Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MTBO, Svenska Cupen, #11, Masstart, Final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MTBO, Svenska Cupen, #11, Masstart, Final
Arrangörsorganisation: Kalmar OK
Datum: söndag 8 september 2019

D21

15 270 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna TidermanHaninge SOK1:08:074:27
2Karin E GustafssonGarphyttans IF1:10:56+2:494:38
3Mia EronnLinköpings OK1:12:27+4:204:44
4Linn BylarsForsa OK1:13:20+5:134:48
5Helena SvenssonFK Herkules1:13:41+5:344:49
6Linn BrännebyÄrla IF1:25:28+17:215:35
7Emma MiléusAttunda OK1:25:54+17:475:37
8Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro1:34:57+26:506:13
Sara ForsgrenOK Nolaskogsarnadiskvalificerad

H21

19 380 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor LarssonÄrla IF1:12:043:43
2Marcus WadellUlricehamns OK1:17:05+5:013:58
3Patrik SvedbergGävle OK1:17:11+5:073:58
4Magnus BlåuddOK Rodhen1:21:35+9:314:12
5Jens WickbergForsa OK1:28:55+16:514:35
6Joakim SkärlénHaninge SOK1:35:26+23:224:55
7Jonathan WestlundTorsås OK1:52:39+40:355:48
Thomas JanssonGarphyttans IFdiskvalificerad

D17-20

12 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida ErnstssonFinspångs SOK1:04:385:00
2Alva JonssonLånghundra IF1:05:51+1:135:06
Linda RennerHaninge SOKdiskvalificerad

H17-20

15 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus NordgrenOK Kåre59:243:55
2Hugo MandingerTrollhättans SOK1:00:55+1:314:01
3Martin SkärlénHaninge SOK1:16:50+17:265:05
Linus BacklundTrollhättans SOKutgått

H16

9 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn RennerHaninge SOK42:394:42

H12

5 530 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SvenssonFK Herkules31:065:37

D40

12 790 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annica CrispinOK Denseln1:03:264:57
2Malin PilvingeOK Kolmården1:11:28+8:025:35
3Cecilia RönnfjärdOK Skogsfalken1:13:07+9:415:43
4Daniela RennerHaninge SOK1:16:53+13:276:00
5Ulrika AnderssonHaninge SOK1:27:07+23:416:48
6Marie-louise PerssonFK Herkules1:32:50+29:247:15
Anna KoppMölndal Outdoor IFutgått

H40

15 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna1:08:094:30
2Mikael PerssonFK Göingarna1:08:32+0:234:32
3Mikael SvenssonFK Herkules1:09:38+1:294:36
4Tord HultbergSOK Viljan1:09:52+1:434:37
5Ronnie PetterssonHaninge SOK1:17:45+9:365:08
6Erik BacklundTrollhättans SOK1:34:01+25:526:13
7Erik JonssonLånghundra IF1:39:28+31:196:35

D50

10 410 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica KollbergEksjö SOK52:014:59
2Åsa BergforsSOK Viljan54:42+2:415:15
3Annika EngströmOK Kåre56:01+4:005:22
4Cecilia LingerudOK Skogsfalken1:01:24+9:235:53
5Ingrid SvenssonFinspångs SOK1:06:26+14:256:22
6Kristin HanssonMarkbygdens OK1:12:13+20:126:56
7Ulrika GustafssonIK Vista1:13:27+21:267:03
8Eva LindgrenFinspångs SOK1:38:15+46:149:26
9Carola VeltmanOK Skogshjortarna1:44:24+52:2310:01

H50

14 640 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan JohanssonOK Kåre58:083:58
2Erik ErnstssonFinspångs SOK1:00:04+1:564:06
3Nils PistoraLunds OK1:00:11+2:034:06
4Magnus AasaOK Kullingshof1:00:47+2:394:09
5Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:00:52+2:444:09
6Stefan JohanssonTrosabygdens OK1:00:58+2:504:09
7Henrik JonssonIFK Mora OK1:01:03+2:554:10
8Lars PerssonOK Skogsfalken1:01:10+3:024:10
9Mikael GustafssonIK Vista1:02:15+4:074:15
10Mikael JohanssonVärend GN OL1:02:50+4:424:17
11Stefan KollbergEksjö SOK1:05:12+7:044:27
12Kenneth SvenssonFinspångs SOK1:05:23+7:154:27
13Rickard AsplundÄrla IF1:05:32+7:244:28
14Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK1:06:53+8:454:34
15Peter BergströmKvarnsvedens GOIF OK1:07:05+8:574:34
16Jonas HolmgrenOK Hammaren1:07:53+9:454:38
17Ulf AnderssonHaninge SOK1:09:44+11:364:45
18Hans OlsénSundbybergs IK1:11:54+13:464:54
19Benny LindgrenFinspångs SOK1:12:59+14:514:59
20Fredrik ÅslundKatrineholms OK1:13:52+15:445:02
21Hans KööhlerTrollhättans SOK1:19:45+21:375:26
22Joakim SorinderOK Skogsfalken1:20:24+22:165:29
23Claes RennerHaninge SOK1:26:44+28:365:55

D60

7 240 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta GustafssonGarphyttans IF43:155:58
2Lena JanssonGarphyttans IF44:06+0:516:05
3Radka KühnelTrollhättans SOK1:33:12+49:5712:52
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OKej godkänd

H60

12 210 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran AnderssonJärla Orientering52:014:15
2Ulf ErikssonStora Tuna OK52:22+0:214:17
3Jørgen NielsenAllerød OK56:36+4:354:38
4Anders ThomassonUlricehamns OK58:25+6:244:47
5Nils-Robert PerssonKamrat och IF KIF59:00+6:594:49
6Stefan OlssonÅlems OK1:00:16+8:154:56
7Gunnar MunkteliusSurahammars SOK1:00:17+8:164:56
8Manfred OlejnikSOK Viljan1:00:52+8:514:59
9Jan GustafssonGarphyttans IF1:01:15+9:145:00
10Lennart KarlssonMarkbygdens OK1:01:16+9:155:01
11Leif AhlstrandUlricehamns OK1:05:03+13:025:19
12Håkan ForsmanRonneby OK1:06:57+14:565:28
13Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:06:58+14:575:29
14Torbjörn LundströmIF Hallby SOK1:10:20+18:195:45
15Bertil TallkvistSkene Sim o IS1:16:25+24:246:15
16Hans HanssonMarkbygdens OK1:17:38+25:376:21
17Göran SvenssonSkillingaryds FK1:20:49+28:486:37
Anders AsplundJärla Orienteringutgått

H70

9 030 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Claes LindbergLunds OK48:505:24
2Bo JohanssonOK Stigen51:49+2:595:44
3Rune ArvidssonMarkbygdens OK55:02+6:126:05
4Ingemar LöfqvistTjällmo-Godegårds OK55:13+6:236:06
5Bernt ErikssonSpårvägens OK56:49+7:596:17
6Åke ArvidssonHultsfreds OK1:00:25+11:356:41
7Lars-Åke SjökvistVärend GN OL1:04:32+15:427:08
8Ronny HedlundOK Södertörn1:07:49+18:597:30
Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OKej godkänd

Öppen lång

12 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf RindstigÅlems OK59:494:42

Öppen kort

3 890 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inge PetterssonKlubblös21:305:31

Öppen medel

9 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin MandingerTrollhättans SOK50:345:28
2Göran PerssonVärend GN OL1:07:27+16:537:17
3Malin Blåudd LinghOK Rodhen1:10:38+20:047:38

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser