Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vätterbygden by night, deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vätterbygden by night, deltävling 2
Arrangörsorganisation: IK Hakarpspojkarna
Datum: torsdag 6 december 2018

Damer Kort

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna26:37
2Ayan LingIK Hakarpspojkarna32:52+6:15
3Ida KarlssonOK Gränsen36:43+10:06
4Hilma TrofastJönköpings OK46:17+19:40
5Inger LindenMullsjö SOK1:05:03+38:26
6Victoria LindenGränna-Bygdens OK1:05:05+38:28
7Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK1:06:54+40:17
Kristina JohanssonMullsjö SOKej start
Sandra LingIK Hakarpspojkarnaej start

Herrar Kort

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lennart GustafssonJönköpings OK26:50
2Philip HjellströmGränna-Bygdens OK27:07+0:17
3Emil LingIK Hakarpspojkarna32:01+5:11
4Erik LingIK Hakarpspojkarna32:14+5:24
5Gunnar AnderssonIK Vista32:22+5:32
6Klas BjörkIK Hakarpspojkarna32:27+5:37
7Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna32:36+5:46
8Stellan AhnströmForserums SOK35:56+9:06
9Per GranevikJönköpings OK36:14+9:24
10Sonny AnderssonIK Hakarpspojkarna36:42+9:52
11Lars KarlssonOK Gränsen36:53+10:03
12Felix SvenssonJönköpings OK46:12+19:22
13Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:07:02+40:12
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OKej start

Damer Mellan

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ella PalmIK Hakarpspojkarna42:38
2Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna42:45+0:07
3Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna42:55+0:17
4Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna49:17+6:39
5Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna49:29+6:51
6Ebba LindmanIK Hakarpspojkarna49:30+6:52
Ida EskilssonIK Hakarpspojkarnaej start
Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej start

Herrar Mellan

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna41:06
2Fredrik SvenssonJönköpings OK42:02+0:56
3Joel BjörnlingerIK Hakarpspojkarna42:53+1:47
4Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna43:00+1:54
5Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna43:35+2:29
6Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna46:09+5:03
7Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna49:39+8:33
8Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna51:14+10:08
9Niklas AlvaeusJönköpings OK52:11+11:05
10Anders LingIK Hakarpspojkarna54:16+13:10
11Martin BeijerJönköpings OK55:40+14:34
12Patrick EricsonMullsjö SOK1:05:46+24:40
Bo GranstedtIK Hakarpspojkarnautgått
Isak EskilssonIK Hakarpspojkarnaej start
Albin HjellströmIK Hakarpspojkarnaej start
Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start
Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej start

Långa

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Markus HederskogIK Hakarpspojkarna52:40
2Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna54:12+1:32
3Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna54:21+1:41
4Boris NavratilJönköpings OK58:14+5:34
5Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna58:51+6:11
6Albin TollOK Njudung1:04:05+11:25
7Olle BergstedtMarkbygdens OK1:27:32+34:52
8Nicolina MobergOK Tyr1:35:20+42:40
9Clara SamuelssonOK Vivill1:35:21+42:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser