Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, DM Sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, DM Sprint
Arrangörsorganisation: Frösö IF
Datum: söndag 10 februari 2019

D21

3 020 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ester OlofssonOK Storsjön24:188:02
2Sofia LevinUmeå OK25:21+1:038:23
3Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OK26:14+1:568:41
4Maria Dovåker LissÖstersunds OK26:38+2:208:49
5Jannie HagårdÖstersunds OK28:27+4:099:25
6Helen HanstockÖstersunds OK29:01+4:439:36
7Kristina LarssonÖstersunds OK39:15+14:5712:59

H21

3 570 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär Ove BergqvistFältjägarnas IF19:555:34
2Tor RönnestrandFrösö IF19:58+0:035:35
3Marcus AmrénÖstersunds OK23:08+3:136:28
4Anders ErikssonFrösö IF27:32+7:377:42
5Kjell-Erik SahlinOK Vildhussen28:16+8:217:55
6Johan NilssonÖstersunds OK31:12+11:178:44
7James TurtonÖstersunds OK43:25+23:3012:09
8Ulf LindqvistÖstersunds OK55:50+35:5515:38
Johan HalvarssonÖstersunds OKej godkänd

D14

1 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hanna LindqvistÖstersunds OKej godkänd

H14

1 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias HalvarssonÖstersunds OK17:2410:48

H12

1 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Simon LindqvistÖstersunds OKej godkänd

D35

2 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria HalvarssonÖstersunds OK19:297:03

D45

2 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Hedström RingvallÖstersunds OK18:588:16
2Åsa LindqvistÖstersunds OK1:07:08+48:1029:18

H45

2 760 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Erik RönnestrandFrösö IF16:546:07
2Björn OlofssonOK Storsjön21:11+4:177:40
3Hans ÅgrenÖstersunds OK21:41+4:477:51

D55

1 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla GillströmÖstersunds OK14:369:04
2Eva BohmOK Vildhussen15:26+0:509:35

D65

1 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eivor LindgrenBrunflo IF12:169:13
2Helene WiknerOK Storsjön21:57+9:4116:30

H65

1 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF12:427:53
2Ola LindgrenÖstersunds OK13:16+0:348:14
3Tom BrantheimÖstersunds OK14:30+1:489:00
4Claes SöderhjelmÖstersunds OK14:45+2:039:09
5Lars SahlénÖstersunds OK16:50+4:0810:27
6Bengt JonssonÖstersunds OK17:48+5:0611:03
7Göran NilssonOK Vildhussen18:34+5:5211:31
8Åke BengtssonÖstersunds OK19:01+6:1911:48

H75

1 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt HannersjöÖstersunds OK11:208:31
2Sven RingvallÖstersunds OK16:46+5:2612:36

Öppen 4

2 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin SunnerheimÖstersunds OK31:2111:21
2Per-Anders HedströmÖstersunds OK42:22+11:0115:21

Öppen 6

3 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Peter JohnssonSelånger SOK23:567:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser