Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skaraborg by night

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skaraborg by night
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: torsdag 20 december 2018

X-kort lätt Damer

1 880 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes JohanssonIF Hagen16:438:53
2Emma AhlénIF Hagen16:58+0:159:01
3Arek MilevaTidaholm SOK Sisu24:28+7:4513:00
4Ulrika EnerothTidaholm SOK Sisu28:21+11:3815:04

X-kort lätt Herr

1 880 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilmer RybergMariestads FK15:208:09
2Sixten LjungströmMariestads FK15:38+0:188:18
3Konrad EnerothTidaholm SOK Sisu24:33+9:1313:03
4Leo OlssonTidaholm SOK Sisu24:34+9:1413:04
Hampus SahlénIF Hagenej godkänd

X-kort svår Dam

2 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marite ÅkerströmSOK Träff34:3413:43
2Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu42:16+7:4216:46
3Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK43:27+8:5317:14
4Anne-Catrine PerssonMariestads FK43:56+9:2217:26
5Karin B. AnderssonIF Hagen56:27+21:5322:24
Bibbi AppelgrenMariestads FKej start

X-kort svår Herr

2 520 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Erik NilssonMariestads FK30:0211:55
2Yngve AlfvénIK Wilske31:25+1:2312:28
3Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo31:36+1:3412:32
4Åke NordbergOK Klyftamo36:46+6:4414:35
5Kenneth MörkIK Wilske38:06+8:0415:07
6Gunnar BrystHjobygdens OK38:26+8:2415:15
7Kjell PerssonMariestads FK40:35+10:3316:06
8Sune GustavssonTibro OK48:11+18:0919:07

Kort lätt Dam

2 880 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia MellegårdLidköpings VSK37:0212:51
2Helena SonessonFalköpings AIK OK40:53+3:5114:11
3Ingrid ÖhlundUlricehamns OK42:18+5:1614:41
4Inger LindénMullsjö SOK1:13:53+36:5125:39
Anneli AnderssonIK Gandvikej start

Kort lätt Herr

2 880 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petter RybergMariestads FK30:5710:44
2Kasper VemdalMullsjö SOK31:15+0:1810:51
3Mikael MellegårdLidköpings VSK37:03+6:0612:51
4Linus VictorzonMullsjö SOK40:44+9:4714:08
5Roland KarlssonSOK Träff43:15+12:1815:01
Kiril MilevTidaholm SOK Sisuej godkänd
Johan AnderssonIK Gandvikej start

Kort svår Dam

3 390 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina AhlénIF Hagen31:209:14
2Anna HammarFalköpings AIK OK34:29+3:0910:10
3Anna StombergIF Hagen34:51+3:3110:16
4Lena ArnoldssonMullsjö SOK35:00+3:4010:19
5Maria WidmarkIF Hagen35:30+4:1010:28
6Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK40:30+9:1011:56
7Marie AnebreidMullsjö SOK42:40+11:2012:35
8Susanne OlssonGudhems IF49:35+18:1514:37
Frida KjellmanLidköpings VSKej start

Kort svår Herr

3 390 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn LöfvingMullsjö SOK31:389:19
2Roland SvenssonOK Skogsstjärnan33:32+1:549:53
3Magnus NiklassonFalköpings AIK OK33:45+2:079:57
4Linus AhlénIF Hagen33:48+2:109:58
5Peter AnderssonOK Klyftamo34:06+2:2810:03
6Sten OlssonOK Klyftamo34:44+3:0610:14
7Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan34:45+3:0710:15
8Sören KarlssonMullsjö SOK37:21+5:4311:01
9Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu37:53+6:1511:10
10Hans-Gösta BernhardMariestads FK38:00+6:2211:12
11Marthin AnderssonIK Gandvik41:11+9:3312:08
12Göran JohanssonIK Gandvik42:11+10:3312:26
13Anders PeterssonTibro OK42:15+10:3712:27
14Anders SwedinLidköpings VSK50:50+19:1214:59
15Johannes JakobssonTidaholm SOK Sisu1:09:27+37:4920:29
Jan AlbertssonIstrums SKutgått
Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK OKej start
Lennart SibeckFalköpings AIK OKej start
Philip StensbyTibro OKej start

Mellan Dam

5 340 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa SkoogFalköpings AIK OK45:548:35
2Hanna AlsiöIF Hagen48:26+2:329:04
3Maria SkogsbergMariestads FK51:03+5:099:33
4Karin TorstenssonFalköpings AIK OK51:34+5:409:39
5Åsa AlsiöIF Hagen53:36+7:4210:02
6Kristina Höök PatrikssonOK Klyftamo58:49+12:5511:00
Emilia HenryssonTibro OKej start

Mellan Herr

5 340 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter JarlTibro OK41:597:51
2Magnus SundmarkIK Gandvik43:41+1:428:10
3Liam JohanssonIF Hagen43:51+1:528:12
4Nils GustavssonLidköpings VSK44:24+2:258:18
5Erik GullbrandIF Hagen45:11+3:128:27
6Gabriel AnderssonUlricehamns OK45:53+3:548:35
7Stefan KarlssonTidaholm SOK Sisu46:10+4:118:38
8Thomas LjungqvistTibro OK46:12+4:138:39
9Andreas ÅkerströmSOK Träff49:02+7:039:10
10Pär-Magnus BjurekTibro OK51:09+9:109:34
11Mats AhnheimTibro OK51:48+9:499:42
12Håkan SonessonFalköpings AIK OK52:28+10:299:49
13Bertil KarlssonHjobygdens OK52:40+10:419:51
14Anton PetterssonTibro OK55:14+13:1510:20
15Håkan OlssonHjobygdens OK56:09+14:1010:30
16Per AnderssonUlricehamns OK57:45+15:4610:48
17Peter RavnellGudhems IF58:06+16:0710:52
18Svante AndrénTibro OK58:26+16:2710:56
19Åke WijkmarkIF Hagen1:01:58+19:5911:36
20Mats KarlssonIF Hagen1:04:40+22:4112:06
21Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:13:13+31:1413:42
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OKutgått
Peter BrämersonTibro OKej start
Edvin HenryssonTibro OKej start
Åke LarssonIstrums SKej start
Jan SamuelssonFalköpings AIK OKej start

Lång Dam

8 010 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva SonessonFalköpings AIK OK1:03:337:56
2Elsa SonessonFalköpings AIK OK1:03:41+0:087:57
3Moa AlsiöIF Hagen1:05:40+2:078:11
4Maria SahlénIF Hagen1:09:52+6:198:43
5Emma KindbomIF Hagen1:17:33+14:009:40
Alicia FribergIF Hagenej godkänd

Lång Herr

8 010 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tony LarssonIstrums SK51:166:24
2Erik ÖhlundUlricehamns OK52:31+1:156:33
3Christian ArnessonUlricehamns OK53:48+2:326:42
4Niclas TjernlundSkåneslättens OL55:32+4:166:55
5Oscar StombergIF Hagen56:37+5:217:04
6Marcus KvarndalUlricehamns OK56:50+5:347:05
7Anton CarlssonIF Hagen1:02:06+10:507:45
8Karl GellermanIF Hagen1:02:11+10:557:45
9Patrik WallinFalköpings AIK OK1:02:25+11:097:47
10Carl HolmbergIF Hagen1:02:30+11:147:48
11Jonas NiklassonFalköpings AIK OK1:06:12+14:568:15
12Ludvig DanforsMullsjö SOK1:08:38+17:228:34
13Bo HallbergFalköpings AIK OK1:14:09+22:539:15
14Patrick EricsonMullsjö SOK1:15:20+24:049:24
15Erik LösethFalköpings AIK OK1:22:50+31:3410:20
Joachim FribergIF Hagenej godkänd
Johan MårtenssonIF Hagenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser