Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, elitsprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten, elitsprinten
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: tisdag 24 juli 2018

D21 Elit

2 780 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna NärhiIFK Göteborg14:325:13
2Simone NiggliOl Norska14:53+0:215:21
3Deborah StadlerIFK Göteborg14:57+0:255:22
4Alva OlssonLinköpings OK15:08+0:365:26
5Sara HagströmIFK Göteborg15:20+0:485:30
6Kirsi NurmiIFK Göteborg15:24+0:525:32
7Anna HaatajaSK Pohjantähti15:26+0:545:33
8Josefin TjernlundOK Tisaren15:29+0:575:34
9Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna15:35+1:035:36
10Alexandra EnlundIF Femman15:39+1:075:37
11Agnes LeoHalden SK15:41+1:095:38
12Siri UlvestadNydalens SK15:46+1:145:40
13Lilian ForsgrenOK Tisaren15:47+1:155:40
14Tilda JohanssonOK Orion15:54+1:225:43
14Emma JohanssonDomnarvets GoIF15:54+1:225:43
16Emma BjessmoIFK Lidingö SOK15:55+1:235:43
17Ellinor TjernlundOK Tisaren15:56+1:245:43
18Tiia IstolahtiMS Parma16:02+1:305:46
19Kine Hallan SteiwerHalden SK16:03+1:315:46
20Johanna ÖbergOK Linné16:05+1:335:47
21Elin CarlssonOK PAN-Kristianstad16:06+1:345:47
21Andrea SvenssonOK Tisaren16:06+1:345:47
23Kristin Löfgren JohansenIFK Mora OK16:07+1:355:47
24Marttiina JoensuuSK Pohjantähti16:17+1:455:51
25Helena KarlssonIFK Lidingö SOK16:18+1:465:51
26Lisa RisbyOK Kåre16:19+1:475:52
27Heini WennmanSK Pohjantähti16:32+2:005:56
28Josefine KlintbergOK Ravinen16:35+2:035:57
29Sandrine MuellerOLK Argus16:39+2:075:59
30Frida SandbergStora Tuna OK16:41+2:096:00
30Eveliina HirvonenPaimion Rasti16:41+2:096:00
32Katrin MuellerIFK Lidingö SOK16:44+2:126:01
33Marita HotzOLK Argus16:48+2:166:02
34Ingrid GulbrandsenNtnui16:51+2:196:03
35Anna BachmanIFK Lidingö SOK16:54+2:226:04
36Magdalena OlssonStora Tuna OK16:55+2:236:05
36Jessica HallidayDomnarvets GoIF16:55+2:236:05
38Sanna SkoogKils OK16:57+2:256:05
39Louise MarkstedtOK Södertörn16:58+2:266:06
40Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna17:00+2:286:06
40Linda LindkvistLeksands OK17:00+2:286:06
42Enni JalavaTurun Suunnistajat17:04+2:326:08
42Rebecka HeinrupTullinge SK17:04+2:326:08
44Noora HyyrynenKouvolan Suunnistajat17:10+2:386:10
44Joana WältiSödertälje-Nykvarn OF17:10+2:386:10
46Kate MorrisonOK Linné17:14+2:426:11
47Matleena BoströmIFK Lidingö SOK17:17+2:456:13
48Ida HylanderNyköpings OK17:19+2:476:13
48Sara EskilssonAlfta-Ösa OK17:19+2:476:13
50Johanka ŠimkováIFK Mora OK17:24+2:526:15
51Aislinn PrendergastAustralia17:25+2:536:15
52Kristin HylanderNyköpings OK17:27+2:556:16
53Nelly CarlssonOK PAN-Kristianstad17:29+2:576:17
54Lovisa PerssonOK Tisaren17:30+2:586:17
55Susanna TervoIFK Lidingö SOK17:32+3:006:18
56Anna Dahlgren RosenJärla Orientering17:33+3:016:18
57Kristin OlovssonOK Linné17:37+3:056:20
58Kajsa RisbyOK Kåre17:51+3:196:25
59Hedwig HaasSundsvalls OK17:53+3:216:25
59Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF17:53+3:216:25
61Elin PetterssonIFK Göteborg17:55+3:236:26
62Louise LundgrenVäxjö OK17:57+3:256:27
63Marthe GløersenBækkelagets SK18:04+3:326:29
64Elin ClassonOK Orinto18:08+3:366:31
65Lisa AnderssonÄrla IF18:24+3:526:37
66Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF18:32+4:006:40
67Vanessa FrickerStora Tuna OK18:36+4:046:41
68Maria BjörklundStora Tuna OK18:58+4:266:49
69Tanja HäfeliNWK Be/So18:59+4:276:49
70Josefin ErlandssonOK Milan19:06+4:346:52
71Julia DavidssonÄrla IF20:10+5:387:15
72Stina NeroMullsjö SOK21:53+7:217:52
Maiki MaalbergOK Võruej godkänd
Annika BillstamOK Linnéej start
Sonja MellbergNtnuiej start
Vilde MalmeiNtnuiej start
Linnea HolmqvistHagaby GoIF Örebroej start
Elin MånssonIFK Göteborgej start

H21 Elit

2 900 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil SvenskStora Tuna OK14:425:04
2Martin RegbornHagaby GoIF Örebro14:49+0:075:06
3Ruslan GlebovOK Ravinen14:55+0:135:08
4Olli OjanahoHelsingin Suunnistajat15:09+0:275:13
5Rassmus AnderssonOK Linné15:20+0:385:17
6Leonid NovikovHiidenkiertäjät15:22+0:405:17
7Anton SjökvistStora Tuna OK15:23+0:415:18
8Vetle Ruud BråtenIFK Göteborg15:27+0:455:19
9Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna15:28+0:465:20
10Elias T. MølnvikNtnui15:32+0:505:21
11Ville JohanssonOK Kolmården15:36+0:545:22
11Albin RidefeltOK Linné15:36+0:545:22
13Rudolfs ZernisÄrla IF15:39+0:575:23
14Audun HeimdalNtnui15:41+0:595:24
15Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF15:43+1:015:25
16Alexander ChepelinHalden SK15:46+1:045:26
17Henrik JonssonÄrla IF15:48+1:065:26
17Johan HögstrandIFK Göteborg15:48+1:065:26
17Filip DahlgrenHagaby GoIF Örebro15:48+1:065:26
20Magne DæhliHalden SK15:52+1:105:28
21Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna15:59+1:175:30
21Kalle BergmanOK Ravinen15:59+1:175:30
21Jakob AnderssonOK Linné15:59+1:175:30
24Juha SorvistoVaajakosken Terä16:00+1:185:31
25Santeri SilvennoinenKalevan Rasti16:03+1:215:32
26Mathias HallménOK Denseln16:04+1:225:32
27Anton JohanssonOK Orion16:05+1:235:32
28David LingforsOK Linné16:11+1:295:34
29Jens WängdahlIFK Göteborg16:13+1:315:35
30Max Peter BejmerIFK Göteborg16:14+1:325:35
31Simon HectorSnättringe SK16:15+1:335:36
32Anton ForsbergStora Tuna OK16:16+1:345:36
32Marcus MillegårdSävedalens AIK16:16+1:345:36
32Mårten BoströmIFK Lidingö SOK16:16+1:345:36
35Topi SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat16:17+1:355:36
36Albin LillieströmOK Roxen16:20+1:385:37
37Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK16:21+1:395:38
37Jens RönnolsJärla Orientering16:21+1:395:38
39Niklas AldénOK Linné16:22+1:405:38
39Karl WalheimÄrla IF16:22+1:405:38
41Jonas GustafssonOK Kåre16:26+1:445:40
42Jere PajunenIFK Lidingö SOK16:28+1:465:40
43Olle KaleredStora Tuna OK16:32+1:505:42
43Torgeir NørbechIL Tyrving16:32+1:505:42
45Erik AnderssonOK Orion16:34+1:525:42
46Anders VisterNydalens SK16:35+1:535:43
46Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna16:35+1:535:43
48Jo Forseth IndgaardFrol IL16:40+1:585:44
49Hector HainesIFK Lidingö SOK16:41+1:595:45
50Sven AschwandenStora Tuna OK16:43+2:015:45
51Oskar AndrénOK Tisaren16:48+2:065:47
52Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF16:51+2:095:48
53Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK16:55+2:135:50
54Filip GrahnHestra IF17:05+2:235:53
54Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK17:05+2:235:53
56Flavio PoltéraSnättringe SK17:08+2:265:54
57Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro17:10+2:285:55
57Pascal BuchsANCO / Tampereen Pyrintö17:10+2:285:55
57Andreas SølbergIFK Göteborg17:10+2:285:55
60Daniel RoosAttunda OK17:14+2:325:56
60Olai Stensland LillevoldNtnui17:14+2:325:56
62Ola MartnerOK PAN-Kristianstad17:15+2:335:56
63Erik ClassonOK Orinto17:19+2:375:58
64Oskar DanielsAttunda OK17:25+2:436:00
65Andreas BerganderEksjö SOK17:27+2:456:01
65Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF17:27+2:456:01
67Ulrik Astrup ArnesenHeming Orientering17:35+2:536:03
68Hans Petter MathisenFredrikstad SK17:39+2:576:05
69Daniel AttåsOK Tisaren17:43+3:016:06
70Joakim SvenskStora Tuna OK17:44+3:026:06
71Ollipekka HeikkiläHelsingin Suunnistajat17:45+3:036:07
72Johan TörnrothHestra IF17:46+3:046:07
73William LindMalungs OK Skogsmårdarna17:48+3:066:08
74Emil AnderssonÄrla IF17:59+3:176:12
75Anton KuukkaTampereen Pyrintö18:06+3:246:14
76Johan HöijOK Linné18:27+3:456:21
Fredrik BakkmanIFK Göteborgej start
Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OFej start
Johan RunessonTampereen Pyrintöej start
Eskil KinnebergIFK Göteborgej start
Olav LundanesPaimion Rastiej start

D20 Elit

2 860 m, 104 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida ØbroOK Orion13:374:45
2Jennie Börjesson-ErikssonStorviks IF14:06+0:294:55
3Hanna HugossonSundsvalls OK14:12+0:354:57
4Ida-Marie CederbergPargas IF14:19+0:425:00
5Ane DyrkornEiker OL14:20+0:435:00
6Veera KlemettinenSuunta Jyväskylä14:25+0:485:02
6Anu TuomistoVaasan Suunnistajat14:25+0:485:02
8Jasmina GassnerOK Oachkatzlschwoaf14:28+0:515:03
9Emma HagrotTäby OK14:30+0:535:04
9Vilma von KrusenstiernaOK Kåre14:30+0:535:04
11Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna14:32+0:555:04
12Ragnhild EideByåsen IL14:33+0:565:05
12Jasmiina RantalaRasti-Lukko14:33+0:565:05
14Amanda StrandvallIF Minken14:35+0:585:05
14Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL14:35+0:585:05
16Tilla Farnes HennumAsker SK14:36+0:595:06
17Johanna Börjesson-ErikssonStorviks IF14:39+1:025:07
18Siri NyfelerOLG Thun14:43+1:065:08
19Lara MolloyWellington Orienteering Club14:50+1:135:11
20Fiona BunnSödertälje-Nykvarn OF14:56+1:195:13
21Sara NivaSK Pohjantähti14:57+1:205:13
21Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna14:57+1:205:13
23Rebecca WaldenfjordOK Ravinen14:58+1:215:13
24Tuuli HeikkiläLynx15:03+1:265:15
24Hanna HänströmOK Ravinen15:03+1:265:15
26Alli HaavistoTurun Suunnistajat15:06+1:295:16
26Malin SandstadFreidig15:06+1:295:16
28Jenny WegebroSundsvalls OK15:08+1:315:17
28Kim HadornNWK Be/So15:08+1:315:17
30Klara AxelssonEksjö SOK15:11+1:345:18
31Sophie GraberOLK Argus15:13+1:365:19
32Synne StrandAsker SK15:14+1:375:19
33Tara MelhuishAustralia15:15+1:385:19
33Hanna MårtenssonGöteborg-Majorna OK15:15+1:385:19
35Anni HaanpääTampereen Pyrintö15:17+1:405:20
36Hannah MalmeiNtnui15:21+1:445:22
37Oda J SikkelandIL Tyrving15:25+1:485:23
37Lisa JohanssonOK Tranan15:25+1:485:23
39Olivia NilssonOK PAN-Kristianstad15:26+1:495:23
40Nora Synnøve WoxholthAsker SK15:29+1:525:24
41Stina NordinSundsvalls OK15:31+1:545:25
42Sanni NorrbackaLynx15:34+1:575:26
43Heidi PlitEspoon Suunta15:37+2:005:27
44Saga SanderOK Milan15:38+2:015:27
45Riina JordiOLG Hondrich15:42+2:055:29
46Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna15:46+2:095:30
47Thea Sildnes BaklidKonnerud IL15:47+2:105:31
47Myrra CarlssonOK Orion15:47+2:105:31
49Lisa BerggrenOK Kolmården15:53+2:165:33
50Moa HanssonBredaryds SOK15:55+2:185:33
51Emma PetterssonOK Roxen15:57+2:205:34
52Caroline PigerreUgly Gully Orienteers15:59+2:225:35
53Tova OlssonIK Hakarpspojkarna16:01+2:245:36
54Janina DonnerOK7716:05+2:285:37
55Laura KingScottish Junior Squad16:11+2:345:39
55Signe Bredholt JørgensenSandefjord OK16:11+2:345:39
57Tonje Aasheim NymarkNtnui16:13+2:365:40
58Heini RintanenTampereen Pyrintö16:16+2:395:41
59Satu TuomistoVaasan Suunnistajat16:17+2:405:41
60Mara BrüggerNWK Be/So16:18+2:415:41
61Margrethe WisløffAsker SK16:26+2:495:44
62Jonna JungåkerSundsvalls OK16:27+2:505:45
63Julianne BarbenANCO16:29+2:525:45
64Annika MatilainenHelsingin Suunnistajat16:30+2:535:46
65Anna ChelnovaNorthern Wind16:32+2:555:46
66Gabriella S BerganderEksjö SOK16:37+3:005:48
67Flavia LehmannOLG Murten16:38+3:015:48
68Maria ErikssonEds SK16:41+3:045:50
69Hanna KjellinForsa OK16:43+3:065:50
70Amelia SkalbergBredaryds SOK16:44+3:075:51
71Ronja JungåkerOK Kåre16:45+3:085:51
72Zoe DowlingWellington Ranges Orienteering Club16:46+3:095:51
72Rikke Blakkestad IngesenFredrikstad SK16:46+3:095:51
74Moa WestbladOK Ravinen16:58+3:215:55
74Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna16:58+3:215:55
76Kristina TedhamreSnättringe SK17:05+3:285:58
77Fanny SundbladEksjö SOK17:09+3:325:59
78Line SølbergOK Tisaren17:13+3:366:01
78Klara DjerfLerums SOK17:13+3:366:01
80Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss17:18+3:416:02
81Sofia WestinVittjärvs IK17:23+3:466:04
82Johanna RundqvistOK Nackhe17:29+3:526:06
83Andrea SchulerOLG Goldau17:30+3:536:07
83Elsa HolmgårdKils OK17:30+3:536:07
85Emma BlixtOK Hammaren17:33+3:566:08
86Ellen SkoogOK Hammaren17:45+4:086:12
87Johanna GuståsLinköpings OK17:49+4:126:13
88Agnethe HasliGjø-Vard OL17:57+4:206:16
89Liinu NummelaMäntsälän Urheilijat18:02+4:256:18
90Amanda KarlssonOK Ravinen18:10+4:336:21
91Céline GuillandOLG Murten18:26+4:496:26
92Ane Nielsen SolbergStjørdals-Blink Orientering18:50+5:136:35
93Wilma JanssonVänersborgs SK18:55+5:186:36
94Karoline AuneHalden SK19:02+5:256:39
95Ingvild FleisjeLillomarka OL19:15+5:386:43
96Maria PrestbøenSandefjord OK19:29+5:526:48
Lea StäubleOLG Galgenendiskvalificerad
Johanna HagströmFalköpings AIK OKdiskvalificerad
Sofie Skyttersæter IversenHeming Orienteringej godkänd
Sara Lysemose PoulsenSilkeborg OK, Danmarkej godkänd
Jael WältiNWK Be/Soej godkänd
Elin LundgrenVittjärvs IKej godkänd
Vera MelkildFreidigej godkänd
Chloé DudoignonOK Hällenej godkänd
Karine VestølVegårshei ILej start
Saskia BuchmüllerOLG Kakowaej start
Vilma BlennowFalköpings AIK OKej start
Stina ErikssonJönköpings OKej start
Sanna FasthEksjö SOKej start
Lise TermansenOK Pan Århusej start
Sunniva OmdalSandnes ILej start
Amy NymalmPargas IFej start

H20 Elit

2 470 m, 117 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre14:536:01
2Jesper SvenskStora Tuna OK15:00+0:076:04
3Kasper FosserIFK Göteborg15:04+0:116:05
4Timo SuterEksjö SOK15:06+0:136:06
5Tomas KrivdaTullinge SK15:07+0:146:07
6Felix AxelssonMarkbygdens OK15:16+0:236:10
7Axel GranqvistOK Ravinen15:19+0:266:12
8Tino PolsiniEksjö SOK15:20+0:276:12
9Simon ImarkTullinge SK15:21+0:286:12
10Elias JonssonNydalens SK15:23+0:306:13
11Mathieu PerrinOK Denseln15:28+0:356:15
12Henning SjökvistStora Tuna OK15:31+0:386:16
13Alvar PalménEspoon Suunta15:32+0:396:17
14Markus Kjærner-SembVaregg Fleridrett15:33+0:406:17
15Georg GröllEksjö SOK15:36+0:436:18
16Akseli RuoholaMS Parma15:37+0:446:19
17Andreas UllerKils OK15:40+0:476:20
18August MollénOK Denseln15:46+0:536:22
19Reto EggerOL NWK ZH/SH15:48+0:556:23
20Erling HjermstadFossum IF15:49+0:566:24
21Patrick JaffeMelbourne Forest Racers15:52+0:596:25
22Niklas CarlssonSundbybergs IK15:56+1:036:27
23Erik HerneOK Ravinen15:59+1:066:28
24Sebastian DalandKristiansand OK16:02+1:096:29
24Nils Hammaräng GripOK Orion16:02+1:096:29
26Oliwer LundbergOK Bävern16:09+1:166:32
27Henrik JohannessonStora Tuna OK16:10+1:176:32
27Oscar JohanssonKarlskrona SOK16:10+1:176:32
29Raphael MasliahLOV16:13+1:206:33
30Hugo LillieströmOK Roxen16:14+1:216:34
31Nicola MüllerIFK Mora OK16:16+1:236:35
32Aaro AhoValkeakosken Haka16:17+1:246:35
32Vegard GulbrandsenAsker SK16:17+1:246:35
34Mathias BlaiseCA Rosé16:18+1:256:35
35Jonas AnderssonOK Roxen16:25+1:326:38
36Oskar EdvardssonJärfälla OK16:28+1:356:39
36Jørgen BaklidKonnerud IL16:28+1:356:39
38Robin SalénBergnäsets AIK16:29+1:366:40
39Håvard EidsmoIFK Göteborg16:30+1:376:40
40Andrin BieriOL NWK ZH/SH16:36+1:436:43
41Elias Bäcklund EkvallHalden SK16:37+1:446:43
42Ludvig EkNyköpings OK16:44+1:516:46
43Lukas LundgrenVäxjö OK16:46+1:536:47
44Nico KastnerOK Oachkatzlschwoaf16:49+1:566:48
45Victor ImarkTullinge SK16:50+1:576:48
46Carl CarlssonNyköpings OK16:52+1:596:49
47Mads Møller SkaugOK Pan Århus16:54+2:016:50
48Laurits Bidstrup MøllerOK Pan Århus16:59+2:066:52
49Viktor SkoogKils OK17:01+2:086:53
49Andrin GründlerVaajakosken Terä17:01+2:086:53
51Miika NurmiVaasan Suunnistajat17:06+2:136:55
52Olof SkoglundKils OK17:07+2:146:55
53Filip TrofastBredaryds SOK17:08+2:156:56
54Victor HelgessonHestra IF17:10+2:176:57
55Csaba GerberBussola OK17:11+2:186:57
56Clemens WolframEksjö SOK17:12+2:196:57
57Andreas JonssonOK Orion17:17+2:246:59
58Eddie NarbettScottish Junior Squad17:26+2:337:03
59Atte NokkaRasti 8817:27+2:347:03
59Sandro SchmidOK Linné17:27+2:347:03
61Kacper KucaOK Kolmården17:29+2:367:04
61Styrk KamsvågIL Tyrving17:29+2:367:04
63Olle GrywenzOK Linné17:30+2:377:05
64Oskar ForsbergTullinge SK17:34+2:417:06
64Mathias GløersenBækkelagets SK17:34+2:417:06
64Johan WehlinSkogspojkarnas OK17:34+2:417:06
67Valtteri HeikkinenVehkalahden Veikot17:35+2:427:07
68Simon SchusterIFK Lidingö SOK17:38+2:457:08
69Albin AlsiöIF Hagen17:39+2:467:08
70Tom LinesScottish Junior Squad17:42+2:497:09
71Johan HagströmerOK Hällen17:44+2:517:10
72Aapo ViippolaOulun Tarmo17:46+2:537:11
72Martin Borge HeirFossum IF17:46+2:537:11
74Aaro JulkunenMS Parma17:47+2:547:11
75Isak PrellnerSkåneslättens OL17:49+2:567:12
75Tarjei HoloFossum IF17:49+2:567:12
77Arvid ClaessonJönköpings OK17:52+2:597:14
78Freddie CarcasScottish Junior Squad17:57+3:047:16
79Olle JosarpOK Tisaren18:06+3:137:19
80Emil PetterssonKarlskrona SOK18:07+3:147:20
81Albin AnderssonOK Ravinen18:08+3:157:20
82Even-Johan KaspersenMo o-klubb18:09+3:167:20
83Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna18:13+3:207:22
84Olav Milian Schmitt GranNtnui18:17+3:247:24
85Otso WesterlundKoovee18:18+3:257:24
85Olle HedmanIF Hagen18:18+3:257:24
87Semen PetrovNord West18:22+3:297:26
88Johan OlsonIK Uven18:27+3:347:28
89Matias SalonenHelsingin Suunnistajat18:28+3:357:28
89Axel HalvarssonKarlskrona SOK18:28+3:357:28
91Oscar LyngenFreidig18:32+3:397:30
92Johan EdenhamnLänna IF18:37+3:447:32
93Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna18:46+3:537:35
93Espen Samuelsen SkiriBodø Orientering18:46+3:537:35
95Andrin WeyOL NWK ZH/SH18:47+3:547:36
96Gustav ÖhgrenOK Kåre18:52+3:597:38
97Simon DahlbergOK Nolaskogsarna18:53+4:007:38
98Erlend BrendstuenHalden SK18:58+4:057:40
99Otto StuhlhoferOK Landehof18:59+4:067:41
100Christopher WilestedtAttunda OK19:02+4:097:42
101Adam SegerslättSkåneslättens OL19:07+4:147:44
101Fritjof AxelssonFK Göingarna19:07+4:147:44
103Emil GrehnOK Rodhen19:12+4:197:46
104Aleks HiidenhoviMS Parma19:23+4:307:50
105Väinö JohanssonKoovee19:41+4:487:58
106Tord StrandKongsberg OL19:43+4:507:58
107Carl HolmbergIF Hagen19:46+4:538:00
108Mehmet Emin AvcilEONTOURS20:33+5:408:19
109Albin BjörnuddIFK Umeå20:47+5:548:24
110Hampus NyströmIF Hagen20:50+5:578:26
Rasmus Møller JessOK Linnéej godkänd
Jonatan GustafssonKFUM Örebro OKej godkänd
Lars SolliMo o-klubbej godkänd
Tuve MöllerOK Linnéej godkänd
Viktor WassénHalden SKej godkänd
Oskar Spets StorhovFreidigej godkänd
Simon LarssonOK Hällenej godkänd
Martin MörsellOK Kåreej start
Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start
Michael SvobodaFoothills Wanderers O Clubej start
Emil LjungemyrOK Kolmårdenej start

D18 Elit

2 590 m, 115 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katja BrütschOL NWK ZH/SH13:145:06
2Eline GemperleOLK Argus13:28+0:145:11
3Isa EnvallIK Hakarpspojkarna13:30+0:165:12
4Tilda ÖstbergStora Tuna OK13:31+0:175:13
5Csilla GárdonyiMOM Budapest13:32+0:185:13
6Johanna Källvik Leufv'enÅmåls OK14:05+0:515:26
7Siri SuterEksjö SOK14:07+0:535:27
8Siiri SilvennoinenKalevan Rasti14:10+0:565:28
8Venla TaulavuoriAlatornion Pirkat14:10+0:565:28
10Lea WidmerOL NWK ZH/SH14:11+0:575:28
11Lotte Jauhojärvi MarkussenAsker SK14:13+0:595:29
12Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna14:17+1:035:30
13Lene Berg HanssenByåsen IL14:19+1:055:31
13Hedda Raadal BjørloHalden SK14:19+1:055:31
15Aurora GjølsjøOK Moss14:20+1:065:32
16Venla TurakainenHelsingin Suunnistajat14:25+1:115:33
17Maria MäättänenEspoon Suunta14:26+1:125:34
18Anja ProbstOl Norska14:29+1:155:35
19Frida VikströmSundsvalls OK14:31+1:175:36
20Hanna WeyOL NWK ZH/SH14:36+1:225:38
21Ella OlssonGrycksbo IF OK14:39+1:255:39
22Marlin HaavengenKongsberg OL14:42+1:285:40
22Lovisa LagerHalmstad OK14:42+1:285:40
24Jenny BaklidKonnerud IL14:43+1:295:40
25Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF14:47+1:335:42
26Erika Källvik Leufv'enÅmåls OK14:59+1:455:47
26Elin SchagerströmGarphyttans IF14:59+1:455:47
28Hanna LagerbergOK Södertörn15:06+1:525:49
29Annika SimonsenIK Hakarpspojkarna15:07+1:535:50
30Tora Aasheim NymarkVaregg Fleridrett15:08+1:545:50
30Tilde BacklundOK Södertörn15:08+1:545:50
32Ebba HjertbergHestra IF15:10+1:565:51
33Ellen BlennowFalköpings AIK OK15:12+1:585:52
34Malin KristianssonTrollhättans SOK15:15+2:015:53
35Hilla PitkänenJämsän Retki-Veikot15:16+2:025:53
36Flurina BieriOL NWK ZH/SH15:19+2:055:54
37Karen Hoel JomaasFossum IF15:20+2:065:55
38Andrea RanvikKonnerud IL15:22+2:085:55
39Veera HaavistoIkaalisten Nouseva-Voima15:24+2:105:56
40Agnes BromanOK Roslagen15:25+2:115:57
41Siana SennEspoon Suunta15:27+2:135:57
42Ella SjöbergTullinge SK15:34+2:206:00
43Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna15:36+2:226:01
44Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK15:37+2:236:01
45Frida JohanssonOK Djerf15:38+2:246:02
46Ingrid Gylterud KvålsgardFossum IF15:39+2:256:02
47Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK15:47+2:336:05
48Vera ChiusoleEksjö SOK15:54+2:406:08
48Lotta WeyhenmeyerIF Thor15:54+2:406:08
50Alicia LundgrenVäxjö OK15:55+2:416:08
51Ane Sofie KroghOppsal Orientering15:57+2:436:09
52Johanna NilssonKungälvs OK16:00+2:466:10
53Sanni HaikonenUlvilan Ura16:02+2:486:11
54Karoline BjørnerødOK Moss16:03+2:496:11
55Alva RingiOK Kåre16:04+2:506:12
56Magdalena NilssonHögåkers OK16:05+2:516:12
57Tindra JernströmAvesta OK16:06+2:526:12
58Irmalinn NilssonHärlövs IF16:09+2:556:14
59Tindra HjortFalköpings AIK OK16:11+2:576:14
59Hanna JohannessonRonneby OK16:11+2:576:14
61Hilda AxelssonFK Göingarna16:15+3:016:16
62Hanna LindgrenIF Femman16:16+3:026:16
63Signe NilssonNyköpings OK16:17+3:036:17
64Kaisa KlemettinenSuunta Jyväskylä16:19+3:056:17
65Veera LaaksoviitaSuomussalmen Rasti16:20+3:066:18
66Karin ModinBromma-Vällingby SOK16:21+3:076:18
67Ebba JensenSkåneslättens OL16:23+3:096:19
68Åsne Naadland HoloFossum IF16:25+3:116:20
69Ronja HuggForsa OK16:26+3:126:20
70Moa AlsiöIF Hagen16:29+3:156:21
70Frida HectorSnättringe SK16:29+3:156:21
72Sofie OhlssonSödertälje-Nykvarn OF16:31+3:176:22
73Elin LindbladOK Djerf16:33+3:196:23
74Tale StrandKongsberg OL16:34+3:206:23
75Stina JohanssonOK Bävern16:39+3:256:25
76Elise AusenPorsgrunn OL16:41+3:276:26
77Ella AnderssonOK Södertörn16:43+3:296:27
78Jenny VirtalaPargas IF16:50+3:366:29
78Joëlle MeisterOL NWK ZH/SH16:50+3:366:29
80Heta VirtanenHämeenlinnan Suunnistajat17:00+3:466:33
81Sofia JohanssonOK Skärmen17:01+3:476:34
81Elin SvenssonOK Älme17:01+3:476:34
83Elvira WildheimFK Friskus-Varberg17:08+3:546:36
84Kaja Samuelsen SkiriBodø Orientering17:09+3:556:37
85Malva SteenOK Enen17:11+3:576:38
86Ellika GrothKungälvs OK17:14+4:006:39
86Linnea SkalbergBredaryds SOK17:14+4:006:39
88Anna Øfsthus GravirAsker SK17:15+4:016:39
89Elsa ChristofferssonOK Renen17:16+4:026:40
90Ane-Marte Borg HanssenIL BUL-Tromsø17:19+4:056:41
91Matilda TorrkullaIF Femman17:24+4:106:43
92Amanda JanssonOK Djerf17:25+4:116:43
93Ylva SandénOK Södertörn17:26+4:126:43
94Tove EkströmLinköpings OK17:30+4:166:45
95Ingvild LangeggenKongsberg OL17:39+4:256:48
96Emilia EngelOK Ravinen17:44+4:306:50
96Maja KindlundOK Tranan17:44+4:306:50
98Vera RolfssonSkarpnäcks OL17:48+4:346:52
99Corina HüniOLG Thun17:57+4:436:55
100Tilde EngbergHärnösands OK17:59+4:456:56
101Maja PorleVäxjö OK18:02+4:486:57
102Tora IndregardIL BUL-Tromsø18:10+4:567:00
103Moa KarlssonStorviks IF18:11+4:577:01
104Julia RangertIK Hakarpspojkarna18:14+5:007:02
105Ane Ingeborg KalbækkenTynset IF18:16+5:027:03
106Elina HansonKungälvs OK18:27+5:137:07
107Idunn StrandIL BUL-Tromsø19:14+6:007:25
108Emma HedlundOK Renen19:20+6:067:27
109Anna Cecilie LinløkkenØstmarka OK19:36+6:227:34
110Linnéa GustafssonOK Hällen20:13+6:597:48
111Elin EdströmHärnösands OK22:34+9:208:42
Anniken RanvikKonnerud ILej godkänd
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Maja MörthLeksands OKej godkänd
Tove PetterssonOK Roxenej godkänd
Anna GomanVesaisen Pojatej start
Linda RennerOK Södertörnej start
Anna LuegerSU Schöckl Orienteeringej start
Alva SonessonFalköpings AIK OKej start
Lovisa WeidenSkåneslättens OLej start

H18 Elit

2 420 m, 118 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK13:545:44
2Viktor SvenskStora Tuna OK14:00+0:065:47
3Erik HannrupIF Thor14:08+0:145:50
3Gustav RuneforsVäxjö OK14:08+0:145:50
5Samuel PihlströmOK Landehof14:27+0:335:58
6Leo JohanssonOK Kolmården14:30+0:365:59
7Teemu OksanenIkaalisten Nouseva-Voima14:38+0:446:02
8Benjamin NäslundSkogslöparna14:40+0:466:03
9Simen Spets StorhovFreidig14:42+0:486:04
10Alastair ThomasWCOC14:54+1:006:09
11Lukas OlmKils OK15:02+1:086:12
12Jesper LidmarSnättringe SK15:05+1:116:13
12Mattia GründlerSuunta Jyväskylä15:05+1:116:13
12Aslak HeimdalKonnerud IL15:05+1:116:13
15Simon HardenFK Boken15:09+1:156:15
16Isak JonssonNydalens SK15:12+1:186:16
17Søren Thrane ØdumIFK Göteborg15:19+1:256:19
18Isac EricssonVäxjö OK15:25+1:316:22
19Lassi VaismaaJämsän Retki-Veikot (jrv)15:27+1:336:23
19Oskari SilvennoinenKalevan Rasti15:27+1:336:23
21Kristoffer TengrothSundbybergs IK15:29+1:356:23
22William LundstedtMullsjö SOK15:32+1:386:25
22Emanuel HerberthsonLinköpings OK15:32+1:386:25
24Niels Christian HellerudHalden SK15:33+1:396:25
25Corino WyderOLC Kapreolo15:35+1:416:26
25Fricis SpektorsTurun Metsänkävijät15:35+1:416:26
27Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK15:36+1:426:26
28Henrik Fredriksen AasAsker SK15:37+1:436:27
29Silas HutzliOL Regio Wil15:39+1:456:28
29Sander ArntzenAsker SK15:39+1:456:28
31Vegard KittilsenFreidig15:41+1:476:28
31Jonatan StåhlSundbybergs IK15:41+1:476:28
33Philip CarlssonNyköpings OK15:43+1:496:29
34Victor HanssonJönköpings OK15:45+1:516:30
34Tim JohanssonFK Friskus-Varberg15:45+1:516:30
36Axel OlssonIF Hagen15:46+1:526:30
37Oskar NymanOK Tyr15:47+1:536:31
38Arvid UmegårdLånghundra IF15:48+1:546:31
39Felix PerssonHaninge SOK15:51+1:576:32
40Elias Hinge KrogsgaardSilkeborg OK15:56+2:026:35
41Jonathan UllerKils OK15:57+2:036:35
42Albin FalkNyköpings OK15:59+2:056:36
43Mats EidsmoFreidig16:01+2:076:37
44Vesa NokkaRasti 8816:02+2:086:37
45Carl JosefssonSävedalens AIK16:05+2:116:38
46Jonny DonnerOK7716:07+2:136:39
46Antton SankeloLapuan Virkiä16:07+2:136:39
48Hugo StrömMullsjö SOK16:11+2:176:41
49Malte Kjær HemmingsenFarum Tisvilde OK16:12+2:186:41
50Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna16:13+2:196:42
51Lasse Falck WeberFarum Tisvilde OK16:18+2:246:44
52Lauri SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat16:19+2:256:44
53Even LindaasVang OL16:20+2:266:44
53Henrik AsklöfTampereen Pyrintö16:20+2:266:44
55Oscar ModigOK PAN-Kristianstad16:21+2:276:45
55Joar HertinIK Hakarpspojkarna16:21+2:276:45
57Jonas SoldiniEksjö SOK16:25+2:316:47
58Filip BengtssonOK Orion16:26+2:326:47
59Olof LjunggrenLinköpings OK16:37+2:436:51
59Otto GripenbergIF Brahe16:37+2:436:51
61Michal BoranekUSK Praha16:40+2:466:53
62Rotem YogevO-Ringen Academy ( Israel )16:41+2:476:53
63Njaal Ellegaard MelbyVang OL16:42+2:486:54
64Hugo DjurstedtEksjö SOK16:44+2:506:54
64Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb16:44+2:506:54
66Juuso ViskariLynx16:47+2:536:56
67Johan CallebergSnättringe SK16:48+2:546:56
67Marcus CarlssonIF Hagen16:48+2:546:56
69Melker ForsbergKFUM Örebro OK16:49+2:556:56
70Duncan RobertsonSvaide Roma SOK16:56+3:026:59
71Elias ÖhmanGjø-Vard OL16:58+3:047:00
71Gustav OlssonOK Orion16:58+3:047:00
73Valtteri KankainenSotkamon Jymy17:03+3:097:02
74Jonatan GraversenIL BUL-Tromsø17:05+3:117:03
75Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna17:08+3:147:04
75Linus KristianssonTrollhättans SOK17:08+3:147:04
77Noel WaldenfjordJärfälla OK17:11+3:177:06
78Mattias IvarezOK Södertörn17:12+3:187:06
79Cedrik SandellOK Raseborg17:13+3:197:06
79Arvid WesterbergOK Kolmården17:13+3:197:06
81Anton Werner LøhndorfSøllerød OK17:17+3:237:08
81Kristian Fredrik LynumFreidig17:17+3:237:08
83Andreas Bock BjørnsenOK Pan Århus17:22+3:287:10
84Albin KronkvistÖrkelljunga FK17:23+3:297:10
85Johan LangerakJärfälla OK17:27+3:337:12
86Oscar StenbackaOK7717:30+3:367:13
87Johannes ÖhgrenOK Kåre17:33+3:397:15
88Fredrik HamreforsVästerås SOK17:35+3:417:15
89Simon FriskJärla Orientering17:41+3:477:18
90Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF17:42+3:487:18
90Morten Krona HaflanOL Tønsberg og Omegn17:42+3:487:18
90Eskil FrøislandVang OL17:42+3:487:18
93Lars SandstadFreidig17:43+3:497:19
94Lasse ViiloTampereen Pyrintö17:44+3:507:19
94Petter Liabakk EriksenByåsen IL17:44+3:507:19
96Jostein Svaland DaleVang OL17:46+3:527:20
97Trym IslandOL Tønsberg og Omegn17:50+3:567:22
97Alfred PetterssonMullsjö SOK17:50+3:567:22
99Shahar SheferO-Ringen Academy ( Israel )17:52+3:587:22
100Mattis PerssonEksjö SOK17:53+3:597:23
101Albin TollOK Njudung17:54+4:007:23
102Oscar Sig TranbergSilkeborg OK17:58+4:047:25
103Anton SilierJärfälla OK18:03+4:097:27
104Jakob IngströmIK Hakarpspojkarna18:11+4:177:30
104Gabriel SturessonLerums SOK18:11+4:177:30
106Lukas KatvalaKarlskrona SOK18:25+4:317:36
107Jakob SjöbergGävle OK18:30+4:367:38
108Emils ZernisÄrla IF18:36+4:427:41
109Gaute Kvittum NytrøenTynset IF18:44+4:507:44
110Anton HänströmTäby OK19:00+5:067:51
111William NilssonNyköpings OK19:01+5:077:51
112Eirik BlågestadIndre Østfold OK19:29+5:358:03
113Miika TalaHelsingin Suunnistajat19:40+5:468:07
114Hugo JakobssonEksjö SOK20:24+6:308:25
115Algot NajvikOK PAN-Kristianstad21:52+7:589:02
Jo Even KolstadFreidigdiskvalificerad
Daniel BogrenIF Hagenej godkänd
Adrian VartiaOK Löftanej godkänd
Johan Kristian UndelandIF Sturla ej start
Morten Örnhagen JørgensenOK Snabej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser