOK Räven38:13+11:5219:18
11Filippa PeterssonOK Räven41:25+15:0420:55
12Filip RedhammarOK Räven43:51+17:3022:08
13Ebba DavidssonOK Räven44:44+18:2322:35
14Adam DavidssonOK Räven45:23+19:0222:55
15Kristina SvenssonOK Landehof45:28+19:0722:57
16Lisa ErikssonOK Räven45:30+19:0922:58
17Alice SjölanderOK Landehof45:31+19:1022:59
18Tilde JohanssonHorreds SK49:09+22:4824:49
19Elsa BäckstrandMarkbygdens OK55:27+29:0628:00
20Edvin TuvessonOK Räven56:52+30:3128:43
21Tobias WinbladOK Räven56:53+30:3228:43

Öppen motion 3

3 290 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia CarlssonMarkbygdens OK50:5715:29
2Sara AnderssonMarkbygdens OK52:10+1:1315:51
3Jens GustafssonMarkbygdens OK1:03:12+12:1519:12
4Petter Leibe-BergstedtMarkbygdens OK1:07:40+16:4320:34
5Ida ErikssonOK Landehof1:15:19+24:2222:53
6Joel TruelsenMarkbygdens OK1:23:48+32:5125:28

Öppen motion 5

2 950 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf HermanssonMarkbygdens OK28:299:39
2Klara AskMarkbygdens OK28:31+0:029:40
3Edvin CarlssonMarkbygdens OK29:07+0:389:52
4Felix AxelssonMarkbygdens OK32:47+4:1811:06
4Fredrik TuressonSkene Sim o IS32:47+4:1811:06
6Jörgen FriskMarkbygdens OK39:12+10:4313:17
7Ingrid BrelindHorreds SK47:39+19:1016:09
8Rune ArvidssonMarkbygdens OK51:06+22:3717:19
9Klara AxelssonMarkbygdens OK52:29+24:0017:47
10Gun FriskMarkbygdens OK53:36+25:0718:10
11Stellan HelgessonMarkbygdens OK56:28+27:5919:08
12Olle Leibe-BergstedtMarkbygdens OK1:05:38+37:0922:14
13Lennart DanielssonGöteborgs SK1:05:57+37:2822:21
13Frank DanielssonKinnaströms SK1:05:57+37:2822:21
15Erik GunnarssonMarkbygdens OK1:08:16+39:4723:08

Öppen motion 6

5 620 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas TranbergMarkbygdens OK56:019:58
2Fredrik AskMarkbygdens OK56:55+0:5410:07
3Anna ErikssonOK Landehof57:06+1:0510:09
4Michael MagnussonMarkbygdens OK1:09:21+13:2012:20
5Jeanette SigenstamMarkbygdens OK1:09:38+13:3712:23
6Tove UddMarkbygdens OK1:16:10+20:0913:33
7Stig-Ove DjurbäckMarkbygdens OK1:21:08+25:0714:26

Öppen motion 9

7 740 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin SvenssonMarkbygdens OK1:05:468:29
2Ivar SörqvistMarkbygdens OK1:22:46+17:0010:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser