Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Julgrisrace IFK Göteborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Julgrisrace IFK Göteborg
Arrangörsorganisation: IFK Göteborg Orientering
Datum: lördag 15 december 2018

7,7 km svart/violett

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan HögstrandIFK Göteborg Orientering45:40
2Fredrik BakkmanIFK Göteborg Orientering45:51+0:11
3Tobias NobornIFK Göteborg Orientering50:49+5:09
4Rikard PentonenIFK Göteborg Orientering53:51+8:11
5Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad56:01+10:21
6Anders HederskogIFK Göteborg Orientering57:44+12:04
7Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:00:04+14:24
8Joel NilssonIFK Göteborg Orientering1:02:02+16:22
9Emmi JokelaIFK Göteborg Orientering1:03:01+17:21
10Stefan RoosIFK Göteborg Orientering1:04:27+18:47
Max Peter BejmerIFK Göteborg Orienteringej start
Håvard Sandstad EidsmoIFK Göteborg Orienteringej start

5,5 km svart/violett

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan G HördegårdhIFK Göteborg Orientering47:17
2Fredrik PerssonIFK Göteborg Orientering51:34+4:17
3Per FlakbergIFK Göteborg Orientering55:27+8:10
4Josefine SvenssonIFK Göteborg Orientering58:28+11:11
5Annica EngIFK Göteborg Orientering1:01:51+14:34
6Daniel LarssonIFK Göteborg Orientering1:20:36+33:19
7Lukas ErdalenIFK Göteborg Orientering1:30:10+42:53
8Henrik ErdalenIFK Göteborg Orientering1:30:14+42:57
9Cecilia FlakbergIFK Göteborg Orientering1:32:05+44:48
Joel FlakbergIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Jens WängdahlIFK Göteborg Orienteringej godkänd
Katja Stenström BohlinIFK Göteborg Orienteringutgått
Agnes BohlinIFK Göteborg Orienteringej start
Lars BohlinIFK Göteborg Orienteringej start
Sebastian DalandIFK Göteborg Orienteringej start
Ulf KokinskyIFK Göteborg Orienteringej start

2,9 km orange

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lars G JohanssonIFK Göteborg Orientering35:43
2Hans CarlssonIFK Göteborg Orientering36:11+0:28
3Joshua DudleyIFK Göteborg Orientering36:31+0:48
4Jenny JohanssonIFK Göteborg Orientering37:48+2:05
5Henrik SahlbergIFK Göteborg Orientering44:52+9:09
6Katarina FränkelIFK Göteborg Orientering45:36+9:53
7Karolina KällstrandIFK Göteborg Orientering48:21+12:38
8Mats G AnderssonIFK Göteborg Orientering49:32+13:49
9Hedda RoosIFK Göteborg Orientering1:08:01+32:18
10Elin JohanssonIFK Göteborg Orientering1:08:06+32:23
11Alice BohlinIFK Göteborg Orientering1:08:09+32:26
11Alva BohlinIFK Göteborg Orientering1:08:09+32:26
Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg Orienteringej start
Kjell EhrencronaIFK Göteborg Orienteringej start

1 km grön

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Casper EngstrandIFK Göteborg Orientering35:00
Jonathan BäckmanIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Samuel BäckmanIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Olle RoosIFK Göteborg Orienteringfullföljt
Herman EngIFK Göteborg Orienteringutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser