Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skinkloppet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skinkloppet
Arrangörsorganisation: Vänersborgs SK
Datum: lördag 8 december 2018

Lång

4 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor WassénVänersborgs SK30:286:13
2Jesper StenströmVänersborgs SK38:18+7:507:48
3Jenny NymanVänersborgs SK41:18+10:508:25
4Eric BerlinTrollhättans SOK41:32+11:048:28
5Peter CederbergVänersborgs SK43:08+12:408:48
6Joar TryggöTrollhättans SOK44:56+14:289:10
7David AlménVänersborgs SK45:19+14:519:14
8Nils-Olof LarssonVänersborgs SK49:04+18:3610:00
9Johan ÅhlundVänersborgs SK49:30+19:0210:06
10Kristina ÅhlundVänersborgs SK1:11:46+41:1814:38
Maria KleijnSödertälje-Nykvarn OFutgått

Mellan

3 100 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas AnderssonVänersborgs SK32:2010:25
2Jacob ÖstermanVänersborgs SK33:39+1:1910:51
3Annette Falck LarssonVänersborgs SK34:22+2:0211:05
4Leif LöfTrollhättans SOK34:54+2:3411:15
5Lars HogedalVänersborgs SK35:13+2:5311:21
6Dan WidercrantzOK Skärmen37:08+4:4811:58
6Nina BejbomUddevalla OK37:08+4:4811:58
8Gunnar BejbomUddevalla OK37:11+4:5111:59
9Britta SahlinVänersborgs SK37:20+5:0012:02
10Karin LaurellOK Flundrehof37:40+5:2012:09
11Mats HelmerssonOK Skogsvargarna37:45+5:2512:10
12Linn EnbomVänersborgs SK37:46+5:2612:10
13Katarina EnbomVänersborgs SK37:50+5:3012:12
14Inger CederbergVänersborgs SK37:51+5:3112:12
15Kristin Back FriskVänersborgs SK38:55+6:3512:33
16Mats LindströmOK Skärmen39:07+6:4712:37
17Matilda CederbergVänersborgs SK39:53+7:3312:51
18Roland MattssonOK Skärmen43:50+11:3014:08
19Martin EnströmTrollhättans SOK43:52+11:3214:09
20Sofia GustafssonTrollhättans SOK44:17+11:5714:17
21Birgitta StenströmVänersborgs SK44:51+12:3114:28
22Peter LarssonTrollhättans SOK45:03+12:4314:31
23Lars WassénVänersborgs SK46:09+13:4914:53
24Håkan LohedenVänersborgs SK46:54+14:3415:07
25Lars LjungbergTrollhättans SOK48:00+15:4015:29
26Leif OlofssonOK Flundrehof52:51+20:3117:02
27Bror PalgrimVänersborgs SK53:23+21:0317:13
28Olivia GustafssonTrollhättans SOK1:13:52+41:3223:49
Kenneth OlssonOK Skärmenutgått
Gunilla HogedalVänersborgs SKutgått

Kort lätt

1 800 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johannes AnderssonVänersborgs SK10:255:47
2Vilgot ÅhlundVänersborgs SK10:45+0:205:58
3Ida AnderssonVänersborgs SK11:27+1:026:21
4Gabriel HogedalVänersborgs SK11:30+1:056:23
5Nore ModénVänersborgs SK13:43+3:187:37
6Ida SylvanVänersborgs SK14:05+3:407:49
7Ole HillebrandVänersborgs SK15:07+4:428:23
8Elvira ÅhlundVänersborgs SK16:29+6:049:09
9Jonas GustafssonTrollhättans SOK17:50+7:259:54
10Malte ZijpVänersborgs SK18:26+8:0110:14
11Emil HillebrandVänersborgs SK20:59+10:3411:39
12Mats HillebrandVänersborgs SK21:09+10:4411:45
13Emma HillebrandVänersborgs SK22:06+11:4112:16
14Hannes ModénVänersborgs SK23:35+13:1013:06
15Louise ModénVänersborgs SK23:42+13:1713:10
16Lillemor HallinOK Landehof24:40+14:1513:42
17Hanna HillebrandVänersborgs SK24:48+14:2313:46
Gunvor JonssonVänersborgs SKutgått
Oskar GustafssonTrollhättans SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser